[]

Сьогодні світ дізнався про існування теорії відносності

Сьогодні світ дізнався про існування теорії відносності

20 березня 1916 року в журналі «Annalen der Physik» Альберт Ейнштейн опублікував працю "Основи загальної теорії відносності". На думку багатьох вчених ця теорія є найвизначнішою і найкрасивішою теоретичною побудовою за всю історію фізики.

Альберт Ейнштейн народився в нерелігійній єврейській сімї в Ульмі (королівство Вюртемберг) в Німецькій імперії 14 березня 1879 року. Дитинство провів у Німеччині, Італії та Швейцарії, де в 1900 році закінчив Федеральну вищу технічну школу. У 1902 році отримав швейцарське громадянство, в 1905 році здобув ступінь доктора наук і написав ряд робіт, які принесли йому світове визнання.

У 1909 році Ейнштейн став професором Цюріхського університету, в 1911 — Німецького університету в Празі, а з 1914 року — Берлінського університету. Цього ж року він поновив німецьке громадянство і практично закінчив роботу над загальною теорією відносності, яка була остаточно сформульована 36-літнім Ейнштейном в 1915 році і опублікована 20 березня 1916 року.

На відміну від теорії гравітації Ньютона загальна теорія відносності Ейнштейна розглядає викривлення в просторі-часі (чотиривимірному просторі) і придатна для опису гравітаційної взаємодії тіл, що рухаються зі швидкостями близькими до швидкості світла. Її також можна застосовувати у випадку сильних гравітаційних полів, що виникають, наприклад, поблизу нейтронних зір.

Теорія Ейнштейна відкрила шлях до побудови теорії Всесвіту — космології, дала можливість передбачити гравітаційне відхилення світла та існування чорних дір (області простору, з якої не може виходити ні матерія ні інформація), які згодом знайшли експериментальне підтвердження, пояснити особливості орбіти Меркурія.

За дуже невеликий час загальна теорія відносності Ейнштейна стала практично загальновизнаним фундаментом сучасної фізики. Однак Нобелівська премія з фізики (1922 р.) була присуджена йому за теорію фотоефекту, оскільки на думку багатьох теорія Ейнштейна була надто революційною.

У 1933 році, після приходу до влади у Німеччині фашистів, Альберт Ейнштейн емігрував до США, зайняв посаду професора в Прінстоні, де займався процесами космогонії і працював над єдиною теорією поля. У 1950 році Ейнштейн опублікував свою єдину теорію поля, в якій намагався з єдиної позиції пояснити гравітаційні та електромагнітні явища і процеси. Ця праця була визнана вченими як повний провал, однак не похитнула авторитет Ейнштейна як видатного фізика сучасності.

Серед багатьох почестей, наданих Ейнштейну, була пропозиція стати президентом Ізраїлю, яку він отримав, але не прийняв в 1952 році.

Помер Альберт Ейнштейн 18 квітня 1955 року від аневризми аорти в госпіталі у Прінстоні (штат Нью-Джерсі) у віці 76-ти років.

 

[]
Теги
Схожi
Барочний реалізм Гойя
Історія
Барочний реалізм Гойя
Франциско-Хосе де Гоя народився і помер весною (30 березня 1746– 16 квітня 1828), прожив довге і прекрасне життя – 82 роки  та залишив після себе розкішну художню спадщину.  Його характерні портрети, і особливо цінні його зображення національного життя, в яких він перший, в епоху класицизму, відкрив іспанську дійсність і з усією силою показав глибоке розуміння її і блискучий реалістичний талант...
Продаж Аляски
Історія
Продаж Аляски
30 березня 1867 року у Вашингтоні підписано договір, за яким Росія по ціні 1,9 цента за акр продала США Аляску, Алеутські острови та острови у Беринговій протоці. Загальна сума угоди склала 7,2 мільйонів доларів золотом, що в цінах 2009 року становить 109 мільйонів...
Альфред Ейнхорн. Батько анестезії
Історія
Альфред Ейнхорн. Батько анестезії
Розчарувавшись в кокаїні, він 13 років синтезував речовину, яка б знеболювала не гірше наркотику. Світ отримав новокаїн, але Альфред Ейнхорн не заробив на своєму відкритті ані копійки....
Сьогодні на світ з'явилася Coca-Cola
Історія
Сьогодні на світ з'явилася Coca-Cola
29 березня 1886 року доктор з Атланти на ім'я Джон Пембертон створив новий лікувальний напій, який дійшов до наших днів під назвою Кока-кола. ...
24 березня 1933 Рейхстаг прийняв «Закон про особливі повноваження»
Історія
24 березня 1933 Рейхстаг прийняв «Закон про особливі повноваження»
В цей день в Німеччині було прийнято закон, який скасовував громадянські свободи і передавав надзвичайні повноваження Адольфу Гітлеру. Це стало заключним етапом отримання абсолютної влади нацистами...