Слідом за Кримом Ілон Маск запропонував віддати Тайвань: Китай відреагував миттєво

Підприємець, винахідник, генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск знову висловився на тему геополітики. Після пропозиції повернути країні-агресору Крим мільярдер запропонував перетворити Тайвань на спеціальний адміністративний район «на кшталт Гонконгу». За його оцінками, конфлікт через Тайвань неминучий, але дуже дорого обійдеться світу. МЗС Китаю відразу підхопило цю тему і прокоментувало висловлювання Маска.
Пекін заявив, що має намір забезпечити мирне возз'єднання материкової частини Китаю з островом Тайвань і проводитиме послідовну політику «одна країна — дві системи», рішуче перешкоджаючи "спробам сепаратистів та зовнішніх сил завадити цьому процесу". Про це заявила в суботу, 8 жовтня, офіційний представник МЗС КНР Мао Нін, коментуючи слова найбагатшої людини світу про перетворення острова на спеціальний адміністративний район «на зразок Гонконгу».
«Проблема Тайваню стосується внутрішньополітичних питань нашої країни. Ми продовжимо твердо дотримуватись основної політики мирного об'єднання відповідно до принципу «одна країна — дві системи», — зазначила вона.
За її словами, Китай займає з тайванського питання «чітку та незмінну позицію».
"Ми докладемо максимальних зусиль для мирного об'єднання з Тайванем", - зазначила Мао Нін.
Що запропонував Маск
7 жовтня Ілон Маск запропонував зробити Тайвань спеціальним адміністративним районом Китаю за прикладом Гонконгу та Макао.
На його думку, конфлікт через острів неминучий, але дорого обійдеться світу.
Підприємець висловив сподівання, що у разі війни у Тайванській протоці його завод Tesla у Шанхаї зможе продовжувати роботу, «нехай навіть виробляючи автомобілі тільки для китайського ринку».
Нагадаємо, Тайвань управляється власною адміністрацією з 1949 року, коли на острів переселилися залишки партії Гоміньдан на чолі з президентом Китайської республіки, маршалом і генералісімусом Чан Кайші, зазнавши поразки від комуністів у громадянській війні. З того часу Тайбей зберігає прапор та інші атрибути колишньої Китайської Республіки, яка існувала на материку до приходу до влади комуністів.
Згідно з офіційною позицією Пекіна, яку підтримує більшість країн, це одна з провінцій КНР.
Зараз і Макао, і Гонконг, що належить Китаю, є спеціальними адміністративними районами КНР. Гонконг майже 160 років був у володінні британців, а Макао понад 400 років перебував у володінні португальців.
Ідеї, які висував Маск щодо України
3 жовтня Маск опублікував у Twitter свій план щодо завершення війни в Україні.
Зокрема, мільярдер запропонував наново провести під наглядом ООН референдуми у ДНР, ЛНР, Запорізькій та Херсонській областях, остаточно визнати Крим російським та документально закріпити нейтральний позаблоковий статус України.
Пізніше він заявив, що жителі сходу України нібито віддають перевагу Росії та хочуть, щоб їхні регіони увійшли до складу рф.
«Більша частина України однозначно хоче бути частиною України, але в деяких східних частинах більшість населення становлять росіяни, вони віддають перевагу росії», — неочікувано заявив Маск.
В Україні відразу відреагували на абсолютно безпідставні і проросійські ідеї Маска. Президент України Володимир Зеленський відреагував на «пропозиції» генерального директора компанії Tesla, який організував опитування зі своїм «баченням» досягнення українсько-російського миру.
Твіт Зеленського містить запитання: Який Ілон Маск вам подобається більше? Та варіанти відповіді:
- той, що підтримує Україну;
- той, що підтримує рф.
92% учасників голосування відповіли, що їм подобається Маск, який підтримує Україну.
Український Дощ писав раніше, що в Кремлі ще ніколи не отримували такого «подарунку»: реакції України та світу на підрив Кримського мосту.
...