Сьогодні - п'ятниця 13-те! Чому цей день такий страшний і чого не можна робити?

Сьогодні - п'ятниця 13-те! Чому цей день такий страшний і чого не можна робити?

В культурі багатьох народів світу цей день символізує горе і невдачу, але чи такий страшний цей день - п'ятниця 13-те. Найчастіше люди просто не можуть збагнути, чому вони підсвідомо бояться цієї дати. Але спробуємо розібратися, чому в уявленні багатьох людей П'ятниця 13-те - нещасливий день.

СВЯТЕ ПИСЬМО

Згідно з Біблією, на Таємній вечері з Ісусом Христом було 12 апостолів, серед яких і зрадник на ім'я Юда. Загалом за столом сиділо 13 осіб. І саме у п’ятницю Ісуса Назарянина було розп'ято. За свідченнями дослідників, розп'яття відбулося саме 13 числа місяця нісана.

ІЗ ТЕМРЯВИ СТОЛІТЬ

13 жовтня 1307 року, у п'ятницю, французький король Філіп IV почав криваву розправу над Орденом тамплієрів.

Офіційно лицарі захищали паломників-європейців у Святу землю, а насправді частенько не гребували лихварством. Король вирішив розправитися з орденом і пред'явив лицарям страшне для Середніх століть звинувачення у єресі. За збігом обставин сталося це у п'ятницю, 13-го. Першим розповів читачам цю моторошну історію письменник Моріс Дрюон у «Проклятих королів». А пізніше з легкої руки Дена Брауна легенда набула популярності і у наші часи.

МАНЬЯК У ХОКЕЙНІЙ МАСЦІ 

Щодо масової культури, стереотип про «нещасливий» день поширився завдяки відомому голівудському хоррору «П'ятниця, 13-те». Герой картини - жорстокий маніяк у хокейній масці.

Він повстає з мертвих саме у п'ятницю, 13-го, і починає вбивати, як і належить за законами жанру. Фільм вийшов на екрани у США в 1980 році і породив цілу серію подібних картин, остаточно закріпивши в свідомості людей, що від п'ятниці, 13-го, добра не жди.

СМІХ ПРОТИ СТРАХУ

Для остраху п'ятниці 13-го придуманий спеціальний термін - параскаведекатріафобія. Він складається з грецьких слів «п'ятниця» і «тринадцять» і «страх». Існує забавна версія, що від забобонів позбутися, навчившись без запинки вимовляти це 22-буквене слово, як скоромовку.

ВИПАДКОВИЙ ЗБІГ?

Вперше звернули увагу на п'ятницю 13-те задовго до Дена Брауна. У цей день у 1868 році не стало італійського композитора Джоаккіно Россіні.

Один журналіст зауважив, що в цій даті збігаються число 13 і п'ятниця - скорботний день для всіх християн, оскільки у п'ятницю було розп'ято Ісус Христос. Автор замітки відзначив, що в Італії вважають невдалими і число 13, і саму п'ятницю. Судячи з усього, історія з числом 13 відсилає до Юди, який зрадив Христа, оскільки він був тринадцятим апостолом.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ У П'ЯТНИЦЮ, 13 СЕРПНЯ 2021 року

Страхи, які супроводжують людей у цю дату, пов'язані буквально з усіма новими справами і звершеннями. У п'ятницю, 13-го, забобонні люди бояться братися за будь-яку справу, відправлятися у подорож, та й взагалі залишати житло. Найбільш радикальне марновірство свідчить, що якщо ти все-таки покинув будинок на свій страх і ризик, то йти треба тільки до церкви. Багато хто вважає нещасливими шлюби, укладені у цей день. Не рекомендується садити дерева - усяка рослина незабаром зачахне, як за нею не доглядай. Існує навіть повір'я, ніби у цей день активізуються комп'ютерні віруси.

СТАТИСТИКА ПРОТИ

Вчені неодноразово досліджували, чи насправді на п'ятницю 13-те доводиться більше смертей, катастроф і стихійних лих, ніж на інші дні. Безпристрасна статистика щоразу говорила, що число подій ніяк не залежить від дати. У цей день трапляється не більше неприємних подій, ніж у будь-який інший. Можна згадати, що у п'ятницю 13-го сталися теракти в Парижі у 2015 році, коли загинуло 150 осіб. Однак у цьому випадку сама дата могла вплинути на рішення терористів, а не навпаки.

Поширення параскаведекатріафобії пов'язують з масовою культурою та впливом телебачення, кіно та літератури, які популяризують цей забобон. Так чи інакше, мільйони людей у світі побоюються п’ятниці 13-того. Якщо ви один з них - треба це враховувати, щоб не страждати в цей день від зайвого стресу.


ЩО РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ РОБИТИ 

Вдягніть «щасливу сорочку» або покладіть у кишеню амулет. Візьміть додатковий вихідний або попрацюйте дистанційно. Протягом дня робіть паузи в роботі, відволікайтеся та відпочивайте.

А також сприймайте ці поради з гумором. Усього найкращого!
 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Київський симфонічний оркестр виступить для президентів країн-членів НАТО у Мадриді
Культура
Київський симфонічний оркестр виступить для президентів країн-членів НАТО у Мадриді
Запрошення українського оркестру на Мадридський саміт у той час, як український народ відважно протистоїть російській агресії, є сильним жестом підтримки з боку Іспанії...
У Львові встановили світовий рекорд з одночасного виконання пісні «Ой, у лузі червона калина»
Культура
У Львові встановили світовий рекорд з одночасного виконання пісні «Ой, у лузі червона калина»
Українці у понад 40 країнах одночасно виконали пісню «Ой, у лузі червона калина», головна локація була у центрі Львова...
Оперна прима Анна Нетребко втратила елітну квартиру в Нью-Йорку: рашисти радіють
Культура
Оперна прима Анна Нетребко втратила елітну квартиру в Нью-Йорку: рашисти радіють
Відома оперна прима російського походження публічно засудила повномасштабне російське вторгнення в Україну і заявила про тимчасове завершення своєї кар'єри ...
Чайковського, як і територію України, ми росіянам не віддамо - Юрій Рибчинський
Культура
Чайковського, як і територію України, ми росіянам не віддамо - Юрій Рибчинський
Знаменитий пісняр зазначив, що етнічно Чайковський не був росіянином: його батько походив із роду запорізьких козаків, а мати була француженкою...
Організатори Євробачення у цілях безпеки перенесли проведення конкурсу до Великобританії
Культура
Організатори Євробачення у цілях безпеки перенесли проведення конкурсу до Великобританії
Запропоновано провести пісенний конкурс у Великій Британії, тому що її представник посів друге місце на Євробаченні-2022...