Спецслужби США і Великобританії розкрили глобальну кампанію кібератак з боку Росії

Спецслужби США і Великобританії розкрили глобальну кампанію кібератак з боку Росії

Хакери військової розвідки Росії з середини 2019 року ведуть регулярні атаки на сотні урядових і приватних організацій в США та інших країнах світу з використанням «методу грубої сили» для проникнення у їх мережі. Це звинувачення міститься в спеціальній доповіді, яку 2 липня опублікували розвідслужби США і Великобританії, повідомляє AFP.

Доповідь під назвою «Російське ГРУ веде глобальну кампанію грубої сили для злому (мереж) підприємств і хмарних сервісів» опубліковано 2 липня Агентством національної безпеки (АНБ) США. У підготовці доповіді брали участь американське Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури (CISA), Федеральне бюро розслідувань (ФБР) і Національний центр кібербезпеки Великобританії (NCSC).

У доповіді американських і британських спецслужб стверджується, що за глобальною хакерської кампанією стоїть російська військова розвідка - Головне управління Генштабу РФ (колишнє ГРУ). Робота хакерів координується 85-м головним центром спеціальної служби (ГЦСС) ГУ Генштабу, який також відомий як військова частина 26165.

Агентство національної безпеки зазначає, що «шкідливу кіберактівность ГЦСС раніше приписували приватним (хакерських) групам, які використовують імена Fancy Bear, APT28, Strontium і безліч інших назв». Основна частина цієї хакерської діяльності націлена на організації, які використовують хмарні сервіси Microsoft Office 365, але також послуги інших провайдерів і сервісів електронної пошти, - йдеться у доповіді.

Глобальна кампанія з «використанням грубої сили» для проникнення в державні і приватні мережі в США, в Європі, а також в мережі «глобальних організацій» почалася «щонайменше в середині 2019 року». «Ці зусилля майже напевно все ще тривають», - наголошується в доповіді на сайті американського АНБ. Атаки сконцентровані на урядових і військових структурах, а також на їх підрядниках, на енергетичних і логістичних компаніях, медіакорпораціях, експертних центрах, юридичних фірмах, політичних партіях і політконсультантах, а також університетах.

У своїй доповіді розвідки США і Великобританії розкривають методи роботи «хакерів ГРУ». Використання «техніки грубої сили» (brute force techniques) дозволяє хакерам виявляти дійсні облікові дані користувачів і проникати в мережі та електронну пошту, в тому числі методом підбору паролів.

Розвідслужби США і Великобританії особливо відзначають «безпрецедентний» характер використання «хакерами ГРУ» «Технологій контейнеризації для масштабування застосування грубої сили». Йдеться про програмне забезпеченні Kubernetes, що знаходиться у відкритому доступі, і призначене для автоматизації, масштабування і координації контейнеризованих додатків в умовах комп'ютерних кластерів. Kubernetes в початковій версії було розробкою Google.

На саміті в Женеві 16 червня президент США Джозеф Байден передав Путіну список з 16 критично важливих для Сполучених Штатів інфраструктур, які не повинні ставати цілями хакерських атак. Спроби їх злому приведуть до негайної кібервідповіді США. У список цих інфраструктур входять підприємства енергетики, нафтохімії, водопостачання, транспорту, лікарні, військові бази та інші об'єкти.

Теги
Схожi
В Індії прооперували дівчинку, яка народилася з хоботом: її порівняли з божеством
Світ
В Індії прооперували дівчинку, яка народилася з хоботом: її порівняли з божеством
У провінції Уттар-Прадеш на півночі Індії 6-річній дівчинці зробили хірургічну операцію з видалення «хобота», з яким вона народилася...
Американський адвокат замовив власне вбивство
Світ
Американський адвокат замовив власне вбивство
Він хотів, щоб його старший син отримав страхову виплату розміром у 10 млн доларів...
В Австралії відбулися масові протести проти карантину
Світ
В Австралії відбулися масові протести проти карантину
В Австралії у місті Мельбурн відбулась масова акція протесту проти карантину: затримали щонайменше 235 людей, 10 поліцейських отримали поранення...
У Німеччині створили плюшевого ведмедя Меркель
Світ
У Німеччині створили плюшевого ведмедя Меркель
У Німеччині з нагоди відходу Ангели Меркель з поста канцлера випустили колекційну партію плюшевих ведмедів, схожих на Меркель...
Балакучий папуга в Аргентині допоміг викрити вбивство своєї власниці
Світ
Балакучий папуга в Аргентині допоміг викрити вбивство своєї власниці
В Аргентині в місті Сан-Ісідро папуга став ключовим свідком у справі вбивства та зґвалтування жінки...