Що робити українським громадянам у разі примусової мобілізації до російської армії?

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (МінТОТ) опублікувало рекомендації щодо того, що робити у разі примусової мобілізації до окупаційної армії. Як повідомляє пресслужба установи, майже скрізь на тимчасово окупованій території України війська рф вдаються до поширеної практики – примусової мобілізації населення. У міністерстві наголосили, що початок цій злочинній практиці окупанти поклали ще у 2014 році.
"Юристи в один голос заявляють: це – міжнародний злочин та порушення, зокрема, Женевської конвенції. Таку практику слід розглядати у комплексному контексті правової оцінки всіх наслідків агресії РФ, якщо такі стануть предметом уваги Міжнародного кримінального суду. Адже міжнародне право забороняє державі-окупанту примушувати цивільне населення служити у його збройних силах", – зазначають у МінТОТ.
За інформацією міністерства, росіяни на окупованому Донбасі та в Криму буквально полюють на чоловіків призовного віку (від 18 до 65 років) та насильно доставляють у так звані "військомати". Крім того, чоловікам забороняють залишати територію регіону. Наприклад, у Криму, з огляду на очевидний провал призовної кампанії, днями взагалі оголосили про заборону виїзду з півострова з 30 квітня, щоб потенційні призовники не встигли втекти від війни.