Сьогодні почесному патріарху ПЦУ Філарету виповнився 91 рік

Сьогодні почесному патріарху ПЦУ Філарету виповнився 91 рік

23 січня колишній Патріарх УПЦ КП, а нині почесний патріарх ПЦУ Філарет відзначає день народження. Йому виповнився 91 рік.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній, незважаючи на непрості стосунки, які склалися на сьогоднішній день між ними, привітав владику Філарета.

Привітання опубліковано на сайті ПЦУ.

“Дорогий Владико!

Прийміть вітання з нагоди Вашого Дня народження. Ваша праця, яка стала важливим підґрунтям для здобуття Українською Церквою Томосу про автокефалію, назавжди стане для нас прикладом служіння та жертовності.

Нехай Всемилостивий Господь благословить нас єдністю, сподобить Вас і надалі бути відданим Божій правді та справі утвердження нашої єдиної незалежної автокефальної помісної Української Православної Церкви. Бажаю Вам мудрості від Бога, здоров’я та всього, що на благо».

Філарет (в миру: Михайло Антонович Денисенконародився  23 січня 1929, Благодатне, Амвросіївський район, Донецька область) - український православний церковний діяч, архієрей. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України, з 15 грудня 2018 року носить титул «почесний патріарх» Православної церкви України. Герой України з 2019 року. Випускник Московської духовної семінарії Російської православної церкви.

У 1950 році прийняв чернецтво. Єпископ Лузький, Віденський і Австрійський, Дмитровський; митрополит Київський і Галицький, екзарх України Російської православної церкви.

Після смерті московського патріарха Пимена в 1990 році став місцеблюстителем московського патріаршого престолу. Був одним із кандидатів на нового патріарха, але вибори програв. Ініціював перейменування Українського екзархату РПЦ на Українську православну церкву Московського патріархату, залишився її митрополитом. Внаслідок здобуття Україною незалежності 1991 виступив поборником відновлення української церковної самостійності та за надання автокефалії православній церкві в Україні. Добився від РПЦ для Української православної церкви прав незалежності і самостійності в управлінні та права широкої автономії.

В 1992 році брав участь у відновленні автокефалії — Української православної церкви Київського патріархату.

В 1997 році Московська патріархія з політичних мотивів наклала на нього анафему. Сам патріарх Філарет вважає що накладена на нього «анафема має політичне підґрунтя, а за політичні наміри анафема не накладається. Анафема накладається за єресь, за розкол, за відступлення від морального вчення християнського чи за грубе порушення канонів. А я нічого цього не робив. Тому претензій до мене з цього боку немає». 11 жовтня 2018 року на синоді Вселенського патріархату анафему було визнано недійсною.

Служив заступником київського патріарха, зберігши титул Митрополита Київського. Після смерті предстоятеля Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Володимира був інтронізований на предстоятеля церкви. Виступає за міжцерковний діалог в Україні з метою повернення до єдиної української помісної православної церкви інших ортодоксальних деномінацій, насамперед неканонічно розгорнутих за кордонами РФ структур РПЦ.

Теги
Схожi
6 травня - Юріїв день: прикмети та звичаї
Релігія
6 травня - Юріїв день: прикмети та звичаї
У народі цей день завжди називали Юр'євим і вважали, що він символізує прихід весни і звільняє сили природи до їх повного розквіту й життя...
Християни Сходу і Заходу повинні Великдень святкувати разом - кардинал Курт Кох
Релігія
Християни Сходу і Заходу повинні Великдень святкувати разом - кардинал Курт Кох
Говорячи про Великдень у східному християнстві, закономірно постає питання про часову різницю між святкуванням Великодня на Сході та на Заході...
Гундяєв занепокоєний тим, що в Росії гряде великий переділ і «зачистка» майна РПЦ
Релігія
Гундяєв занепокоєний тим, що в Росії гряде великий переділ і «зачистка» майна РПЦ
Патріарх Російської Православної Церкви Кирил раптово заговорив про тиранію в Росії...
Україна, війна та окупація не згадуються у великодньому посланні очільника МП Онуфрія
Релігія
Україна, війна та окупація не згадуються у великодньому посланні очільника МП Онуфрія
Слова «Україна», «українці» та похідні від них в тексті великоднього послання предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія повністю відсутні...
Богослужіння у Києво-Печерській Лаврі: без масок та соціальної дистанції
Релігія
Богослужіння у Києво-Печерській Лаврі: без масок та соціальної дистанції
Представник духовенства, коментуючи відсутність масок у прафіян, зазначив, що «кожен вирішує сам за себе»...