Собаки не впізнають обличчя своїх господарів, - учені

Собаки не впізнають обличчя своїх господарів, - учені

Власники собак можуть любити чарівні щенячі очі і милі пухнасті риси свого вихованця, але виявляється, собачий мозок так само захоплений нашею потилицею, як і обличчям. Про це повідомляє The Guardian.

Незважаючи на розвинену міміку, дослідники виявили, що, на відміну від людей, у собак немає області мозку, яка спеціально реагує на обличчя.

"Дивно, що собаки так добре вміють читати емоції і ідентифікувати себе з особам, незважаючи на те що у них немає області мозку, призначеної для того, щоб фокусувати на цих обличчях свою увагу", - сказав Доктор Аттіла Андікс, співавтор дослідження з Університету імені Лоранда Етвеша, Угорщина.

У статті, опублікованій в журналі "Journal of Neuroscience" Андікс і його колеги повідомляють про те, як вони провели дослідження, скануючи мозок 20 сімейних собак, включаючи лабрадорів і бордер-коллі, і 30 добровольців людей. Кожному було показано шість епізодів з 48 відеороликів, що зображають передню або задню частину голови людини і собаки.

Команда виявила, що на відміну від людського мозку, який міг відрізнити обличчя від потилиці, а собаку - від людини, мозок собак міг відрізнити тільки один вид від іншого.

"Подальший аналіз показав, що мозок собаки в першу чергу зосереджений на тому, чи дивиться тварина на собаку або людину, тоді як людський мозок на те - чи є обличчя", - зазначив Андікс.

У той час як попередні роботи припускали, що у собак є окремі ділянки мозку для обробки людських і собачих осіб, Андікс сказав, що нові результати припускають, що ці дослідження можуть уловлювати реакцію на інші відмінності в зображеннях, такі як порода собаки.

"Нові результати показали, що собаки не сильно покладаються на обличчя, коли справа доходить до спілкування, але це не означає, що вони повністю їх ігнорують", - підкреслив Доктор.

За його словами, мозок собаки не призначений для того, щоб фокусуватися на обличчях, що може бути пов'язано з тим, що вона в основному сприймає сигнали тіла.

"Відомо, що різні мережі людського мозку обробляють різні аспекти інформації, пов'язані з обличчями", - сказала професор Софі Скотт, директор Інституту когнітивної нейробіології при Університетському коледжі Лондона.

Однак мозок собак працює інакше.

"Система собачого обличчя просто говорить: "Це собака, а це людина". А на самі обличчя, їй насправді, все одно", - додала Скотт, зазначивши, що результати контрастують з дослідженнями, які показують, що у собак і людей є певні ділянки мозку, що беруть участь в обробці голосів.

"Результати дозволяють припустити, що собаки менше покладаються на обличчя, ніж на іншу інформацію. Один з основних способів дізнатися, хто їх друзі - запах", - заявила Скотт.

Але в той же час, доктор Деніел Ділкс, експерт в області зорової кори головного мозку людини з Університету Еморі, сказав, що дослідження не переконливо довело, що у собак немає області мозку, призначеної для розпізнавання осіб.

"Виявлення цієї області мозку інтригує. Але її показали тільки 50% протестованих собак. Тому наше завдання полягає в тому, щоб зрозуміти, чому одна половина собак має таку кору головного мозку, в той час як друга половина - іншу", - підсумував Ділкс.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Перу знайшли мумії лам і морських свинок, похованих заживо
Наука і технології
У Перу знайшли мумії лам і морських свинок, похованих заживо
Тварин, прикрашених пір'ям і кольоровими вовняними нитками, приносили в жертву інки, щоб задобрити богів...
 У Харкові створили дешевий і простий апарат ШВЛ
Наука і технології
У Харкові створили дешевий і простий апарат ШВЛ
Харківські вчені створили аппарат ШВЛ, яким можуть врятувати тисячі хворих на коронавірус...
320 тис років тому стрибок в еволюції людей стався через зміни клімату, - учені
Наука і технології
320 тис років тому стрибок в еволюції людей стався через зміни клімату, - учені
У певний період часу перші люди в Східно-Африканській рифтовій долині різко змінили свій спосіб життя...
На дні озера Гага в Туреччині виявили руїни церкви
Наука і технології
На дні озера Гага в Туреччині виявили руїни церкви
Чиновники у північній турецькій провінції Орду повідомили, що руїни церкви були виявлені глибоко в озері Гага в чорноморському регіоні Туреччини...
General Motors презентувала повністю електричний Hummer EV
Наука і технології
General Motors презентувала повністю електричний Hummer EV
Ціни на перший електричний пікап GMC Hummer EV у США починаються з $ 80 000. І, як відзначають в TechCrunch, він трохи схожий на Cybertruck Ілона Маска...