Секретар РНБО закликав журналістські інституції не робити поверхових оцінок

Секретар РНБО закликав журналістські інституції не робити поверхових оцінок

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов закликає журналістські інституції не робити поверхових оцінок і стандартних заяв через санкції щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, оскільки Україна вже сім років живе в умовах війни, одним із знарядь якої є телевізійні ресурси.

"На нашу країну напали, і ми будемо діяти так, як потрібно, щоб зберегти Державу і Незалежність. Діяльність міжнародних і національних організацій, які опікуються захистом свободи слова і відстоюванням прав журналістів, є надзвичайно важливою і невід’ємною ознакою вільного і демократичного суспільства. Стурбованість, яку ці поважні організації висловлюють щодо санкцій, введених в дію рішенням РНБО України щодо окремих інформаційних ресурсів, очікувані і зрозумілі", - написав Данілов на сторінці у Facebook.

Водночас у РНБО України вважають за необхідне закликати шановні журналістські інститути не робити поверхневих оцінок і стандартних заяв, а вивчити деталі і "розібратися в суті, а не за формою".

"Як сказано у заяві International та European Federation of Journalists, "заборони повинні застосовуватися лише у дуже виняткових обставинах". У зв’язку з цим хочемо поінформувати IFJ и EFJ, що Україна вже сім років живе в таких надзвичайних умовах, назва яким – війна. Війна, яку веде проти нашої країни Росія, використовуючи, зокрема, всі технології інформаційної війни, які жодним чином "не відповідають міжнародно-правовим стандартам", на необхідність дотримання яких нам вказують", - написав секретар РНБО.

Данілов наголосив, що одним зі знарядь Росії проти України є телевізійні ресурси, фінансування яких РФ фактично здійснює через "афілійованих із нею політиків".

Окрім цього, секретар РНБО України вказав IFJ і EFJ на необхідність зробити аналіз контенту телевізійних каналів, перш ніж робити висновки.

"Чи можлива була би робота у Великій Британії і США під час Другої світової війни філій фашистських газет і радіостанцій? Їх закриття також було би розцінено, як напад на "свободу слова"? А Україна на сьогоднішній день перебуває в ситуації відкритої військової агресії... На нашу країну напали, і ми будемо діяти так, як потрібно, щоб зберегти державу і незалежність", - заявив Данілов.

Як повідомлялося, 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо фізичних і юридичних осіб.

Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до Тараса Козака і телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Згідно зі ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства, указ президента про введення в дію санкцій щодо низки телеканалів може бути оскаржений у касаційному адміністративному суді Верховного Суду, оскарження рішення РНБО законодавством не передбачається. А саме рішення Касаційного адмінсуду Верховного Суду щодо оскарження указу президента може бути оскаржене в апеляційному порядку у Великій палаті Верховного Суду.

Зокрема, ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України регламентує, що Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій або бездіяльності Верховної Ради, президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У свою чергу рішення Касаційного адміністративного суду Верховного Суду стосовно оскарження указу президента можуть оскаржуватися в апеляційному порядку у Великій палаті Верховного Суду. Стаття 23, зокрема, передбачає таку можливість апеляційного оскарження.

Теги
Схожi
Запросила в гості одразу після знайомства: в Одесі чоловік обікрав дівчину
Україна
Запросила в гості одразу після знайомства: в Одесі чоловік обікрав дівчину
В Одесі 31-річний чоловік обікрав дівчину, яка одразу після знайомства запросила його до себе...
На Івано-Франківщині обезголовили пам'ятник Тарасу Шевченку (фото)
Україна
На Івано-Франківщині обезголовили пам'ятник Тарасу Шевченку (фото)
Мер Івано-Франківська вважає, що вандали навмисно вибрали час напередодні дня народження Кобзаря, щоб осквернити постамент...
Україна дозволить подвійне громадянство з країнами ЄС
Україна
Україна дозволить подвійне громадянство з країнами ЄС
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про плани дозволити в Україні подвійне громадянство з країнами Євросоюзу...
Кращий тенісист України обурений «жартами» словацького прем'єра
Україна
Кращий тенісист України обурений «жартами» словацького прем'єра
Невдале висловлювання словацького політика викликало шквал критики. ...
В Україну заборонили в'їзд російській моделі та акторці, - МВС
Україна
В Україну заборонили в'їзд російській моделі та акторці, - МВС
Російська модель та акторка отримала заборону на в’їзд до України протягом трьох років за незаконне відвідування окупованого Криму...