Що нам відповість Європа? Зеленський запросив негайне приєднання України до ЄС

Що нам відповість Європа? Зеленський запросив негайне приєднання України до ЄС

Президент України Володимир Зеленський 28 лютого звернувся до Європейського союзу "щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою". Увечері Зеленський підписав заявку на членство України у Європейському Союзі. Якими є перспективи приєднання української держави до ЄС і хто в Європі підтримує цю ініціативу — пише RFI.

Зеленський: "Упевнений, що це реально"

«Європейці розуміють, що наші солдати борються за нашу державу, а отже, і за всю Європу, за мир для всіх країн ЄС, за життя дітей, за рівноправність, за демократію. І це дає нам повне право зробити таке: ми звертаємось до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою», - сказав Володимир Зеленський.

Увечері 28 лютого у приміщенні Верховної Ради Зеленський підписав заявку на членство України в ЄС.

Поруч із Володимиром Зеленським під час підписання, яке в Офісі президента назвали «історичним моментом, стояли прем'єр-міністр Денис Шмигаль та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

У заявці йдеться: «Цим листом Україна, як європейська держава, яка поважає цінності, закріплені у статті 2 Договору про Європейський Союз, має честь подати заявку на членство у Європейському Союзі відповідно до 49 Договору про Європейський Союз».

Сам Зеленський після підписання заявив: "Упевнений, що це реально".

Напередодні, у неділю 27 лютого, Урсула фон дер Ляйєн заявила в інтерв'ю Euronews: «У нас з Україною йде процес щодо інтеграції українського ринку в єдиний ринок. У нас також є дуже тісна співпраця у галузі енергетики. Це все теми, над якими ми працюємо у тісній співпраці протягом тривалого часу. Є почуття приналежності, вони частина нас, і ми хочемо, щоб вони приєдналися до нас».

Прийняти, але не сьогодні?

Європейська комісія відчинила двері для вступу України до ЄС, але це "не завтрашній день", незважаючи на прохання Києва про спеціальну процедуру інтеграції країни "без зволікання", заявили в керівництві Євросоюзом агенції France Presse 28 лютого.

Прискореної процедури як такої немає, а інтеграція до Євросоюзу — тривалий процес, спрямований на зближення законодавства країни-кандидата із законодавством ЄС. Процедура вимагає складних переговорів з багатьох питань та виконання важких критеріїв для країни, яка перебуває у стані війни — таких як політична стабільність та ринкова економіка, що функціонує, зазначає AFP.

Ну і як будь-яке рішення в ЄС, прийом нової країни потребує згоди всіх 27 країн Євросоюзу. З урахуванням того, що, наприклад, сьогодні влада Угорщини заборонила провезення по своїй території європейської зброї для української армії, очевидно, що одноголосної позиції щодо вступу України до ЄС буде досягти не так легко.

"Україна подасть офіційну заявку, Європейська комісія має висловити офіційну думку, а Рада прийме рішення", - заявив голова Європейської Ради Шарль Мішель, але зазначив при цьому: «Членство в Євросоюзі – це давня вимога України. Але в ЄС існують різні думки та "чутливість" до розширення».

Мішель сказав, що, звісно, ​​було заздалегідь поінформовано про намір України надіслати офіційну заявку.

Мішель заявив, що Урсула фон дер Ляйєн висловила думку як голова Комісії. І підкреслив, що необхідно дотримуватися встановленої процедури. "Вона (фон дер Ляйєн) не єдина, хто приймає рішення", - сказав Мішель. Втім, він зазначив, що фон дер Ляйєн «чітко вказала на те, що Україна має європейську перспективу».

Як заявив AFP Ерік Моріс, експерт з європейських питань Фонду Роберта Шумана, «двері, відчинені Урсулою фон дер Ляйєн», — це, насамперед, «сильне політичне та символічне послання».

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Глава Європейської Ради Шарль Мішель оголосив про намір запрошувати президента України Володимира Зеленського "на регулярній основі" брати участь у самітах лідерів ЄС. І наголосив на необхідності «зміцнення угоди про асоціацію», укладеної між Україною та ЄС у 2014 році, та конкретизуючої вихід колишньої радянської республіки зі сфери впливу Росії.

Нагадаємо, саме відмова тодішнього президента Януковича від угоди — під тиском Кремля — і призвела до другої української революції, якою скористалася російська влада, анексувавши Крим і розпочавши війну на Донбасі.

Зараз Путін веде проти українців повномасштабну війну, і якомога згуртованіша і масштабніша підтримка з боку міжнародної спільноти, і насамперед США та Євросоюзу — необхідна умова порятунку України та зупинення трагедії.

Заклик Зеленського вже підтримано кількома центральноєвропейськими державами: зокрема це зробили Чехія, Словенія, Словаччина, Польща і Литва.

«Я прихильник стандартних процедур, але зараз ми не в стандартній ситуації. Ми повинні ясно дати зрозуміти, що Україні раді в європейському співтоваристві демократичних країн», - заявив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала інформагентству ČTK.

Президент Польщі Анджей Дуда пропонує негайно надати Україні статус кандидата на вступ до Європейського союзу. Про це Дуда заявив 26 лютого.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що Україна є «частиною європейського дому», але вступ будь-якої країни до Євросоюзу не може статися навіть за кілька місяців, для цього потрібен «інтенсивний та глибокий процес трансформації». Бербок при цьому зазначила, що Євросоюз завжди був будинком, двері якого відчинені, і Україна є частиною цього будинку.

Прем'єр Нідерландів Марк Рютте висловився однозначніше: «Взаємодія між Євросоюзом та Україною може бути більш інтенсивною, ніж зараз, проте питання про повне членство сьогодні не йде».

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що «на поточному порядку» лідерів ЄС поки що немає питання про прийняття України до Євросоюзу.

«Європейський союз вийде трансформованим із цієї кризи», — заявило джерело RFI в Єлисейському палаці, але закликало поки що «не давати обіцянок, які ми не зможемо виконати». «Втім, все може дуже різко змінитись», — зазначило джерело.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Послом України в Угорщині може стати “професор з окопів”
Політика
Послом України в Угорщині може стати “професор з окопів”
Професор Ужгородського університету, доктор наук, а нині  молодший сержант 101 бригади ТРО Федір Шандор може стати новим послом України в Угорщині...
Зеленський в інтерв'ю японській газеті висловив побажання щодо путіна і Сі Цзіньпіна
Політика
Зеленський в інтерв'ю японській газеті висловив побажання щодо путіна і Сі Цзіньпіна
Зеленський дав ексклюзивне Yomiuri Shimbun 23 березня - у поїзді, що повертався до Києва з Херсона...
Україна закликала ПАРЄ визнати рф країною, яка вчиняє культурний геноцид
Політика
Україна закликала ПАРЄ визнати рф країною, яка вчиняє культурний геноцид
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав ПАРЄ визнати культурний геноцид з боку росії та сприяти поверненню культурних цінностей в Україну...
Трамп навмисно ввів в оману своїх адвокатів щодо секретних документів - спецпрокурор
Політика
Трамп навмисно ввів в оману своїх адвокатів щодо секретних документів - спецпрокурор
Прокурори представили переконливі попередні докази, які підтверджують, що колишній президент США Дональд Трамп брехав адвокатам...
Під Бахмутом загинув боєць «Іноземного легіону», який врятував українського воїна після 42 днів у полоні
Політика
Під Бахмутом загинув боєць «Іноземного легіону», який врятував українського воїна після 42 днів у полоні
У боях за Україну під Бахмутом на Донеччині загинув 38-річний боєць «Іноземного легіону» родом із Нової Зеландії Кейн Те Тай ...