[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Щодо зарплат окремих державних та навколодержавних персон

Щодо зарплат окремих державних та навколодержавних персон

Бачу, шановне ком'юніті розділилося на два табори - ти, хто за, і тих, хто проти. Знаєте, огульна пролетарська ненависть до чужого благополуччя мені огидна так само, як і огульний одобрямс. Тому, позаяк мене не влаштовує категоричність обидвох сторін, візьму на себе сміливість висловити окрему думку з цього приводу.

Узагальнення - це завжди маніпуляція. Чого б воно не стосувалось. Кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, адже обставини конкретного факту надто унікальні, аби можна було екстраполювати їх на схожі випадки.

Скажімо, чи можна порівнювати логічність виплати високих зарплат керівництву НАК "Нафтогаз" і екс-нардепу Лещенку? Звичайно, ні. Хоча б тому, що в першому випадку - це плата за ефективну роботу (інше питання - можемо ми собі дозволити такий менеджмент чи треба шукати трохи аскетичніший). В другому випадку - це хабар, плата за лояльність не лише Лещенка, який пролетів скрізь мов фанера над Подолом і залишився безробітним, а й афільованого з ним інтернет-ресурса, який наразі демонструє нелюдську толерантність до нової влади, штампуючи інтерв'ю з її лідерами, фільтруючи негатив у новинах та підтримуючи фантасмагоричні версії МВС у справах про вбиства своїх колег. Простіше кажучи, редакційна політика цього ресурсу має прямий зв'язок з кар'єрним благополуччям його виплоду, і $25 тисяч на місяць плюс посада в Наглядовій раді "Укразалізниці" - дуже незначна плата за всі бонуси, які додаються до його, перепрошую, постаті. Це взаємовигідна угода, яка дозволить владі контролювати медійну активність Лещенка та його колег, а самому Лещенку - нарешті віддати фейковий борг мамам, врешті-решт легалізувавши елітні апартаменти на Франка, в квадратні метри яких він зарив свою репутацію.

Протилежний приклад - випадок з міністром освіти Новосад, яка заявила, що не може жити за 36 тис грн на місяць. Ця заява дуже обурила суспільство, мовляв, а ти поживи на пенсію чи на мінімалку, як багато хто. Це суто радянський приклад виверження жовчі, який не має жодного раціонального обґрунтування. Міністр, який на відміну від згаданого вище блогера, мусить дійсно працювати, і від ефективності праці якого залежить майбутнє дітей, не може отрімувати в 12 раз менше, це неправильно. Так само неправильно, як і 40 тис грн, виплачених Лані Зеркаль (вона, нагадую, перемогла Росію в Гаазі) після звільнення з посади.

"Платіть високі зарплати, - кажуть єврооптимісти, - і ніхто не крастиме". Не сперечатимусь, але де гарантія, що високі зарплати гарантують відповідний результат. Скажімо, гендиректор "Укрпошти" Смілянський, який так само отримує страшні суми, за роки керування установою не зробив нічого, що могли б відчути клієнти. Відділення пошт залишилися свинарниками, а сервіс безкомпромісно дотримується руандійських стандартів. Нещодавно у мене взагалі виникла конспірологічна теорія, що "Укрпошту" не вбивають навмисно лише для того, щоб її комерційні конкуренти виглядали божественно прекрасними на тлі цього державного убозтва.

Ще один високооплачуваний пасіонарій, Мустафа Найєм, якого зелена хвиля занесла в "Укроборонпром", наче щось і робить, але що саме, з огляду на специфіку установи - невідомо. Ніби щось комунікує. Більше місяця тому я пропонував йому прийти на інтерв'ю, розповісти про роботу, про реформи, про зарплату. Він погодився, навіть запросив до себе в офіс, а потім зник. Ну, не знаю - не знаю. Якщо він роботу виконує так, як обіцянки, то у нас проблеми.

Можна зробити цей /за фб-стандартами/ лонґрід втричі довшим, але, думаю, моя позиція вам зрозуміла. Можна й потрібно платити притомно високі зарплати. Але лише тим, хто працює ефективно. А дякувати мільонами наших податків електоральним попутникам і просто приємним людям - це чистої води російщина, тобто дикунство.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Задовго до вторгнення росія створила в Україні мережу колаборантів: один з них - одесит Леонід Клімов
Світ має припинити поділ росіян на поганих і хороших: геноцид українців це злочин не лише російського режиму, а й російського народу
Україна зробить доступною інформацію про кожного російського воєнного злочинця
Війна 2022-го дозволяє по-новому оцінити дії влади щодо здачі Луганська і Донецька у 2014-му