Саркозі визнали винним у незаконному фінансуванні президентської кампанії і дали рік

Експрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у незаконному фінансуванні виборчої кампанії 2012 року. Виправний суд Парижа засудив його за так звану «Справу Bygmalion» до одного року позбавлення волі. Проте у в'язницю політик не відправиться. Відбувати термін він буде під домашнім арештом з електронним браслетом, повідосляє RFI.
Ніколя Саркозі оскаржить цей вирок так само, як він оскаржив оголошений у березні вердикт, що зробив його першим президентом П'ятої Республіки, засудженим до реального терміну ув'язнення. Тоді за звинуваченням у корупції він був засуджений на трирічний термін, два з яких - умовно.
На думку суду, Саркозі не міг не знати, що витрати на його передвиборчу кампанію 2012 року перевищили майже вдвічі дозволені законом 22,5 мільйона євро. За твердженням звинувачення, кампанія обійшлася у € 42,8 млн. Виправний суд Парижа визнав, що екс-президент, який претендував на другий термін, вимагав від свого штабу продовжувати організацію передвиборних мітингів, не дивлячись на попередження про ризик перевищення ліміту передвиборних витрат.
Сам Ніколя Саркозі на оголошенні вироку у «справі Bygmalion» не був присутній. Його адвокат Тьєррі Ерзог негайно оголосив про намір експрезидента оскаржити вердикт, винесений у першій інстанції.
«Президент Саркозі, з яким я щойно говорив по телефону, попросив мене подати апеляцію на рішення суду, що я негайно і зроблю», - заявив Ерзог у залі суду.
Звинувачення вимагало для колишнього глави держави року позбавлення волі, з яких шість місяців умовно. Однак суд призначив максимально жорстке покарання за статтею про незаконне фінансування виборчої кампанії - один рік реального позбавлення волі.
Суддя також уточнила, що цей термін Саркозі повинен відбувати не в тюрмі, а під домашнім арештом з електронним браслетом.
Це вже другий реальний термін позбавлення волі, до якого засудили колишнього президента Саркозі. У березні 2021 року його визнали винним у корупції і торгівлі впливом по так званій «справі про прослуховування». Тоді політик отримав три роки позбавлення волі, з яких два умовно.
Навесні 2021 року Саркозі став першим експрезидентом Франції, засудженим до реального терміну. Жак Ширак, який постав перед судом у 2011 році у справі про фіктивні робочі місця у мерії Парижа, отримав термін лише умовно.