Скандал з КСУ: Посли G7 зустрілися з Єрмаком

Скандал з КСУ: Посли G7 зустрілися з Єрмаком

Голова Офісу президента провів переговори з послами країн Великої сімки і заявив, що скандал з КСУ не обійшовся без зовнішнього втручання.

Посли країн Великої сімки через скандальне рішення суддів Конституційного Суду України прибули в Київ і провели переговори з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком. Про це повідомляє пресслужба ОПУ в п'ятницю, 30 жовтня.

Зокрема, Єрмак поінформував гостей про вчорашнє термінове засідання Ради національної безпеки і оборони України, і позачергове засідання уряду за участю президента, і прийняті на них рішеннях.

"Була забезпечена безперебійна робота реєстрів НАЗК, і було заявлено про те, що всі антикорупційні органи України, включаючи НАЗК, НАБУ й інші, - вони і будуть працювати. Для нас є принциповою наша позиція в боротьбі з корупцією, і Україна ніколи не зійде з цього шляху", - підкреслив Єрмак.

Він також розповів, що ще вчора у Верховну Раду було направлено законопроект, який повинен відновити довіру до конституційного судочинства в Україні.

"Президент і його команда, держава і державні органи продовжують боротьбу з корупцією і з тими, хто стоїть за всіма цими процесами в Україні. Ми перемогли при прийнятті земельної реформи, банківського закону і переможемо і цього разу", - заявив керівник Офісу глави держави.

На думку Андрія Єрмака, події в КСУ не пройшли без зовнішнього втручання, тому він висловив надію, що правоохоронні органи зможуть дати оцінку ситуації. Керівник Офісу президента переконаний, що вихід з неї буде знайдений.

"Для нас дуже важливо, щоб усі керівники, представники антикорупційних органів знали позицію Президента: ми сьогодні виступаємо дійсно єдиним фронтом із захисту тих реформ, які ми провели і продовжуємо проводити. Президент налаштований дуже рішуче, і він не зупиниться на шляху проведення реформ і боротьби з корупцією, хто б за цим не стояв", - підкреслив Андрій Єрмак і закликав представників Великої сімки стежити за роботою Антикорупційної ради, яка повинна зібратися найближчим часом, і реакцією всіх представників політичних сил, "щоб мати реальну картину".

Тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін запевнила, що Велика сімка готова допомогти Україні в подальшому просуванні на шляху реформ.

Нагадаємо, в Україні розгорівся політичний скандал після того, як 27 жовтня на закритому засіданні КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Пізніше в ЄС відреагували на рішення КСУ про декларації. У Представництві Євросоюзу нагадали, що фінансова допомога Україні пов'язана з діяльністю антикорупційних органів. Також ЗМІ повідомили, що через КС Україна може втратити безвіз.

Президент Володимир Зеленський зібрав екстрені засідання РНБО і Кабміну, у результаті чого в Раду подадуть терміновий законопроект про відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні, який передбачає відставку всього складу КСУ.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
«Сиділи ночами, цифри звіряли», - міністр фінансів пожалівся на важку роботу з МВФ
Політика
«Сиділи ночами, цифри звіряли», - міністр фінансів пожалівся на важку роботу з МВФ
Перемовини з МВФ щодо державного бюджету України на 2021 рік були складними. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко ...
Зеленський пропонує пом'якшити відповідальність за недостовірність е-декларацій
Політика
Зеленський пропонує пом'якшити відповідальність за недостовірність е-декларацій
Президент пропонує виключити з Кримінального кодексу статтю і додати іншу, яка передбачає відповідальність за неправду в деклараціях...
Юлії Володимирівні - два по 30. Найцікавіші факти про чарівну ювілярку
Політика
Юлії Володимирівні - два по 30. Найцікавіші факти про чарівну ювілярку
27 листопада 1960 року у Дніпропетровську народилася українська державна та політична діячка, підприємниця, народний депутат України з 1997 року Юлія Тимошенко...
Як «За Майбутнє» не пройшло перевірку сьогоденням
Політика
Як «За Майбутнє» не пройшло перевірку сьогоденням
Спікеріада на Київщині мала тривати одне голосування. Натомість «СН» і «ЗМ» категорично не поділили владу...
Хто такий Блінкен і чого очікувати Україні після його призначення?
Політика
Хто такий Блінкен і чого очікувати Україні після його призначення?
Новообраний президент США Джо Байден днями представив команду. Україною, буде займатися Ентоні Блінкен - американець з українським корінням....