Що відбувається у Twitter після приходу Ілона Маска?

Що відбувається у Twitter після приходу Ілона Маска?

27 жовтня Twitter повністю перейшов під управління засновника Tesla і SpaceX Ілона Маска, який завершив угоду на суму $44 млрд. З приходом мільярдера в компанії почалися скорочення, а також з'явилася спеціальна рада, яка займатиметься модерацією контенту. Український Дощ розповідає про те, що зараз відбувається всередині компанії і з соціальною мережею після її купівлі Маском.

Ще у квітні цього року, коли розмови про покупку Twitter тільки розпочиналися, Bloomberg, посилаючись на джерела, писав, що Маск планував мінімізувати витрати компанії за рахунок скорочення робочих місць.

20 жовтня, майже за тиждень до завершення угоди видання The Washington Post (WP) повідомило, що в розмові з потенційними інвесторами Маск розповів про плани позбутися майже 75% із 7500 співробітників компанії, скоротивши її до мінімального штату чисельністю трохи більше 2000 осіб.

Як зазначає газета, попереднє керівництво Twitter і так планувало скорочувати зарплатний фонд приблизно на $800 млн до кінця наступного року, що, як пише WP із посиланням на корпоративні документи та слова джерел, «означало б звільнення майже чверті робочої сили». Крім цього, компанія планувала серйозно скоротити свою інфраструктуру, у тому числі центри обробки даних, які забезпечують роботу сайту більш ніж 200 мільйонам користувачів.

«Захоплення Twitter»

За день до завершення угоди Маск пообіцяв, що не скорочуватиме 75% персоналу компанії, про що з посиланням на джерела написав Bloomberg. Однак першого ж дня на посаді керівника компанії мільярдер звільнив кількох топ-менеджерів, серед яких гендиректор Twitter Параг Агравал, фіндиректор Нед Сігал, голова відділу з правової політики Віджая Гадде. За даними WP, свою посаду після зміни власника Twitter залишив також юрисконсульт Шон Еджетт.

Після цього, як пише Forbes, співробітники почали готуватися до того, що скорочення штату — лише питання часу. За словами одного з працівників компанії, «люди були в паніці», особливо після того, як до офісу Twitter у Сан-Франциско прийшов «невеликий батальйон нових юристів». При цьому всередині компанії «жодних повідомлень про звільнення не було», розповів Forbes співрозмовник. За його словами, щоб хоч щось дізнатися про те, що відбувається, просто гортали стрічку Twitter по хештегу #TwitterTakeover («Захоплення Twitter»).

Це підтвердили і троє співрозмовників The New York Times (NYT). За їхніми словами, вони не отримали жодної інформації від компанії і просто покладалися на повідомлення новин. У той же час двоє інших працівників Twitter розповіли NYT, що на тлі очікування масових звільнень деяким співробітникам запропонували роздрукувати копії написаних ними кодів як можливий доказ виконаної роботи.

Компенсації та звільнення

Про те, що скорочення співробітників почалися, 30 жовтня повідомило The New York Times з посиланням на чотири джерела, знайомі із ситуацією. Наскільки в результаті буде урізано штат видання не уточнило, проте троє співрозмовників розповіли, що «деякі команди мають бути скорочені більше, ніж інші». У свою чергу виконавчий директор Gerber Kawasaki Wealth and Investment Management Росс Гербер з посиланням на главу сімейного офісу мільярдера Джареда Бірчелла розповів, що звільнення може торкнутися половини співробітників.

За даними газети, звільнення мають відбутися до 1 листопада. Таким чином, пише The New York Times, Маск хоче уникнути виплати співробітникам грантів у вигляді акцій компанії, які становлять значну частину їхньої заробітної плати. При цьому, за умовами угоди про покупку Twitter, Маск мав платити працівникам реальними коштами, а не акціями, уточнює видання.

Раніше Bloomberg підрахував, що компенсація лише звільненій верхівці компанії може становити понад $100 млн. Йдеться про вихідну допомогу у розмірі річного окладу, акції компанії, а також страхування здоров'я вартістю близько $31 тис. за кожного. Зокрема, Агравал може отримати близько $50 млн, Сігал – $37 млн, Гадде – $17 млн.

Модерація контенту та свобода слова

Ще у квітні, пояснюючи свої плани купити Twitter, Маск заявив, що хоче змінити правила соцмережі, за яку її критикують останні роки, і перетворити її на місце «вираження свободи слова по всьому світу». У 2021 році велика дискусія про свободу слова та обов'язки платформ боротися з маніпуляціями та дезінформацією розгорнулася через блокування облікового запису колишнього президента США Дональда Трампа. Керівництво соцмережі тоді пояснило це тим, що повідомлення Трампа могли надихнути користувачів на протести, подібні до штурму Капітолію 6 січня того року. Проте критики Twitter вважають дії компанії порушенням свободи слова, яке суперечить конституції США.

У своєму першому після завершення угоди пост Маск написав, що «птах звільнений», зробивши відсилання до логотипу соцмережі. На повідомлення мільярдера майже одразу відреагував комісар Європейської комісії Тьєррі Бретон, який попередив, що в Європі «птиця пролетить повз» правила модерації контенту Євросоюзу. Як пояснює Bloomberg, у Євросоюзі цього місяця набув чинності новий закон про цифрові послуги, який наділяє Єврокомісію правом контролювати технічні платформи та вимагати від них видалення незаконного контенту, починаючи від терористичної пропаганди та закінчуючи рекламою небезпечних іграшок.

Модерація контенту, зазначає видання, завжди була складним завданням для технологічних компаній, які у питанні його видалення покладаються на поєднання алгоритмів та контролю з боку людини. За даними дослідження Нью-Йоркського університету, у Твіттері модерацією контенту займається близько 1500 осіб. Приміром, у Meta* це роблять 15 тис співробітників, у продуктах Google — 10 тис.

За словами експертів, на яких посилається агентство, такого обсягу недостатньо, щоб належним чином контролювати контент у соціальних мережах. І навіть незважаючи на відмову Маска звільняти 3/4 співробітників, робить висновок Bloomberg, «будь-які плани позбавити компанію модераторів контенту, ймовірно, ще більше ускладнять контроль над незаконними повідомленнями» як у країнах ЄС, так і в усьому світі.

Як написав NYT, для вирішення питання модерації контенту Маск створив у Twitter «військову кімнату», де переглядатимуть продукти та політика компанії. Сам бізнесмен повідомив, що "Twitter сформує раду з модерації контенту". До нього, за його словами, увійдуть люди «з різними точками зору».

"До скликання цієї ради не буде прийматися жодних важливих рішень щодо контенту або відновлення заблокованих акаунтів", - заявив мільярдер.

У самій соціальній мережі, пише New Your Times, деякі республіканці та консервативні представники ЗМІ вітали нового власника. Зокрема, колишній президент США Дональд Трамп на своїй власній соціальній платформі Gettr, яку він запустив у відповідь на блокування облікового запису в Twitter, заявив, що він «дуже щасливий, що компанія тепер у нормальних руках».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Засновник Alibaba Джек Ма втратить контроль над створеною ним Ant Group
Наука і технології
Засновник Alibaba Джек Ма втратить контроль над створеною ним Ant Group
Ant Group виникла у 2014 році на базі сервісу фінансових послуг Alipay, тобто спочатку була дочірньою компанією Alibaba...
17 із 45 популярних в Україні мобільних додатків - російські. Ось весь перелік
Наука і технології
17 із 45 популярних в Україні мобільних додатків - російські. Ось весь перелік
Зазначається, що на платформі Android українського контенту більше в порівнянні з iOS додатками та іграми
...
Маск заявив, що Twitter поки не загрожує банкрутство
Наука і технології
Маск заявив, що Twitter поки не загрожує банкрутство
Крім того, Маск заявив, що піде з посади голови компанії Twitter, як тільки знайде собі «достатньо дурного» наступника...
Twitter Ілона Маска назавжди заблокував акаунти ліберальних американських ЗМІ
Наука і технології
Twitter Ілона Маска назавжди заблокував акаунти ліберальних американських ЗМІ
Новий власник соціальної мережі Twitter Ілон Маск назавжди заблокував акаунти журналістів New York Times, Washington Post, Mashable, Vox і інших...
Ілон Маск вирішив влаштувати розпродаж меблів зі штаб-квартири Twitter
Наука і технології
Ілон Маск вирішив влаштувати розпродаж меблів зі штаб-квартири Twitter
На розпродаж потраплять більше 800 предметів інтер'єру, серед яких будуть меблі, включаючи знакові статуї з логотипом птахів-символів Twitter...