[]

Сьогодні – день народження першого в світі міжнародного конкурсу краси

 Сьогодні – день народження першого в світі міжнародного конкурсу краси

15 квітня 1951 року, в Лондоні, відбувся перший в світі конкурс краси «Міс Світу» - офіційний міжнародний конкурс краси на планеті.

Завдяки цій події Лондон отримав славу столиці світової краси. Перший конкурс «Міс Всесвіт», до речі, проходив теж в Лондоні. «Винахідником» «Міс Світу» став лондонський рекламний агент фірми «Мекка» Ерік Морлі, якого попросили придумати що-небудь оригінальне для реклами танцзалу під час Британського фестивалю. Він і запропонував організувати всесвітній конкурс краси, який проходив би під егідою фестивалю.

На звання «Міс Світу» в першому конкурсі претендувало 30 дівчат. Вони з'явилися на сцені в купальниках «бікіні», в той час ще не відомих у Англії, чим викликали фурор.

Переможницею цього конкурсу стала шведка Кікі Хааконсон, яка отримала премію в розмірі 1000 фунтів і можливість з'явитися на сторінках таблоїдної преси.

Сам же Морлі і його дружина Джулія тут же зареєстрували фірму з проведення конкурсів, і з тих пір світові конкурси краси стали щорічно проводитися в Лондоні. Лише з початку 1990-х років місця проведення «Міс Світу» змінюються майже щороку.

В СРСР же перший конкурс краси відбувся тільки в 1988 році. Це був міський конкурс «Міс Москва-88».  Організацією конкурсу займався комсомол, спонсором виступив концерн «Бурда», чиї журнали тоді тільки почали виходити на російський ринок. Він став справжньою сенсацією для світової громадськості – за кордоном подія порівнювали з польотом Гагаріна в космос.  У відбірковому турі взяли участь десятки тисяч москвичок, перемога дісталася 16-річній Маші Калініної

Після перемоги вона отримала роботу в модельному агентстві «Бурда Моден», працювала в європейських країнах. У 1990 році приїхала в США і залишилася там.

Після московського старту конкурси краси почали проводити різні республіки СРСР. Проводились місцеві і регіональні конкурси і в Україні,  наприклад  в Тернополі проводився конкурс Miss Ukraine, а в Дніпрі - "Українська чарівниця" - це стало однією з прикмет змін, що відбувались в суспільстві.

Якщо бути зовсім точним, то перший конкурс краси в нашій країні пройшов зовсім не в 1990 році,  понад сто років тому - в 1907-му,в Одесі. Відбувалося все влітку, в Аркадії, просто неба і біля моря, а долю красунь вирішувало глядацьке журі.  Переможницею, з перевагою більш ніж удвічі над найближчою суперницею, стала якась пані Саграріо (фото внизу), чистопородна іспанка. Але діватися було нікуди - їй вручили золотий жетон з дорогоцінним камінням і написом: "Першій красуні Одеси".

У 1990 році був створений Національний конкурс Українська красуня - попередник Міс України, а національний конкурс "Міс Україна" з’явився 1991 року, коли Україна стала незалежною. Конкурс "Міс Україна" став державною подією в своєму роді, і незмінно проходить в Києві. Першою переможницею стала 17-річна киянка Ольга Овчаренко.

На міжнародний рівень український конкурс краси вийшов з появою  Конкурсу «Міс Україна Всесвіт» у 2006 році і щорічно проходить в Україні під егідою міжнародного конкурсу краси "Міс Всесвіт». Його власниками і організаторами є велика американська корпорація WME | IMG. Першою «Міс Україна Всесвіт "- 2006 стала  Інна Цимбалюк з Чернівців, студентка факультету менеджменту міжнародного туризму КНУКіМ, кандидат в майстри спорту з художньої гімнастики.

Переможниці конкурсу «Міс Всесвіт» зробили  кар'єри в дипломатії, бізнесі, видавничій справі, кіно і телебаченні. Сьогодні конкурс «Міс Всесвіт» спонукає прагнути до успіху, тому в ньому беруть участь самі амбітні і впевнені в собі дівчата, яких відрізняють внутрішня сила, освіченість, багатий внутрішній світ і стиль. Фото внизу - Олександра Ніколаєнко, переможниця  конкурсу краси Міс Україна-2001, фіналістка конкурсів Міс Всесвіт-2001, Міс американська мрія-2001. Засновниця конкурсу краси Міс Україна — Всесвіт.

А найперший конкурс краси відбувся 19 вересня 1888 року в бельгійському місті Спа. Тоді 21 дівчина з 350 кандидаток досягла фіналу, де виключно чоловіче журі «оглядало» їх за закритими дверима. Не відразу, але поступово ідею підхопили інші країни. Так, влітку 1909 року перший конкурс краси пройшов у Берліні - Перемога разом з призом в 20 золотих марок дісталася 19-річній Гертруді (прізвище історія не зберегла), продавщиці сигарет родом зі Східної Пруссії. Десять років по тому в берлінському конкурсі спробувала взяти участь юна Марлен Дітріх, але безуспішно: її стегна не відповідали стандарту, який був жорстким в буквальному сенсі слова - претенденток вимірювали за допомогою спеціальних дерев'яних колодок.

Цікаво, що інша майбутня кінодіва, Грета Гарбо, в 1921 році брала участь в аналогічному конкурсі в Стокгольмі. І зайняла лише друге місце: журі визнало її обличчя «дуже блідим і анемічним».

До речі, в 2004 році пройшов перший в історії міжнародний конкурс «Міс пластична хірургія».

[]
Теги
Схожi
Білик відверто розповла, як ставиться до нареченої свого сина
Шоубiз
Білик відверто розповла, як ставиться до нареченої свого сина
У сина співачки вже серйозні стосунки, і він подумує про одруження. Ірина Білик дуже пишається, що сьогодні Гліб сам приймає рішення....
Вакарчук готує для фанів музичну новинку
Шоубiз
Вакарчук готує для фанів музичну новинку
Артист зізнався, що робота над новим альбомом гурту триває вже не перший місяць. Є дуже багато пісень, а деякі з них вже повністю записані....
Бон Джові презентував пісню, записану з принцом Гаррі (аудіо)
Шоубiз
Бон Джові презентував пісню, записану з принцом Гаррі (аудіо)
Композиція присвячується фонду Invictus Games, який підтримує лікування та реабілітацію колишніх військових з інвалідністю...
У Лондоні викрали колекційні пістолети Джеймса Бонда
Шоубiз
У Лондоні викрали колекційні пістолети Джеймса Бонда
Загальна вартість викраденого - понад 120 тисяч доларів...
Гучний скандал: ексдружина Джонні Деппа зраджувала йому з Ілоном Маском
Шоубiз
Гучний скандал: ексдружина Джонні Деппа зраджувала йому з Ілоном Маском
У мережі з'явилися компромативні фото, які стали підтвердженням зради актриси Ембер Херд колишньому чоловікові Джонні Деппу....