[]

Смертельно небезпечні кнопки. 5 «заразних» місць

Смертельно небезпечні кнопки. 5 «заразних» місць

Нещодавно Мінздрав Ізраїлю випустив відео, в якому зображено ланцюжок зараження коронавірусом, який в результаті численних перепетій, призводить до того, що епідемія захоплює все місто і ми спостерігаємо вірусний апокаліпсис. Та якби герої ролику застосовували деякі прийоми і елементарні пристрої, трагедії можна було б уникнути.

Ви, перш за все, подумали про рукавички. Непоганий засіб захисту, але не стовідсотковий. Так, вони, захистять ваші руки від вірусу, але очі, рот і ніс - не завжди. Ви можете торкатися до них рукавичками так само, як і голими руками. По-друге, забруднивши рукавички, ви переноситимете вірус на інші предмети, яких торкнетесь. Що ж допоможе уникнути цього? Треба зрозуміти, які місця найнебезпечніші.

Дверні ручки

Це головні розсадники зарази, їх торкаються всі, хто входить і виходить. Образно кажучи, це вірусне перехрестя. Уникнути його можна тільки одним способом - не чіпати дверні ручки руками. На щастя, конструкція більшості дверей дозволяє це зробити. 

Кнопки

Ми живемо у світі кнопок, і в громадських місцях нам весь час доводиться їх натискати - ліфт, банкомат, термінал на касі, в туалетах і т.д.

Тут нас легко врятує звичайна кулькова ручка з ковпачком і без стержня. Знімаєте ковпачок, натискаєте ручкою-стилусом потрібну кнопку - закриваєте ковпачок. Навіть, якщо ви натиснули на «інфіковану» кнопку, забруднення кінчика стержня вірусними частинками буде меншим, ніж пальця або рукавички. На додаток, ви швидко ізолюєте мікроби, закривши ковпачок. Час від часу такий стилус можна стерилізувати - мити з милом і протирати санітайзером.

Для касового терміналу є взагалі безконтактний лайфхак, і ви його добре знаєте. Це платежі за допомогою смартфона. Якщо ви досі не прив'язали пластикову карту до свого гаждету, зараз саме час це зробити.

Поїздка в громадському транспорті

Поручні і стійки в метро, автобусах, тролейбусах і т.д., теж є вірусними перехрестями, як і ручки дверей. Тому, їх краще взагалі не торкатися. Є хороше правило - в транспорті тримайте руки в кишенях. Якщо є місце - сядьте. Якщо немає, можна стояти, притулившись спиною або боком до стіни або навіть дверей. Про поручні забудьте, ніби їх взагалі немає.

Продукти, овочі і фрукти

Суперечки про те, що робити з продуктами, принесеними додому з магазину, досі тривають. Деякі фахівці рекомендують їх мити, а фрукти, овочі та зелень попередньо ще й замочувати.

Та не всі це схвалюють. Наприклад, в Центрі з контролю і попередження захворювань США, з цього приводу повідомляють:

«Вважається, що коронавірус передається від людини людині повітряно крапельним шляхом. В даний час немає даних, що підтверджують передачу COVID-19, через харчові продукти». Але роль продуктів в передачі вірусу не виключають: «Цілком можливо, що людина може отримати COVID-19, доторкнувшись до продукту або упаковки, на яких знаходиться вірус, а потім торкнувшись власного рота, носа або очей - але це не є основним способом поширення вірусу».

Звісно, забруднити продукти можуть інфіковані вантажники, працівники магазинів, та й самі покупці, які люблять перебирати упаковки і дари природи, вибираючи що краще. Отже, обережними бути варто, але без фанатизму. 

Щодо миття продуктів в упаковці питань немає. А з овочами, фруктами і зеленню складніше. Якщо ви помиєте їх відразу, тільки-но повернувшись з магазину, вони не зможуть довго зберігатися. Що ж робити? Ретельно мийте їх безпосередньо перед їжею. Можна попередньо замочувати, а овочі і фрукти - додатково помити щіточкою або губкою.

Передбачимо запитання: поки забруднені коронавірусом дари природи лежатимуть в холодильнику, вірус буде на них розмножуватися? Не буде. Вірус розмножується тільки в клітинах людини, а на звичайних поверхнях він згодом гине.

Тара для овочів і фруктів

Оскільки ці продукти можуть бути забруднені коронавірусом, повернувшись додому, краще їх зайвий раз не перебирати, щоб не забруднити руки. Придбайте спеціальну сітку для овочів, або зшийте її самі з нещільної тканини, і зберігайте овочі в ній.

Нагадаємо також список речей, які ми завжди забуваємо продезинфікувати.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%