[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Сьогодні день народження у Юрія-Богдана Шухевича - 88

Сьогодні день народження у Юрія-Богдана Шухевича - 88
Його доля - гостросюжетне кіно: в 11 років був висланий у Сибір разом з матір‘ю, в 13 відправлений в дитбудинок для дітей «ворогів народу» на Донбасі, звідки втікає додому, на Галичину, у 15 років арештований, у 16 засуджений на 10 років тюрми за діяльність свого батька, головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
 
Амністований як дитина і тут же знову арештований окремим рішенням Генпрокурора СРСР.
 
Після того, як 10-річний термін ув‘язнення сплив, повторно засуджений - у табір суворого режиму.
 
У 1968-му совок його на кілька років випускає із забороною на повернення в Україну.
Шухевич живе в Нальчику в Кабардино-Балкарії.
 
У 1972 і 1973 засуджений втретє і вчетверте. У тюрмі повністю втрачає зір, після чергового заслання його відправляють у будинок для людей з інвалідністю.
 
 
Лише у 57 років отримує право повернутися в Україну. Право побачити світ по той бік ґратів отримує після того, як осліп.
 
Зір, до речі, Шухевичу могли врятувати. На першу операцію у совка була політична воля, а в другій Юрію було свідомо відмовлено.
 
На початку 90-их об‘їздив Захід на запрошення діаспори та правозахисних організацій. Одружується з фантастично красивою жінкою Лесею - українкою з Німеччини, чиїх батьків вивезли нацисти під час війни як остарбайтерів. Заради Юрія Шухевича Леся емігрує до України з маленьким сином від першого шлюбу - прямо в злиденні 90-і.
 
Шухевич - свідок і учасник історії. Уся його сім‘я по енне коліно - священники, науковці, адвокати, культурні діячі. Історія цієї родини і є відповіддю на питання, що не так з українськими елітами.
 
Справжні еліти, такі, як Шухевичі, були перемелені комуністами і нацистами. Але гени - не вода. Шухевич-молодший і після всіх кошмарів свого життя зберігає гострий розум і чудове почуття гумору. Вірить людям і в людство. Мабуть святкує сьогодні з дружиною, у якої день народження теж сьогодні, але з різницею в 27 років). І сестрою Наталкою, яка прожила ті самі дитбудинки, втечі, тюрми і заслання, хоча і в не такому хард-варіанті.
 
Побажаймо многая літа їм сьогодні!
 
 
Юрій-Богдан Романович Шухевич народився 28 березня 1933 року в селі Оглядів, нині Радехівського району Львівської області. Український політичний діяч, народний депутат України VIII скликання, член Української Гельсінської Групи, політичний в'язень у 1948–1956, 1958–1968, 1972–1988 роках, син Героя України Романа Шухевича. У 1990-х роках став організатором і головою УНА-УНСО. У серпні 2006 року Президент України Віктор Ющенко присвоїв Юрію Шухевичу звання Героя України.
 
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
Iншi дописи автора
Прослушку Медведчука мали б прослухати усі притомні українці. Аби знати своїх «героїв»
Заживьом в ніщєтє, но бєз соросят і нациков: хто готовий жити під російським чоботом?
Моральна неготовність країни до війни
З якою легкістю підкидають героя до небес, з такою ж легкістю потім витирають ноги