Ще двоє білоруських спортсменів вирішили не повертатися на батьківщину

Ще двоє білоруських спортсменів вирішили не повертатися на батьківщину

Білоруська спортсменка Яна Максимова, яка виступає в багатоборстві та її чоловік, легкоатлет Андрій Кравченко, в середу, 3 серпня, заявили, що не повернуться на батьківщину після ситуації, що сталася з бігункою Христиною Тимановскою на Олімпійських іграх в Токіо.

"Після всіх подій, що відбулися в Білорусі повертатися я не планую. У мене є маленька дочка, я не можу ризикувати. Я з тих людей, хто не може мовчати. ​​Коли жила і тренувалася в Білорусі, мене не відпускала вся ситуація. Протягом всього цього часу, ризикуючи всім, я продовжувала щось робити", - заявила Максимова, яка перебуває в даний час з сім'єю в Німеччині.

Спортсменка уточнила в Instagram, що рішення не повертатися прийняв і її чоловік. Андрій Кравченко був одним з більш ніж 400 спортсменів, які підписали в серпні 2020 року відкритий лист, в якому засуджувалися численні факти фальсифікації результатів президентських виборів і насильство з боку силовиків щодо мирно протестуючих громадян. Незабаром після цього він був відрахований зі збірної Білорусі.

Максимова сподівається виступити під біло-червоно-білим прапором.

"У Німеччині зараз можу дихати на повні груди, добре спати. Дуже хочу повернути ту енергію, якої мені не вистачило на змаганнях для гарного виступу і попадання в Токіо на ОІ ... А ще я дуже сподіваюся, що дочекаюся того часу, коли поїду виступати під біло-червоно-білим прапором", - наводить слова Максимової Білоруський фонд спортивної солідарності.

Спортивні функціонери Білорусі 1 серпня спробували примусити 24-річну учасницю збірної країни на XXXII літніх Олімпійських іграх в Токіо Христину Тимановську до від'їзду на батьківщину. Легкоатлетку виключили з команди після того, як вона виступила з критикою тренерського складу олімпійської збірної Білорусі.

Однак, вже перебуваючи в аеропорту Токіо, Тимановська заявила, що її доставили до літака проти її волі, і відмовилася від посадки і повернення на батьківщину. Через день їй була надана віза польською владою.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
СБУ та ГУР увійшли в топ-5 найкращих спецслужб Євросоюзу: : хто вище у рейтингу
Світ
СБУ та ГУР увійшли в топ-5 найкращих спецслужб Євросоюзу: : хто вище у рейтингу
Французькі журналісти створили рейтинг найкращих спецслужб Європи...
Закликав скинути «ядерку» на Україну: СБУ оголосила підозру режисеру фільму «Тарас Бульба»
Світ
Закликав скинути «ядерку» на Україну: СБУ оголосила підозру режисеру фільму «Тарас Бульба»
Офіс Генерального прокурора заочно повідомили про підозру російському режисеру...
Понад 20 ракет біля кордону Польщі збила Україна: у Варшаві розповіли як поляків захистило українське ППО
Світ
Понад 20 ракет біля кордону Польщі збила Україна: у Варшаві розповіли як поляків захистило українське ППО
Понад 20 ракет летіли у бік Польщі: у Варшаві розповіли нові шокувальні подробиці про атаку...
У Польщі затримали чоловіка за заклики до вбивства Зеленського
Світ
У Польщі затримали чоловіка за заклики до вбивства Зеленського
Чоловікові висунули звинувачення у публічному підбурюванні до вчинення злочину вбивства ...
«Росіяни сміються»: польський генерал розніс владу за реакцію на вторгнення російської ракети
Світ
«Росіяни сміються»: польський генерал розніс владу за реакцію на вторгнення російської ракети
Польська влада заявляє, що ситуація була під контролем...