[]

Секс-скандали: від СРСР до сучасності

Секс-скандали: від  СРСР до сучасності

Сьогодні світ сколихнули секс-скандали та суворі судові процеси навколо публічних та впливових персон. Жертви домагань стали заявляти про свої права, інколи, правда, через багато років, що викликало в громадськості подив і багато питань, але, з рештою, суд все одно виносив свій вирок. Як впливали секс-скандали на життя та кар'єру сильних цього світу і що стояло за ними - необережність, пристрасть чи політичні інтриги?

Український Дощ пропонує своєму читачу невеличкий екскурс в цю пікантну частину історії.

Роман Поланскі. Швейцарська феміда  арештувала його за запитом США, а потім передумала етапувати його за океан і відпустила. Цікаво, чому американці вирішили притягнути до відповідальності відомого режисера за секс з 13-річною аж через 32 роки? Може, тому, що той став знімати політичний трилер "Привид" про англійського прем'єра, агента ЦРУ на побігеньках у президента США, дуже схожого на Тоні Блера? Арешт в Швейцарії не завадив Роману Поланскі завершити фільм. Англію і США "Привид" не зруйнував, а  "Єврооскар" митець все ж таки отримав. Правда, сам Поланскі боїться тепер роз'їжджати по світу, навіть на польський фестиваль за нагородою не поїхав, відсиджується у Франції.

Багато шуму наробила історія з Сільвіо Берлусконі та його зв’язок з неповнолітньою проституткою. Прем'єр заявляє, що справу роздули його політичні вороги. Багато років вони, начебто,  намагалися притиснути Сільвіо: за корупцію, несплату податків, інші економічні злочини, але всі кримінальні справи лопалися. До того ж, велелюбність Берлусконі гарячим італійцям подобається, -  з дружиною він розлучився, людина вільна, а проституція в країні не заборонена. У ворогів лишалася, правда, одна надія – притягнути до відповідальності за зв'язок з малолітньою і заради цього «ліві», що тимчасово отримали владу в 2006-му, законодавчо підвищили віковий ценз жриць любові з 16 до 18 років і поставили солодкий капкан Сільвіо, знаючи його пристрасть до молоденьких. Адже "племінниці Мубарака" Рубі, за яку його зараз судять, на момент їхнього знайомства не було 18, хоча дівчина виглядає дуже зрілою.

Дивом врятувався від імпічменту за зв'язок з Монікою Левінські Білл Клінтон,

погорів на коханці голова Світового Банку Пол Вулфовіц,

загубив свою політичну кар’єру через любовні походження голова МВФ Доминик Стросс-Кан,

а президенту Ізраїлю 74-річному Моше Кацаву і зовсім дали 7 років за зґвалтування.

Знавці стверджують, що він, ще до свого президентства, працюючи в комісії з помилування, відпустив за великий хабар крупного злочинця, тому ізраїльська поліція цього не пробачила: як не змогли зловити Моше на корупції, то відшукали старих "жертв" секс-насильства і посадили старого.

Як вже писав Укранський Дощ, кінопродюсер Харві Вайнштейн потрапив до лікарні після того, як його засудили до 23 років в'язниці у справі про злочини сексуального характеру. 

Також, через сексуальні звинувачення ламається кар’єра та репутація і Вуді Аллена.

Втім, всі ці суди, розслідування відбуваються на благословенному Заході. А як же було в Радянському Союзі? Начебто, в СРСР «сексу не було», і скандалів подібних - теж. Але дещо історія для нас зберегла. Укранський Дощ розповість вам про деякі випадки, які вдалося дізнатися сучасним історикам.

Страта розбещувача

У 1935-му публічно звинуватили за аморалку всемогутнього секретаря Президії ЦВК Авеля Єнукідзе. Мотив Політбюро - в апараті ЦВК працевлаштувалася контрреволюційна молодь з колишніх княгинь, дворянок, дочок білогвардійців, "багатьох з них Єнукідзе особисто прийняв на роботу і з деякими жив". Це був прецедент. 

Авель Софронович Єнукідзе був дуже помітною і колоритною фігурою в більшовицької партії. Разом зі Сталіним організовував революційний рух в Закавказзі. Царські жандарми 7 разів заарештовували його. Коли у 1921 році в країні проходила так звана "партійна чистка", кожен більшовик зобов'язаний був написати детальну автобіографію і назвати трьох осіб, які могли б рекомендувати його в партію. Авель назвав Сталіна, Ворошилова, Орджонікідзе. На питання комісії, хто може запевнити його автобіографію, відповів: "Сталін!" Комісія звернулася до Сталіна. Той прочитав, підписав - «Все викладене підтверджую». (на фото зліва-направо: Єнукідзе, Сталін, Горький)

З піднесенням Сталіна його вплив теж посилювалося. Але за Авелем водився один грішок: закоренілий холостяк, який не мав дітей, він був дуже слабкий до жіночої статі. З ентузіазмом він влаштовував відпочинок з дамами не тільки собі. а і іншим відповідальним товаришам. З вином, дефіцитними продуктами. Ця сторона життя Єнукідзе була багатьом добре відома. Але ніхто не смів зупиняти старого друга, майже що родича товариша Сталіна. Навпаки, багато запобігали перед Авелем, намагалися користуватися його симпатією. Той, відчуваючи свою недоторканність, зовсім розперезався.

Біда прийшла, звідки не чекали. На початку 1935 року чекісти затримали трьох молоденьких прибиральниць Кремля. Ті за чаєм розпатякались і розказали, що в апараті ЦВК за допомогою Авеля працевлаштувалася контрреволюційна молодь із колишніх княгинь, дворянок, дочок білогвардійців. "Багатьох з них Єнукідзе особисто прийняв на роботу і з деякими жив". Пленум ЦК виключив розпусника з партії "за політичне і побутове розкладання". Авель покаявся, визнав свої помилки. Але було пізно. Виключеного Авеля за вказівкою Сталіна відправили до Харкова начальником автотранспортної контори. А в 37-му розстріляли.

Вже після червневого Пленуму ЦК ВКП (б), що виключив Єнукідзе з партії за аморальну поведінку, дружина шурина Сталіна Марія Сванідзе запише в щоденнику 28 червня 1935 року:

«Сталін запитав, чи задоволена я, що Авель був покараний. Я сказала, що не вірила в те, що наша держава правова, що у нас є справедливість, що можна десь знайти справжній суд, а тепер я щаслива, що немає цього гнізда розбещення. Авель, сидячи на такій посаді, колосально впливав на наш побут протягом 17 років після революції. Будучи сам розпусний і сластолюбний, він смердів навколо себе: йому приносило задоволення звідництво й омана дівчаток, він використовував для особистих брудних цілей, купуючи жінок і дівчат. Тошно говорити і писати про це. Будучи еротично ненормальним і, вочевидь, не стовідсотковим чоловіком, він з кожним роком переходив на все більш і більш юних і нарешті докотився до дівчаток в 9-11 років.»

Звичайно, для Сталіна не було секретом оргії Авеля, хоча сам він в них не приймав участі. У 1935-му вождь  готувався розкручувати маховик Великого Террора. Сталін, безпомилково вдаривши соратника за ознаки «побутового і морального розкладання», не тільки прибрав найважливішого свідка, але і убезпечив себе від викриттів з його боку. І не випадково саме в тому ж 1935-му серед обслуги вождя з'являється вісімнадцятирічна економка Валентина Істоміна. Вона буде поруч до останнього дня Сталіна. Для всіх стало ясно, що Сталін таким чином влаштував своє інтимне життя.

Після "справи Авеля" по країні прокотилася кампанія викриттів аморальних чиновників дрібного штибу. На тому й заспокоїлися. Хіба що дружини невірних комуністів отримали з тих пір грізну зброю - скарги в партком. Лівих ходоків пісочити на зборах, навіть позбавляли партквитків. Але це в назах, у верхніх же ешелонах радянської влади якщо і ходили наліво, то сміття з Кремля більше не виносили.

Коханки Брежнєва

У свідомості більшості людей лідер Радянського Союзу Леонід Ілліч Брежнєв, який беззмінно правив країною протягом 18 років, сприймається не інакше як обвішаний орденами немічний старець, що говорить з трибуни щось нерозбірливе під бурхливі оплески залу. Важко уявити його в ролі палкого закоханого.

Між тим, на протязі всього свого життя Брежнєв був відомий як досвідчений ловелас і мисливець за серцями прекрасних дам.

За спогадами сучасників, Леонід Ілліч Брежнєв свого часу був вельми велелюбним чоловіком. Причому, жінки відповідали Леоніду Іллічу взаємністю ще тоді, коли він не був генеральним секретарем. Навіть Сталін, побачивши його, вигукнув: «Який гарний молдаванин!» Втім, до молдаванам Брежнєв не мав ніякого відношення, хоча працював дійсно в ЦК компартії Молдавської РСР.

Ставши головою СРСР «дорогий Леонід Ілліч», на відміну від своїх попередників, жив зі своїми численими коханками наче в теплій ванні. Його не тільки ніхто не засуджував і не лаяв, а навпаки - КДБ навіть підбирало йому в персонал світловолосих жінок, - саме того типу, який подобався Брежнєву.

Свого часу, Микита Хрущов, якого вважали тонким психологом, говорив про Брежнєва як про людину, що легко знаходить спільну мову зі своїм оточенням: «Ось, дивіться на Леоніда, мало того, що він красень, гроза баб, а як люди його люблять. Вони ж за ним у вогонь і воду підуть ... »

Вікторія, онука Брежнєва, нещодавно поділилася з журналістами своїми спогадами про діда. За її словами, все оточення Брежнєва – на роботі і в родині – знали, що свою любов і чарівність Брежнєв дарував не тільки своїй дружині. Онука стверджує, що знала, принаймні, сімох коханок генерального секретаря ЦК КПРС. Ще в роки війни 40-річний симпатичний український генерал полюбив дівчину Тамару, яку потім пам'ятав усе своє життя. У той час його дружина і двоє дітей перебували в евакуації на Уралі.

«Пізніше я зустрілася з тою Тамарою, - розповіла Вікторія. - Вона була елегантною красунею, блакитноокою блондинкою з довгим волоссям. Дід хотів одружитися на Тамарі і повернувся з війни з твердим бажанням розлучитися, щоб почати нове життя. Він так і сказав моїй бабусі: "Я йду від тебе, тому що більше тебе не люблю". Але у відповідь Брежнєв почув: "Якщо ти так вирішив, то ти повинен піти і сказати про свій намір нашим дітям". – згадувала Вікторія.

Коли Брежнєв увійшов до дітей у кімнату, йому на шию кинувся 10-річний Юрій і не відпускав батька. Леонід відразу ж передумав і не став міняти сім'ю на нову любов. Це був один з поворотних моментів в житті Брежнєва і країни в цілому - хто знає, як би все склалося, якби його дружиною стала та молода красуня, а не терпляча Вікторія Петрівна.

Втім, ультиматум, пред'явлений Вікторією Петрівною, не зупинив Леоніда Брежнєва від подальших похожденій. До фронтового періоду біографії Леоніда Ілліча відноситься і його зв'язок з Анною Шалфеєвою, солісткою сочинської філармоніі. Вони продовжували зустрічатися і після війни. Побачення відбувалися під час відпочинку майбутнього генерального секретаря в Сочі, куди він іноді приїжджав без дружини і дітей.

За спогадами онуки, у Брежнєва також був великий роман з жінкою на ім'я Марія - знову ж стрункою блондинкою, яка керувала прислугою в триповерховій резиденції в Заріччі. Марії не виповнилося ще й 30, коли почалася її любов з Брежнєвим, який тоді наближався до свого 60-річчя. Всі знали про нове захоплення Леоніда Ілліча.

«Але бабуся прикидалася, що нічого не бачить. Він брав Марію з собою, коли вирушав у свої мисливські угіддя в Завидово».

Там же, в мисливськиї угоддях, генсек знайшов ще одне пристрасне захоплення - іншу молоду блондинку, Анну, що завідувала мисливської резиденцією. Мабуть, знаючи про пристрасть вождя до слабкої статі, в КДБ спеціально підбирали для такої відповідальної роботи жінок певного типу. За словами Вікторії, заміжня подруга дружини його сина -Тамара - теж потрапила в сферу уваги Брежнєва. Як вважає Вікторія, у генсека виникла любовну інтрижку навіть з Людмилою - дочкою комуністичного лідера Болгарії Тодора Живкова.


За словами Вікторії, Брежнєв любив в жінках жіночність. Саме тому у нього не склалися стосунки з прем'єром Великобританії Маргарет Тетчер - дуже привабливою жінкою, але дуже вже мужньої на вигляд. Її Брежнєв просто зненавидів. Він був небайдужий до англійської королеви.

"Одного разу він зізнався моєї бабусі, що королева сказала йому: "О, містер Брежнєв, ви такий цікавий чоловік!" Він її любив і завжди називав чарівною. Йому подобалися її чудові манери і прекрасні сукні. Бабуся іноді жартувала: "Так ти думаєш, що подобаєшся королеві Англії?" І він цілком серйозно відповідав: "Якби я і вона були вільні, то у нас з нею щось могло б скластися. Але, на жаль, нічого не може бути через тебе і принца Філіпа".

Останньою любов'ю Брежнєва стала медсестра Ніна Коровякова, яка не відходила від нього, коли він перебував під впливом великих доз медикаментів. Ім'я цієї жінки міцно увійшло в політичну історію СРСР, і, скоріше, зі знаком мінус. Писали, що ця медсестра просто зачарувала Брежнєва своїми чарами і майже що правила країною. Вона ж нібито привчила генсека до снодійного, перетворивши його, по суті, в наркомана. Генсек був дуже прив'язаний до Ніни, вона це бачила і вела себе зухвало навіть по відношенню до дружини Брежнєва Вікторії Петрівні.

«Її близькість до Брежнєва принесла їй чимало пільг, - згадує очевидець Чазов, - трикімнатну квартиру в одному з будинків ЦК КПРС, певне незалежне становище, матеріальне благополуччя, швидкий зліт від капітана до генерала її недалекого в усіх відношеннях чоловіка».

Важливою рисою характеру Леоніда Ілліча була його повна залежність від впливу жінок, які, часто самі того не знаючи, чинили величезний вплив не тільки на самого генсека, а й на життя всієї держави.

 

Демократію на бабу проміняв

Така тиша-гладь панували в СРСР аж до осені 1989 року, коли улюбленця народу Бориса Єльцина скинули з моста в річку. Він тоді дивом не потонув. За іншою версією, замаху не було, а Єльцин, мовляв, п'яним відправився до своєї коханки Олені Степанової, домробітниці своїх друзів, поки ті були відсутні на підмосковній дачі. Але, чи то зазноба облила піддатого залицяльника водою, то він сам впав під мухою в канаву, але він потрапив у міліцію мокрим до нитки. На опального Єльцина в ту пору робила ставку верхівка Міжрегіональної депутатської групи (МДГ), вбаючи в ньому таран для руйнування комуністичної системи. Колеги з МДГ були згнівані: мовляв, своїм загулом Єльцин згубить святу справу,  проміняє на бабу і занапастить демократичний рух.

Горбачов тоді зауважив цю "мокру справу" і виніс на Політбюро обговорення поведінки Єльцина. Розкручувалася історія в дусі Єнукідзе про аморалку і покарання. Олену Степанову по «мокрій справі Єльцина» допитували на Луб'янці по 6 годин.
Тільки пр Сталіні допит робив майбутній нарком внутрішніх справ Єжов, а тут виступав глава МВС Бакатін. Але Борис Миколайович, на відміну від Авеля Сафроновича, не став каятися. Навпаки, звинуватив Горбачова і КДБ в провокації. І вийшов сухим з ​​води. Народ йому повірив, хоча історія дуже каламутна та не розкрита досі.

Профьюмо розтринькав секрети

Хоча в СРСР сексу і не було, але цією випробуваною зброєю КДБ вдалося в 1963-му році прибрати з поста прем'єр-міністра  Великобританії Макміллана. Розвідка підіслала до британського міністра оборони Джону Профьюмо красуню Кристін Келлер. Та випитувала військові таємниці і передавала  їх іншому своєму коханцю - радянському військово-морського аташе Євгену Іванову.

Коли зв'язок розкрили, міністр пішов у відставку, а слідом - і прем'єр. Про той міжнародний скандал в народі навіть склали пісеньку:

Вийшло так воно само,

Спав з Христиной Профьюмо,

А майор, товариш Пронін,

Весь цей час сидів в трюмо.

Це були кілька секс-історій з давно-минулого. Та ми будемо необ'єктивними, якщо не пригадаємо наприкінці нашої розповіді декілька українських секс-скандалів, які  принесли політикам певні проблеми в приватному житті та кар'єрному рості

  • Пригоди Ляшка

У 2010 у мережі з'явилося відео, зняте у 1993 році, на якому нардеп Олег Ляшко, ще в молодому віці,  зізнається на допиті слідчому у столичній прокуратурі у своїх сексуальних стосунках з чоловіком на ім'я Боря, а також розповідає про интимні деталі цих стосунків і сенс.

У цій розмові головний радикал країни розказує, що вступив  у статеві стосунки з чоловіком за обіцянку просунути його по службі та допомогти матеріально. Скандал тоді був гучний, але радикалу це було як з гуся вода.

Відео допиту можна подивитися тут….

  • «Міністр сексу і туризму»

Міністр транспорту та зв'язку Микола Рудьковський багато разів порушував закон, давав хабарі, проходив фігурантом у економічних та політичних розслідуваннях, але найбільш гучною вийшла справа 2007 року, коли Служба безпеки України (СБУ) викликала М.Рудьковського на допит у справі щодо незаконного використання державних коштів у Мінтрансі на суму 390 тисяч гривень під час нібито службової поїздки «Київ - Париж - Київ» на приватному чартерному літаку. Рейс, за даними слідства, був оплачений за рахунок Мінтрансу. Кримінальну справу було порушено за частиною 5 статті 191 Кримінального Кодексу України - «привласнення коштів в особливо великих розмірах», потім перекваліфіковано на ст. 364 ч.2 (зловживання владою і перевищення службовим становищем). З М.Рудьковського була взята підписка про невиїзд; йому загрожувало покарання до 12 років позбавлення волі.

Як стало відомо в ході слідства, триденне турне в.о. міністра транспорту здійснив в суспільстві однією з колишніх "Міс Україна-Всесвіт». В лютому 2008 року М.Рудьковський був затриманий через неявку на допити, а 20 березня 2008 року прокуратура м. Києва завершила слідство і передала матеріали кримінальної справи до Печерського суду. Судове слідство у «справі Рудьковського» розтягнулося на два роки; підсудного привозили в зал суду на ... інвалідному візку, так як у екс-міністра транспорту раптом виявилася маса важких недугів: від високого тиску до пошкоджень хребта, через що підсудний, нібито, не міг пересуватися самостійно. Інколи він навіть лежав на засіданніях суду.

Після скандалу, пов'язаного з закордонними вояжами міністра транспорту в жіночій компанії, але за бюджетний рахунок, за Рудьковським серед народних депутатів України закріпилася кличка «міністр сексу і туризму». При цьому «позашлюбні» пригоди М.Рудьковського завжди відрізняла одна обставина: його «партнерками на вечір» ставали виключно моделі столичних модельних агенцій, чий «неробочий час» сплачувався клієнтами за спеціальним тарифом. Іншими словами, слабкість Рудьковського – суцільна любов на платній основі, тим більше, коли за «любов» платила держава.

Фотосесії романтичних пригод М.Рудьковського - невід'ємна деталь його політбіографії.

  • Кохання на Мальдівах

2015 рік. Журналісти зафіксували, як депутат Андрій Мірошник піл час роботи в Раді планував у телефонній переписці відпустку на Мальдівах вартістю понад 10 тисяч євро. Депутат писав СМС-повідомлення жінці на ім'я Оля, хоча його дружину звали Інна. Відбувся скандал. Нардеп  вирішує скласти депутатський мандат. 

"Я вважаю, що бідний політик не побудує багату Україну. Тим більше її не збудують політики, які прикидаються бідними", - зазначив тоді Мірошник і додав, що збирається повернутися до "улюбленої справи" - телекомунікаційного бізнесу. 

  • Анал - табу

2019 рік. Депутат Богдан Яременко потрапив в секс-скандал - на засіданні ВР він переписувався з повією, обговорюючи умови її послуг. Переписка потрапила в об’єктив журналістів.

Особливо всіх зацікавила відповідь працівниці інтимної сфери, де вона попередила нардепа, що анальний секс в її послугах – табу. Скандал набув розголосу, Депутат був згодом звільнений з посади голови комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики постановою парламенту, яку він очолював, але стіни парламенту не  покинув і залишається в лавах слуг народу по сьогодні.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Волинська трагедія
Історія
Волинська трагедія
Українсько-польське збройне протистояння досягло своєї кульмінації — 11 липня 1943 року сотні УПА напали на польські села, де вбили поляків та польсько-українські родини...
Леонід Кучма став другим Президентом України
Історія
Леонід Кучма став другим Президентом України
10 липня 1994 року Леонід Кучма набрав на виборах 52,15% голосів проти 45,06% чинного президента Леоніда Кравчука і став Президентом України...
Петро Сагайдачний - славетний гетьман Війська Запорозького
Історія
Петро Сагайдачний - славетний гетьман Війська Запорозького
9 липня народився український полководець та політичний діяч, гетьман Війська Запорозького, організатор походів проти Москви - Петро Сагайдачний...
Лесь Танюк. Все життя - Україні
Історія
Лесь Танюк. Все життя - Україні
8 липня 1938 народився Леонід (Лесь) Танюк, український режисер, сценарист, мистецтвознавець, перекладач, громадський і політичний діяч...
Московські війська розбиті вщент: Конотопська битва
Історія
Московські війська розбиті вщент: Конотопська битва
У битві під Конотопом війська гетьмана Івана Виговського за підтримки Кримського ханату 8 липня 1659 року завдали нищівної поразки московським військам...