Що має бути на новорічному столі 2022 року? Якими стравами зустрічати рік Тигра?

Що має стояти на новорічному столі, аби і гості були ситі, і символ наступного року залишився задоволеним, і у господині залишилися сили після приготування страв для гуляння? Ви будете здивовані, але звичні ікра та шампанське цього року небажані. Якщо дуже коротко, то лідерами столу буде м'ясо, овочі та вино.
Основні поради щодо вибору страв та сервірування.
Що любить тигр?
Тигр - це всеїдна і невибаглива в їжі тварина, тому господиня може сміливо поставити на святковий стіл практично будь-яку страву, яку зазвичай готують на Новий рік. Проте існують деякі обмеження. В основному вони пов'язані з раціоном смугастого хижака та обмеженнями щодо страв на новорічному столі, прийнятими на Сході, звідки власне і прийшла до нас ця традиція. Цікавий факт: у неволі (у зоопарку) один дорослий тигр з'їдає 10-12 кг м'яса, тоді як у дикій природі ця цифра на порядок вища – до 30 кг тваринної їжі. Тому м'ясо має обов'язково бути на столі новорічної ночі.
М'яса багато не буває
Як частування буде доречна свинина, баранина, м'ясо птиці (курка, гусак, качка, індик та інше). А ось від яловичини краще утриматись. Існує давня легенда, за якою Бик переміг Тигра у сутичці та висміяв хижака, тому ці тварини на Сході вважаються найлютішими ворогами. Будь-яка згадка, у тому числі гастрономічна, про парнокопитне може роздратувати символ 2022 року.
Готувати м'ясо краще одним великим шматком, а безпосередньо перед подачею нарізати на порційні шматочки. Щодо термічної обробки, то смугастий хижак буде не проти смаження. Та й варене, запечене, тушковане з овочами або приготовлене на грилі м'ясо йому сподобається.
Якщо є можливість приготувати шашлик, це буде ідеальне гаряче. Обов'язково меню на рік Тигра має включати м'ясне або ковбасне нарізування. При цьому важливо приділити увагу не лише якості шинки, буженини та ковбас, а й зовнішньому вигляду страви. Воно має викликати не лише гастрономічну, а й естетичну насолоду.
У вегетаріанському меню на Новий 2022 рік м'ясо можна замінити стравами з соєвого м'яса. Це можуть бути котлети, відбивні, гуляш, паштет, спекотне та інші страви. Соєве м'ясо, приготовлене за одним рецептом, можна подавати з різними соусами, які внесуть різноманітність на вегетаріанський стіл.
Які овочі, салати мають бути на Новорічному столі?
Оскільки м'ясо, якого має бути на застілля вдосталь, а це досить важка їжа, то гарніри до нього повинні бути легші овочеві. Підійдуть картопля, кабачки, морква, буряк, баклажани та капуста. Овочі можуть бути вареними, тушкованими, приготовленими на пару або запеченими в духовці або на грилі, або ж у вигляді різносолів. Символ року порадує, якщо гарнір матиме жовтий або помаранчевий колір. Домогтися цього можна включивши моркву або використовуючи певні спеції (куркума, шафран).
Кішки люблять поїсти траву, але лише іноді, тому в меню обов'язково мають бути салати, не лише із зелені та овочів. До їх складу також мають входити м'ясні інгредієнти. Підійде постійна класика - жульєн з куркою, "Олів'є", "Цезар" з шинкою, сухариками та інші.
Інші холодні закуски, такі як всілякі канапе та бутерброди теж повинні бути з м'ясною складовою, наприклад, паштет, скибочка буженини та інше. Що стосується десерту, то смугастий хижак з'їсть абсолютно все, чи то класичний торт «Наполеон», чи повітряна панакота.
Напої
Якщо говорити про напої, то до них у символу року лише дві основні вимоги. Безалкогольні повинні бути натуральними та, бажано, у жовто-оранжевій колірній гамі. Це може бути яблучний, ананасовий або цитрусовий сік, різні компоти та морси. Символу року сподобається, якщо господарка приготує їх власноруч.
У кольорі спиртних напоїв теж мають домінувати солом'яні та коньячні відтінки. Це може бути вино, шампанське, різні наливки та настойки з фруктовими нотками у смаку. Глінтвейн також стане чудовим вибором цієї новорічної ночі.
Коньяк і горілка можуть бути присутніми на столі за умови, що ніхто не зловживатиме ними. П'яна людина часто уподібнюється мавпі, заклятому ворогові Тигра, тому рясна випивка може позбавити прихильності господаря року на всі наступні 365 днів.
Чого не повинно бути на новорічному гулянні?
Обмежень щодо новорічного меню 2022 небагато, але вони є. На столі не повинно бути:
-рибних страв;
-холодця та заливного;
-шипучих та газованих напоїв;
-частування з короткою локшиною.
Справа в тому, що смугасті хижаки не ганяються за зайцями і не ловлять дрібну рибу. З шести підвидів цієї дикої кішки рибаком можна назвати лише амурського, який ловить лосось та іншу велику рибу під час нересту на перекатах гірських річок. З цієї причини риба на столі новорічної ночі буде не доречна. Виняток можна зробити тільки для великої рибини, поданої цілком, адже така страва на Сході вважається символом багатства та достатку.
Холодець та заливне – це за великим рахунком застигла вода, динамічному хижакові, якому ще й супроводжує стихія Води, такий її стан не сподобається. Він подібно до клітини буде стримувати всю енергію майбутніх змін у 2022 році. Виняток можна зробити лише для фруктового желе, яке буде використано тонким шаром для тематичного оформлення десертів.
На котячій мові шипіння - це знак наближення небезпеки (уявної або реальної). Кішки великі і маленькі, відчувши загрозу, починають шипіти. Так вони попереджають супротивника про те, що ось-ось кинуться в атаку, тому у святковому меню не повинно бути шипучих та газованих напоїв.
А як же шампанське? Для нього можна зробити виняток. Келих ігристого вина навряд чи злякає Тигра та удачу у Новому році. Гарніри з локшини на новорічному столі у нас не такі популярні, але якщо раптом господиня захоче внести деяку різноманітність такою стравою, то смужки локшини повинні бути довгими. На сході це символ довголіття.
Новорічне меню 2022
Скласти меню застілля з приводу зустрічі Нового року слід заздалегідь, а нові страви, якими захочеться урізноманітнити стіл, краще спробувати приготувати заздалегідь, щоб сподобатися, чи сподобається новинка домочадцям. Такий підхід допоможе не тільки задовольнити Блакитного Водяного Тигра, догодити всім гостям, а й суттєво спростить життя господині.
Адже весь процес приготування можна розбити на пару днів, зробивши підготовчі етапи напередодні свята, наприклад, відварити овочі та яйця для салату, спекти бісквітні коржі для торта, замаринувати м'ясо та інше.
До складу новорічного меню можуть входити:
-основна м'ясна страва – шашлик,
-запечена бараняча нога,
-курка або інший птах, приготовлений у духовці цілком;
-гарнір – картопля відварена цілком із зеленню та сметаною, запечена в духовці «По-селянськи»,
-овочеве асорті, приготовлене в духовці, овочі на грилі;
-гарячі м'ясні страви - відбивні, котлети, жарке в горщиках, м'ясні пальчики, м'ясо в клярі, рулетики з філе індички або курки з начинкою, жульєн та інше;
-салати – ситні та з м'ясними інгредієнтами, але допустимі й овочеві вінегрети, «грецькі», з пекінської капусти;
-холодні закуски - м'ясна нарізка, бутерброди, канапе;
-все має бути не лише смачно, а й красиво оформлене;
-випічка та десерти – підійде морквяний пряний торт, мармуровий пиріг «Зебра» з гарбузом та сиром, ванільна панакота з ягідним -соусом, фруктова нарізка, морозиво;
-напої алкогольні та безалкогольні – вина, неміцні наливки, соки, компоти.
Важливий момент: новорічний стіл має бути різноманітним із царським розмахом, чим більше будь-яких частувань буде на ньому, тим довше залишиться господар нового року.
Як сервірувати стіл
На Сході Тигр – цар звірів, а не лев, тому й застілля для зустрічі року, якому заступається смугастий хижак має бути царським. Стіл обов'язково потрібно красиво сервірувати, використовуючи найкрасивішу скатертину, серветки та посуд. Буде актуальна, як класика, так і сміливіші і яскравіші варіанти. Наприклад, накрити стіл можна не лише білою накрохмаленою скатертиною, а й у смужку.
На застіллі з приводу зустрічі року Тигра не повинно бути паперових серветок. Скатертина і серветки обов'язково повинні бути з натуральної тканини (льон, бавовна). Також слід подбати про гарні серветкові кільця.
Посуд має бути без строкатих візерунків та малюнків. Краще віддати перевагу однотонним тарілкам, в ідеалі білим з тонкою смужкою по краю, щоб задобрити дику смугасту кішку. Решта столових приладів теж має бути найвишуканішими, оскільки Тигр любить поїсти, але поїсти ситно та красиво.
В оформленні страв краще використовувати кольори тигрового забарвлення: оранжевий із темними смужками. На салатах шубку смугасту шубку можна створити за допомогою натертої моркви та темних маслин. Прикрасити десерти можна за допомогою апельсинового або мандаринового желе та темного шоколаду. Доречно буде на столі печиво із зображенням мордочки або відбитка лап Тигра.
Окрім красиво оформлених страв святковий настрій під час застілля створять композиції з гілок хвої, шишок, ялинкових іграшок та обов'язковий атрибут – свічки. Вони, як і інші елементи декору, повинні бути витримані в улюблених кольорах Тигра: синьому (блакитному), білому, сріблястому та зеленому. Приємний момент, що ця палітра чудово вписується у зимову новорічну тематику.
Крім новорічної композиції на стіл можна, і навіть потрібно поставити гарну вазу із фруктами: мандаринами, апельсинами, хурмою та бананами. Їх помаранчево-жовте забарвлення сподобатися тварині-покровителю наступного року через схожість із забарвленням його шкіри.