[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Шведська стратегія: обмежити поширення інфекції, не зупиняючи економіку

Шведська стратегія: обмежити поширення інфекції, не зупиняючи економіку

До кінця березня майже усі країни Європи закрили вузи, школи та підприємства, обмежили поїздки та наказали громадянам залишатися вдома. Але одна країна виділялася своїм рішенням і залишалася відкритою. Про досвід Швеції пише The New York Times.

Модерна реакція країни на спалах коронавірусу викликала високу оцінку деяких американських політиків, які вважають Швецію можливою моделлю поведінки для США.

"Нам потрібно з відкритою свідомістю спостерігати за тим, що відбувається в Швеції, де діти продовжують ходити до школи", - заявив сенатор-республіканець від Кентуккі Ренд Пол на слуханнях у вівторок.

Але не зважаючи на те, що Швеція уникала такої кількості спалахів як в Італії, Іспанії та Британії, вона також зазнала надзвичайного збільшення кількості загиблих, про що свідчать європейські показники смертності.

У Стокгольмі, де вірус здебільшого поширився через мігрантські громади, минулого місяця загинуло удвічі більше людей, ніж у березні. Це збільшення значно перевершує зростання смертності в таких американських містах, як Бостон чи Чикаго, і наближається до збільшення, яке спостерігається у Парижі.

Причина в тому, що шведські чиновники вирішили не застосовувати загальнодержавний каранин, довіряючи тому, що люди самі приймуть рішення залишатися в безпеці. Школи, ресторани, тренажерні зали та бари залишаються відкритими, але застосовуються правила соціального дистанціювання, а збори обмежуються 50-ма особами.

"Зрозуміло, що смертність у Стокгольмі була набагато вищою, ніж можна було очікувати від звичайного року", - сказав Мартін Колк, демограф Стокгольмського університету. - "Але ми хочемо почекати і подивитися, що станеться далі. Це дуже велика різниця, якщо ми продовжуватимемо спостерігати надмірну смертність протягом ще шести місяців, або якщо смертність від коронавірусу повернеться до нормального статистичного рівня вже через кілька тижнів».

New York Times оцінив вплив пандемії у Швеції, порівнявши загальну кількість людей, які загинули за останні місяці, із середнім показником за останні кілька років. У загальну суму включаються випадки смерті від Ковід-19, а також смертей від інших причин, включаючи людей, які не могли лікуватися або вирішили не звертатися до лікування.

Шведські служби охорони здоров'я захищають свою стратегію, разом з тим визнаючи, що країна не змогла в повній мірі захистити людей похилого віку.

Метою уряду Швеції було насамперед обмежити поширення інфекції, разом з тим не зупиняючи економіку і не закриваючи соціальний простір.

Замість того, щоб встановлювати жорсткі бар'єри, чиновники охорони здоров'я заявляли, що шведам можна трохи менше виходити та трохи більше дотримуватися правил санітарії. Це виявилося правдою: згідно з даними мобільності Google шведи майже не обмежуючи себе, відвідували ресторани, магазини роздрібної торгівлі та інші місця відпочинку майже так само, як жителі сусідніх країн.

Проте, експерти видання зазначають, що є підстави вважати підхід Швеції унікальним, і що він може не працювати так добре в інших країнах.

Низька загальна щільність населення у Швеції та висока частка домогосподарств на одну особу - чинники, які відрізняють її від інших країн Західної Європи.

Скажімо в Італії вірус поширювався в основному через домочадців, від молоді до їхніх старших родичів.

І хоча Швеція статистично не є особливо молодою країною порівняно зі своїми західноєвропейськими сусідами, вона тим не менше має високу тривалість життя та низький рівень хронічних захворювань на душу населення, таких як діабет, або ожиріння, які роблять вірус більш смертельним.

І ще один важливий нюанс. Навіть попри відсутність карантину, економіка Швеції все одно не залишилася непошкодженою.

Попередні дані свідчать про те, що Швеція зазнала таких свмих економічних наслідків, як і її сусіди. Центробанк Швеції прогнозує скорочення ВВП країни на 7–10 відсотків, що є аналогічним показником з рештою країн Європи.

Так економіка США, найпотужніша в світі, має скоротиться на 7,5 відсотка.

"Швецію судитимуть на фініші, - сказав глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, - Але це дуже великий ризик, а наслідки - життя людей".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Італії розпочалася медійна кампанія на підтримку ув’язненого українця
Світ
В Італії розпочалася медійна кампанія на підтримку ув’язненого українця
Посол України в Італії Євген Перелигін закликав італійські ЗМІ об'єктивно висвітлювати справу українського нацгвардійця...
Росія «клонувала» українські двигуни
Світ
Росія «клонувала» українські двигуни
В створенні рухових установок для фрегатів проекту 22350 Росія привласнила українські розробки...
Росія друкує фальшиву валюту для Лівії
Світ
Росія друкує фальшиву валюту для Лівії
Уряду Мальти вилучив велику партію підроблених динарів, надрукованих на замовлення нелегітимної лівійської організації...
Трамп хоче повернути Путіна в коло світових лідерів і переносить G7 на осінь
Світ
Трамп хоче повернути Путіна в коло світових лідерів і переносить G7 на осінь
Президент США Дональд Трамп повідомив, що відкладе саміт G7 до вересня і запросить на нього ще чотири країни, в тому числі Росію. ...
Не менше 20 міст США охоплені протестами. Влада вводить режим НС, Національну гвардію і комендантську годину 
Світ
Не менше 20 міст США охоплені протестами. Влада вводить режим НС, Національну гвардію і комендантську годину 
Сполучені Штати охоплені протестами після смерті затриманого афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі від рук поліції....