Щоб бути лідером Європи Франція «має діяти як найкращий союзник України» — французькі аналітики

Щоб бути лідером Європи Франція «має діяти як найкращий союзник України» — французькі аналітики

Щоб розраховувати на першість у ЄС Франція має здійснити поворот у зовнішній політиці, наблизившись до позицій країн Східної та Центральної Європи, остаточно відмовитися від ролі «зрівноважуючої сили» перед Москвою і значно посилити військову підтримку України. Про це заявляє колектив французьких дослідників та аналітиків у відкритому листі, опублікованому в газеті Le Monde.

Точний результат російсько-української війни ще до кінця незрозумілий, але контури післявоєнної Європи вже починають окреслюватися, відзначають шестеро підписантів — французькі дослідники та представники аналітичних центрів.

"Центр гравітації", швидше за все, зміститься на схід. Вплив Франції за такого розкладу може значно ослабнути. Французька «традиційна позиція "врівноважуючої сили" та діалогу з Москвою дискредитована в рамках НАТО, який знову згуртувався», — йдеться в публікації.

Посилення французької позиції щодо Кремля та підтримка кандидатури України на членство в Євросоюзі це «кроки у правильному напрямку», але «Франція має тепер відмовитися від свого ілюзорного прагнення до ролі „зрівноважуючої сили“ перед країною-агресором, яка не прислухається і не поважає цю застарілу позицію. Франція має наблизитися до позицій своїх союзників у Центральній, Північній та Східній Європі, які виявили велику проникливість у розумінні рф», зазначають експерти.

«Зараз меседж Франції все ще розмивається, серед наших політиків та політичної еліти є прагнення до того, щоб знову позиціонувати Францію як „врівноважуючу силу“ — коли президент каже, що „не треба принижувати росію“, що потрібно якнайшвидше досягти миру, навіть якщо і додає, що Україні вирішуватиме, за яких умов і коли буде укладено мир», — зазначає один із підписантів відкритого листа, голова французького аналітичного центру Euro Créative, який спеціалізується на Східній та Центральній Європі, Артюр Кенігсберг.

«Ми думаємо, що Франція має припинити шукати статус „зрівноважуючої сили“, у контексті цієї війни Франція не може нею бути. Вона — європейська держава, вона має бути на боці своїх партнерів щодо Євросоюзу та союзників по НАТО, на боці України», — наголошує він у коментарі RFI.

Зі 100 мільйонів до 4 мільярдів

Щоб розраховувати на європейське лідерство, Франція має фігурувати серед основних постачальників військової допомоги Україні, зазначають підписанти відкритого листа у Le Monde.

«Будучи першою військовою державою континентальної Європи, Франція має діяти як її найкращий союзник», — кажуть вони.

Поки що це не так. За даними Кільського інституту світової економіки (Німеччина), на початок жовтня Франція посідала 13-те місце у списку держав, які здійснюють військову допомогу Україні, опинившись нижче Чехії, Латвії та Естонії, не кажучи вже про Велику Британію та Польщу.

Українські військові стріляють з французької артустановки CAESAR, Донбас, червень 2022 


У ході нещодавніх переговорів між президентами Франції та України Емманюель Макрон заявив, що Франція «в найкоротші терміни» наростить військову допомогу Україні, зокрема у сфері ППО, на тлі російських атак на українську енергосистему.

Підписанти відкритого листа пропонують, по-перше, збільшити спеціальний фонд військової підтримки Україні, створений у Франції, зі 100 мільйонів до 4 мільярдів євро. Як заявляв Емманюель Макрон, це кошти, на які Україна зможе закуповувати озброєння безпосередньо у наших промисловців.

«4 мільярди євро здається дуже великим бюджетом та сумою. Але з огляду на важливість цілей для Франції збільшити військову підтримку України до такого рівня - цілком досяжно. Франція цілком могла б відкрити кредитну лінію на 4–5 мільярдів євро у наших промисловців, аби українці потім відшкодували кошти протягом 20 років», — зазначає Артюр Кенігсберг.

По-друге, французькі дослідники пропонують урізноманітнити гаму озброєнь, які Франція постачає Україні, поширивши її на танки та військову авіацію.

«Звичайно, для цього потрібно багатомісячне навчання українських екіпажів. Ще гірше, що нам довелося б забирати озброєння у наших армій, яким не вистачає ресурсів. Але замість того, щоб накопичувати арсенали на випадок великої конфронтації, у наших очевидних інтересах передати деякі з них, щоб послабити великого потенційного супротивника», — йдеться у відкритому листі.

«Такий крок посилив би захист цивільного населення України та допоміг би змінити ситуацію на полі бою. Франція стала б першою країною, що постачає західні танки та літаки: це надовго зміцнило б її імідж і вплив у Центральній, Північній та Східній Європі», — додають автори листа.

Український Дощ писав раніше, що глава Пентагону вважає, що Україна здатна повернути Херсон - Reuters.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Світ
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Цікаво, що Хорватія входить до Євросоюзу з 2013 року, а Румунія та Болгарія – з 2007 року...
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Світ
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Опозиціонера Мохсена Шекарі було повішено після того, як Революційний суд визнав його винним за «ведення війни проти Бога»....
Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією
Світ
Естонія припиняє мовлення російського «Дождя» слідом за Литвою та Латвією
Раніше Латвія анулювала ліцензію телеканалу «Дождь», яка давала йому право на трансляцію у всіх країнах Євросоюзу, США та деяких інших державах...
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Світ
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Формально партія, в якій перебуває чинний президент Джозеф Байден, забезпечила собі збереження лідерства в Сенаті після проміжних виборів ще в листопаді...
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Світ
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах...