[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Ще в одній королівській родині скандал: король Іспанії відмовив татові у фіндопомозі

Ще в одній королівській родині скандал: король Іспанії відмовив татові у фіндопомозі

Король Іспанії Філіп VI відмовив у платні своєму батькові Хуану Карлосу, який після зречення від престолу в 2014 році отримував забезпечення в 194 тисячі євро на рік. Про це повідомляє BBC з посиланням на заяву іспанського королівського двору.

Філіп VI прийняв рішення "відмовитися від спадщини дона Хуана Карлоса, яка йому може належати, так само як і будь-яких активів, інвестицій або фінансових структур, чиє походження, характеристики або цілі можуть не відповідати закону або критеріям нституційної діяльності".

Це рішення було прийнято після того, як швейцарське видання Tribune de Genève повідомило, що прокуратура розслідує походження 65 мільйонів євро, які монарх передав своїй колишній коханці Корінне Сайн-Вітгенштейн-Сайн.

Ці кошти, за даними ЗМІ, є частиною грошей, які було переведено у 2012 році представниками саудівського короля на рахунок Хуана Карлоса у швейцарський банк "в якості подарунка" після його посередництво при укладанні угоди з іспанськими компаніями задля будівництва високошвидкісної залізниці між Меккою і Медіною.

Крім того, британська газета Telegraph повідомила, що Філіп фігурує в якості бенефіціара офшорного фонду Lucum, де, за свідченнями видання, знаходяться 65 мільйонів євро від "саудів".

Королівський дім заявив, що Філіп VI не знав про те, що є бенефіціаром фонду до 5 березня 2019 року. Дізнавшись про це, король ще в квітні минулого року нотаріально заявив, що відмовляється бути бенефіціаром, якщо інформація відповідає дійсності.

Таким чином король намагається дистанціюватися від скандальної репутації свого батька. Як відомо, колишнього короля найбільше критикували за його любов до марнотратства. Нині його фінансові справи розслідуються швейцарською владою, яка проінформована, що у 2008 році Хуан Карлос отримав 100 млн доларів від Саудівської Аравії на свій офшорний рахунок. 

У 2012 році, коли країна переживала глибоку економічну кризу, екс-монарху довелося вибачатися перед народом за політ бізнес-джетом на сафарі в Ботсвану і вбивство слонів, за корупцію своєї молодшої доньки Христини та її чоловіка Іньякі Урдангаріна, який згодом потрапив до в'язниці за розкрадання і шахрайство, і за багато чого іншого. Громадскість Іспанії тоді закликала Хуана Карлоса відійти від королівських справ.

Нагадаємо, Хуан Карлос зійшов на трон у 1975 році після смерті диктатора генерала Франко, який правив країною 36 років. Він став першим монархом Іспанії після 44 років правління без королівської влади.  Його вважали стабілізуючою силою в протистоянні Мадриду з районами, які вимагали незалежності, такими як Каталонія і Країна Басків. Він також допоміг придушити спробу перевороту в 1981 році. Але з роками король відійшов від політичних справ і став символічним главою держави.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Іспанія іде шляхом Італії. Сумна статистика росте
Світ
Іспанія іде шляхом Італії. Сумна статистика росте
Щонайменше 78 797 випадків зараження коронавірусом зафіксувано в Іспанії. Про це в неділю, 29 березня, повідомили в міністерстві охорони здоров'я країни....
У Китаї зафіксували смерть від хантавірусу
Світ
У Китаї зафіксували смерть від хантавірусу
У Китаї повідомили про летальний випадок через рідкісне легеневе захворювання - хантавірус. Чоловік з провінції Юньнань помер під час поїздки на роботу до провінції Шандунь. Це сталося у салоні чартерного автобуса...
Країна-агресор готується до параду Перемоги. Москві потрібен імідж визволительки
Світ
Країна-агресор готується до параду Перемоги. Москві потрібен імідж визволительки
Попри світову пандемію, підготовка до параду триває: «потрібно віддати належне пам'яті героїзму нашого народу»...
У США зафіксовано рекордний рівень безробіття
Світ
У США зафіксовано рекордний рівень безробіття
26 березня світові фондові ринки відновили падіння вартості акцій і ключових фондових індексів...
Прем'єр Великобританії захворів на коронавірус, як і десятки тисяч його співгромадян
Світ
Прем'єр Великобританії захворів на коронавірус, як і десятки тисяч його співгромадян
У 55-річного прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона діагностували коронавірус. Про це у п'ятницю, 27 березня, він заявив на своїй сторінці в Twitter....