[]

Що про нас говорить наше ставлення до селфі

Що про нас говорить наше ставлення до селфі

Повальне чи загальне захоплення селфі? Насправді, згідно з опитуванням, проведеним у 2018 році Французьким інститутом громадської думки (IFOP), тільки 60% французів знімають селфі, більшість з них (34%) менше ніж один раз на місяць і тільки 3% щодня, - йдеться в статті Figaro.

На думку Ніколя Гегена, професора і дослідника в галузі психології, автора книги" Психологія спокуси", люди, які уникають селфі - це скоріше самотні люди, для яких соціальний контакт не є пріоритетом; або гіперактивні люди, у яких немає ні часу, ні бажання робити паузу для фото. 

"Той, хто регулярно посміхається навіть сам собі, користується досить завидною перевагою: у таких людей дійсно хороша самооцінка, - підтверджує дослідник. - Чим вище показник нарцисизму, тим більше розповсюджуваних фотографій".

Селфі, і в цілому фотографія, як дзеркало, повертає нас до себе, - зазначає психіатр Жан-Крістоф Сезнек, автор книги "Я перестаю боротися зі своїм тілом". Потім ми вступаємо в контакт з нашою внутрішньою сутністю, яка породжує негативні думки ("Я негарна"), складні емоції (збентеження, сором) і "убивчі" судження, які ми проектуємо на інших ("Вони вважатимуть мене дивачкою").

На думку Жана-Крістофа Сезнека, якщо нам погано або мало уваги приділяли батьки, які були занадто нав'язливими або, навпаки, байдужими; якщо ми не навчилися любити себе, визнавати свої якості і свої межі, а особливо звільняти себе від впливу чужих поглядів, тоді ми можемо і в зрілому віці продовжувати домагатися подяки і визнання.

Фотографія повертає всіх до питання "хто я?" І перш за все "чи достатньо я приємний?" Згідно з дослідженням Університету Торонто, опублікованому в журналі Social Psychological and Personality Science, любителі автопортрета переоцінюють свою зовнішність, сприймаючи себе більш привабливими і симпатичними в своїх селфі, ніж на фотографіях інших людей, в той час як інші не роблять жодної різниці між їх власними фотографіями і фотографіями, знятими їхніми родичами, - пише Le Figaro.

"Використання або невикористання телефону служить тільки нашим особистим інтересам, - резюмує Ніколя Гегенов. - Включаючи виправлення наших слабкостей. Деякі дуже впевнені в собі люди використовуватимуть селфі, щоб їх цінували, щоб їм лестили. Інші, більш вразливі, шукатимуть якусь упевненість і комфорт. Але слід нагадати, що селфі не завжди пов'язане з саморекламою".

Насправді, більшість селфі неегоїстичні: згідно з даними IFOP, 71% цих фотографій націлені на те, щоб увічнити щасливий момент у відносинах з родичами, і тільки 8% на поліпшення свого іміджу. Наш характер розкриває не стільки селфі, скільки те, що ми робимо з ним і що ми від нього очікуємо, - підсумовує видання.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Дослідження: Спільні тренування з партнером роблять стосунки щасливими
Психологія
Дослідження: Спільні тренування з партнером роблять стосунки щасливими
Згідно з новими дослідженнями, заняття спортом разом з партнером можуть стати чудовою альтернативою походам до сімейного психотерапевта...
Як пережити зраду. 7 кроків до нового життя
Психологія
Як пережити зраду. 7 кроків до нового життя
Про те, як повернутися до нормального життя після зради і впоратися з емоціями; чому не варто з'ясовувати особу коханки своєї другої половини, і питання, які потрібно задати собі в такій непростій життєвій ситуації...
Що таке синдром геніальності?
Психологія
Що таке синдром геніальності?
Є люди, яких можна порівняти з супергероями, тому що вони мають надможливості. Але при цьому від героїв їх відрізняє той факт, що крім суперздатності вони більше нічого не можуть...
Одинаки щасливіші за тих, хто в стосунках
Психологія
Одинаки щасливіші за тих, хто в стосунках
Вчені Мічиганського університету провели дослідження на основі відносин 7500 людей протягом усього їхнього життя - з 18 до 60 років...
Експерти пояснили, чому пари стають схожими між собою
Психологія
Експерти пояснили, чому пари стають схожими між собою
Деякі вчені кажуть, що протилежності притягуються, а інші роблять ставку на те, що саме схожість, а не відмінність, зближує людей...