Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?

Щорічно в Україні діагностують близько 170 000 нових випадків онкологічних захворювань. Більше мільйона людей живуть з історією раку: це ті, кому нещодавно поставили діагноз, ті, хто лікується від рецидиву, й ті, хто переміг хворобу.
Всі вони - cancer survivors. Об'єднання організацій Inspiration family приєдналися до світової ініціативи Cancer Survivors Day і вже другий рік відзначають цей день в Україні.
Cancer Survivors Day потрібен Україні, для того, щоб:
- нагадати про існування 1 300 000 людей з онкологічними захворюваннями.
- привернути увагу держави і суспільства до проблем українців, які живуть з історією раку.
- ввести культуру підтримки онкопацієнтів в суспільстві, допомогти людям відкритися, розповісти про свою хворобу, тим самим заявити про своє існування і свої потреби.
- сформувати новий образ свідомого онкопацієнта, який відстоює своє право на життя.
- надихнути на боротьбу тих, хто тільки почув про діагноз.
"Саме тому ми щорічно запускаємо інформаційну кампанію в Cancer Survivors Day, проводимо марафони в соціальних мережах, робимо івенти для об'єднання cancer survivors", - каже співзасновник Inspiration Family Анна Вузлова.
Коли це буде?
7 червня в 11:00 відбудеться онлайн-бранч у форматі ранкового шоу, на якому буде кулінарний майстер клас, поради тренера з акторського мистецтва, будемо вчитися приймати себе і робити ідеальне селфі, прямі включення з cancer survivors з інших міст, поради психолога, урок танцю і виступи музикантів.
Завдяки Cancer Survivors Day, в Україні з'являється нова культура підтримки та самопідтримки онкопацієнтів. Щоб суспільство визнало існування cancer survivors - людей, які живуть з історією раку. Його мета - привернути увагу до викликів, з якими вони стикаються:
- зі стигматизацією хвороби;
- з браком інформації про успішні історії лікування;
- з неготовністю відверто говорити про хворобу;
- з тим, що суспільство не визнає існування cancer survivors;
- з існуванням міфів і стереотипів про хворобу;
- вони досі невидимі для держави;
- вони невидимі для оточуючих.
Хто такі cancer survivors?
Дослівно cancer survivors перекладається як «ті, що вижили після раку», але точної відповідності з цим визначенням в українській мові немає. Для суспільства це новий і незвичний термін, оскільки досі існує стереотип, що з цією хворобою не можна впоратися. Світова ж спільнота, не тільки англомовна, активно використовує словосполучення cancer survivors.
Одна з найбільших благодійних організацій у Великобританії Macmillan Cancer Support визначає cancer survivors як людину, яка живе з історією раку, а саме:
- завершила початкове лікування раку і не має очевидних ознак активного захворювання;
- живе з захворюванням, прогресує, і може отримувати лікування від раку;
- раніше був рак.