[]

Соцмережі обурені адмінпротоколом жінці, яка лишила вдома дітей з батьком

Соцмережі обурені адмінпротоколом жінці, яка лишила вдома дітей з батьком

Українські соцмережі вибухнули від обурення, коли поліція Києва на своїй сторінці у фейсбуці похвалилася швидкою реалізацією однієї справи. На станції метрополітену Дорогожичі помітили восьмирічного хлопчика, який був без супроводу дорослих.

Дитину розпитали чому він сам і почали розшук батьків.

Далі починається дивина:

«Ми з’ясували, що жінка залишила сина з молодшою донькою та з батьком вдома, а сама пішла по справах. Хлопчик самостійно вийшов з квартири та пішов її шукати. Правоохоронці повернули хлопчика мамі, наразі з ним все добре».

З'ясувалось,
що дитина шукала маму у підземці. Восьмирічний хлопчик блукав вестибюлем однієї зі станцій столичного метро, поки його не побачив поліцейський. Потім знайда пояснив, що просто скучив за мамою і пішов її зустрічати. 

Мама, йшовши у справах, залишала дітей на батька, а адмінпротокол за неналежний догляд склали саме на неї, а не на чоловіка. Повернутися вчасно мама Світлана не встигла, тому хлопчик пішов на її пошуки. Аби дійти від дому до станції метро, йому знадобилося перейти щонайменше п’ять нерегульованих пішохідних переходів, де його і побачив поліцейський.

А ще за годину знайшли контакти мами, яка в цей час уже оббігала чи не увесь мікрорайон.

У родини Юрашів троє дітей. Найменшу, 2-річну доньку, того ранку мати взяла з собою у справах, а середня донька та найстарший син, залишились вдома з батьком. Однак його викликали на роботу. Чоловік поїхав та залишив дітей в квартирі, а син, поки його сестра спала, відчинив двері і пішов на пошуки мами.

Ювенальні поліцейські провели профілактичну бесіду з матір’ю хлопчика та попередили про те, що потрібно бути уважною та слідкувати за дітьми. Відносно неї складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
Тобто, на мати, яка лишила дітей вдома з батьском за не належний догляд  поліціянти склали адмінпротокол.
 
Окрім того, мати щиро подякувала правоохоронцям, що знайшли її сина та запевнила, що у подальшому буде більше уваги приділятиме вихованню».

Стаття 184 КУПАП дослівно звучить так:

"Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Публікація про інцидент уже встигла створити цілу хвилю обговорень і негативних коментарів на сторінці у копів.  Але все ж таки, що так обурило аудиторію соцмережі?

Все дуже просто - НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ.

За задумом головна функція правоохоронної системи - це відновлювати справедливість. В цьому ж випадку маму покарали фактично за те, що скоїв батько. Мама лишила дітей з дорослим, дієздатним, нормальним чоловіком, який є не чужим для дітей, тобто жодного ухиляння від виховання, неуважного ставлення про яке маму повідомлено, чи взагалі будь-якого правопорушення з боку мами не сталося. Чому ж покарали маму? Журналісти сьогодні задали це питання правоохоронцям, на що отримали відповідь: "бо мама прийшла забирати хлопчика, аби прийшов тато, то адмін протокол склали б на тата". Тобто провина мами була в тому, що вона лишила дитину на батька і потім прийшла забрати хлопчика з поліції.

Тож 1,7 тисяч коментарів під статусом як один про те що поліція не мала права карати маму за те, що скоїла інша доросла людина бо це несправедливо перетворили цей випадок на відчутний провал по піару.

Чим насправді загрожує цей протокол мам?

Окрім штрафу який можливо і не наклали відтепер це правопорушення буде світитися кожного разу, бо для органів опіки, школи, роботодавця вона безвідповідальна мама.

Якщо вона колись збереться розлучатися і в суді буде визначати місце постійного проживання дітей то цей адмін протокол буде грати значну роль проти неї, як про ненадійну маму, яка не займається вихованням дітей.

Що мала б зробити пресслужба поліції?

Формулювання "протокол складено на батьків" без уточнення про маму не викликало б такого негативу але фактично приховало б проблему. Інше питання - до якого віку діти не можуть бути на вулиці без батьків? Десь є така інформація? ЇЇ варто нагадати людям, щоб було розуміння в чому проблема. Можливо цей хлопчик часто зустрічає маму в метро і для нього це не є порушенням. Якщо статус розміщували з виховною метою то це мало б бути виховання порушника, якщо просто намагалися проінформувати про подію, то варто було б не давати стільки емоцій і дивних подробиць.

Будемо сподіватися, що все лишиться на рівні попередження і штраф мамі не доведеться сплатити.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Під Одесою троє матерів пиячили на вулиці і загубили дітей
Право
Під Одесою троє матерів пиячили на вулиці і загубили дітей
Жінки після випивки згадали, що з ними ще були діти, але куди поділася малеча, не знали...
У Києві голий чоловік напав з розбитою пляшкою на відвідувачів кафе
Право
У Києві голий чоловік напав з розбитою пляшкою на відвідувачів кафе
26-річному потерпілому лікарі на місці надали першочергову медичну допомогу...
Водійські права тепер оформлятимуть по-новому: з медичними показаннями і локальними дозволами
Право
Водійські права тепер оформлятимуть по-новому: з медичними показаннями і локальними дозволами
Відтепер у водійському посвідченні з'являться позначки про складання іспиту на авто з автоматичною КПП або про обмеження за станом здоров'я...
На Полтавщині 27-річний чоловік регулярно ґвалтував 6-річного пасинка
Право
На Полтавщині 27-річний чоловік регулярно ґвалтував 6-річного пасинка
Кіберполіція викрила жителя Полтавщини у зґвалтуванні хлопчика та створенні дитячої порнографії...
У Черкасах в кафе розстріляли чоловіка: він помер у лікарні
Право
У Черкасах в кафе розстріляли чоловіка: він помер у лікарні
У Черкасах невідомий у кафе «Львівська майстерня шоколаду» серед білого дня розстріляв з автомата чоловіка. Потерпілий помер у лікарні....