Сьогодні свято Маковея та початок Успенського посту

Сьогодні свято Маковея та початок Успенського посту

14 серпня християни згадують винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а також відзначають Медовий Спас або Маковея. В цьому році на Маковея припадає і початок Успенського посту.

В церковному календарі свято Маковія називається днем семи мучеників Макавеїв, їхньої матері Соломонії та учителя Єлеазара. У православній традиції Макавеїв уособлюють символ непорушності в дотриманні християнських заповідей.

За традицією в храмі святять в ці дні мед, мак і воду. Освячений мед заведено залишати у церкві як милостиню.

У народі цей день називається Перший Спас, також він має й інші назви – Спас Маковія, Медовий Спас, Мокрий Спас. 

Саме з Медового Спаса було дозволено освячувати та їсти мед, готувати частування з маком. Також у цей період святили водойми, колодязі і купалися в річках востаннє в році. А насіння маку використовували для освячення дому від пристріту і нечистої сили.

В ці дні у церквах святили різні квіти (особливо волошки й чорнобривці) й оберіг із трав, що називався Маковійчиком. Оберіг роблять із голівок маку, чорнобривців та жоржини, гвоздик та волошок, полину та інших цілющих трав. Їх теж несуть святити до церкви.

В Україні до цього свята пекли пироги і коржі з маком. Крім того, на Медового Спаса господині мають спекти млинці з медом та булки з маком. 

Також сьогодні не рекомендується їсти продукти тваринного походження, бо починається Успенського піст.

Успенський піст триває два тижні. За своєю суворістю він прирівнюється до Великого посту. У 2020 році пвст починається у п’ятницю 14 серпня, а закінчується у четвер 27 серпня святом Успіння. Весь цей проміжок часу бажано присвятити молитвам й уникати суперечок з рідними та близькими, тобто не віддаватися як тілесним (їжа), так і духовним спокусам.Весілля в Успенський піст: чи варто одружуватися

Хоч серпень – найбільш сприятливий період для шлюбу (через свою температуру і не таку критичну зайнятість гостей), проте Церква не рекомендує грати весілля в Успенський піст – з 14 по 28 серпня. Адже ці тижні присвячені тихій молитві й виваженості.

Священники вважають, що християни таким чином можуть образити пам’ять Матері Божої, яка відмовилась від усієї земної радості, молячись за благословення людського роду. Також Церква зауважує, що шлюби, укладені в цей період, нечасто є щасливими.

Тому найкраще перенести дату весілля, аби вона не потрапила у ці два тижні. Проте є й винятки. Молода пара може одружитися, якщо церемонія відбуватиметься тихо і без музики, а також без гучного продовження – весілля. Вінчання ж у храмі найкраще відкласти на вересень або на  29-31 серпня.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Папа Римський підтримав одностатеві шлюби
Релігія
Папа Римський підтримав одностатеві шлюби
Папа Римський Франциск закликав до прийняття законів про цивільні союзи для одностатевих пар...
Філарет зізнався, що співпрацював із КДБ
Релігія
Філарет зізнався, що співпрацював із КДБ
Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Філарет розповів, що за радянських часів співпрацював із КДБ...
Епіфаній підтримав Кіпіані словами Стуса: «Усі, хто проти диктатури, – встаньте!»
Релігія
Епіфаній підтримав Кіпіані словами Стуса: «Усі, хто проти диктатури, – встаньте!»
Митрополит Київський і всієї України, владика Епіфаній зазначив, що пам'ять про Василя Стуса житиме в серцях ...
В окупованому Севастополі розпочався новий розгляд справи «свідка Єгови»
Релігія
В окупованому Севастополі розпочався новий розгляд справи «свідка Єгови»
У підконтрольному Росії Севастополі розпочався новий розгляд «справи Віктора Сташевського», якого російська влада звинувачує у діяльності осередку релігійної організації «Свідків Єгови»....
Митрополиту Онуфрію на Літургії прислужував один з керівників ОП
Релігія
Митрополиту Онуфрію на Літургії прислужував один з керівників ОП
Учасники церемонії ще й не дотримувалися правил карантину...