[]

Щоб бути добрим, потрібна сміливість

Щоб бути добрим, потрібна сміливість

Сьогодні головний дефіцит у світі - це любов і визнання. Художниця і поетеса Клео Уейд, працюючи над своєю книгою «Розмова серця: поетична мудрість для кращого життя» спілкувалася з багатьма людьми. Вона дізналася про історії дорослішання молодих людей і про мудрість добре прожитого життя літніх. Головне, що вона винесла з усіх цих історій - щоб жити хорошим життям, потрібно бути добрим до себе, добрим до інших і добрим до землі. Бесіди, які проводила Клео, надихнули її до написання тексту, який можна назвати «Принципами життя доброї та щасливої людини».

Що говорить світ

Світ скаже тобі: «Будь кращою людиною». Не бійся відповісти «так». Почни з того, щоб краще слухати. Почни з того, щоб краще йти по вулиці. Бачити людей. Вітатися. Запитувати «як справи?» і уважно слухати відповідь. Почни з того, щоб бути кращим другом, батьком, дитиною своїх батьків, найкращим братом, найкращим коханцем, найкращим чоловіком. Для початку, стань кращим сусідом. Зустрівши нову людину, познайомся з нею.

Світ скаже тобі: «Що ти будеш робити?». Не бійся відповісти: «Знаю, що мені не все під силу, але щось я можу». Частіше заходь до кімнати зі словами «Я хочу вам допомогти». Будь щедрим. Віддавай, що можеш; роби, що можеш. Віддавай грошима і часом, даруй свою любов, своє серце, свою душу.

Світ скаже тобі: «Нам потрібен мир». Знайди у своєму серці мир, бережи його, носи його в собі, де б ти не був. Щоб поділитися миром з іншими, спочатку потрібно його віднайти самому.

Світ скаже тобі: «У тебе є вороги». Люби так сильно, щоб зрозуміти, що розбіжності не роблять інших ворогами. Ти можеш не перемогти в суперечці, можеш не переконати когось, але якщо захочеш, то обов'язково навчишся повній емпатії - навчишся розуміти серце.

Світ скаже тобі: «Нам потрібна справедливість». Розслідуй. Шукай правду в тому, що тобі кажуть. Шукай правду за видимістю. Питай: «Чому?». Питай: «Це справедливо?». Питай: «Як так вийшло?». Роби це, прощаючи. Вчися пробачати інших. Почни з того, щоб по-справжньому пробачити себе. Ми більше, ніж наші помилки. Ми більше, ніж ті, якими були вчора. Ми всі заслуговуємо гідності. Побач себе в інших. Усвідом, що твоя справедливість - моя, і навпаки. Ні для кого немає свободи, якщо хоча б один з нас полонений.

Світ скаже тобі: «Я жорстокий». А ти відповідай: «А я ні. Ні на словах, ні на справах».

Світ скаже тобі: «Потрібно вилікувати планету». Почни зі слів: «Дякую, мені не потрібен пластиковий пакет». Переробляй, використовуй повторно. Для початку, прибери сміття поруч з будинком.

Світ скаже тобі: «Проблем забагато». Не бійся приєднатися до їх вирішення. Почни з обговорення. Не можна впоратися з тим, що ігноруєш. Чим більше ми обговорюємо, тим краще бачимо взаємозв'язок між проблемами, тому що пов'язані самі.

Світ скаже тобі: «Потрібно покінчити з расизмом». Почни викорінювати його в своїй сім'ї.

Світ скаже тобі: «Як бути із забобонами і фанатизмом?». Почни з розмови за сімейною вечерею.

Світ скаже тобі: «Навколо так багато ненависті». Присвяти себе любові. Люби себе настільки, щоб любити інших, не створюючи бар'єрів і не засуджуючи.

Ми говоримо світу

Коли світ ставить перед нами складні питання, у нас є два виходи. Перший: нічого не робити, вважаючи, що безсилі і не впораємося. Другий: почати з малого і зробити себе такими, яким все під силу. Я відповідаю за національну безпеку, і ви теж. Можливо, нам ніхто цього не доручав, але ми можемо захистити людей. Коли ви захистите хоча б одного, в безпеці будуть всі. Лише одна простягнута рука, як питання «Все в порядку? Я поруч», може обернути загрозу на безпеку.

Ми говоримо світу: «Що мені робити? Що нам робити?". Але краще запитати: «Що я роблю?». Я прошу миру, але чи несу я мир своїм друзям і рідним? Я хочу покінчити з ненавистю, але чи проявляю свою любов не лише до знайомих, а й до незнайомих? Чи люблю я тих, хто зі мною не згоден? Я хочу, щоб у світі не було страждань, але чи допомагаю я тим, хто страждає поруч зі мною? Ми говоримо світу: «Будь ласка, змінися. Нам це потрібно». Але як ми самі змінюємо своє життя? Як ми змінюємо життя свого оточення?

Джеймс Болдуін сказав: «Ми повинні вважати, що сьогодні все в наших руках, і не маємо права вважати інакше». Так було завжди.

Ніхто не наказував Гаррієт Табмен служити її меті, її місії, бути сміливою. Вона не сказала: «Я не в Конгресі, я не президент США, як я можу брати участь в боротьбі з системою рабовласництва?». Замість цього Гаррієт за 10 років зробила 19 поїздок, звільнивши 300 осіб, групу за групою. Подумайте про дітей тих 300 чоловік, про їх онуків і їхніх нащадків. Наші праведні дії розходяться колами по безкрайній річці справедливості.

Ми весь час думаємо, що не в силах змінити світ. І забуваємо, що в наших руках змінити на краще чиєсь життя. Зміни - це не прерогатива окремої групи людей. Зміни можемо здійснювати всі ми. Не потрібно чекати, коли хтось вам скаже, що ви можете брати у чомусь участь. Почніть самі. Почніть з легшого, доступного, з близького і по-своєму.

Щоб брати участь, не обов'язково бути героєм, носити форму, називатися активістами або бути на те обраними. Потрібно мати сміливість не бути байдужим.

Будьте добрі до всіх, до кого тільки можете.

Нагадаємо також про силу обіймів: чому тактильні контакти важливі і що робити, якщо у вас нікого немає "під рукою".

[]
Теги
Схожi
Періс Гілтон розповіла про пережите насильство у підлітковому віці
Психологія
Періс Гілтон розповіла про пережите насильство у підлітковому віці
Її слова були спрямовані на підтримку законопроєкту про припинення жорстокого поводження в освітніх установах Америки...
Як гроші впливають на рівень щастя - результати досліджень
Психологія
Як гроші впливають на рівень щастя - результати досліджень
Навіть якщо людина має великий достаток, гроші все одно впливають на рівень добробуту людини...
Мрієте змінити життя? Змініть спочатку думки!
Психологія
Мрієте змінити життя? Змініть спочатку думки!
Що робити,аби життя стало більш яскравим та з чого розпочати процес якісних змін? ...
Що таке синдром геніальності?
Психологія
Що таке синдром геніальності?
Є люди, яких можна порівняти з супергероями, тому що вони мають надможливості. Але при цьому від героїв їх відрізняє той факт, що крім суперздатності вони більше нічого не можуть...
Не затягуйте переписку: секрети онлайн-знайомств
Психологія
Не затягуйте переписку: секрети онлайн-знайомств
Під час карантину онлайн-знайомств залишаються популярними. Головна їх небезпека в тому, що оцінюючи людину за сторінкою у соцмережах, може скластися хибне враження...