Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін

Президент росії владімір путін заявив, що західні санкції підштовхують росію та білорусь до того, щоб «прискорити об'єднавчі процеси». Його звернення до учасників IX Форуму регіонів Білорусі та Росії у Гродно опубліковано на сайті Кремля.
«Безпрецедентний політичний та санкційний тиск із боку так званого колективного Заходу підштовхує нас до того, щоб прискорити об'єднавчі процеси, — сказав він. — Адже спільно простіше мінімізувати збитки від незаконних санкцій, що приймаються, легше освоювати випуск затребуваної продукції, напрацьовувати нові компетенції та розширювати співпрацю з дружніми країнами».
Диктатор запропонував «підтримати здійснення цілої низки білоруських інвестиційних проєктів щодо створення нових та модернізації діючих виробництв у республіці та в нас у країні».
Нагадаємо, у вересні минулого року путін та лукашенко оголосили про узгодження 28 союзних програм. За словами російського президента, вони були «націлені на уніфікацію законодавства росії та білорусі у різних галузях економіки».
«Ми домовилися про проведення спільної макроекономічної політики, гармонізацію грошово-кредитної політики, інтеграцію платіжних систем, забезпечення інформаційної безпеки, поглиблення співробітництва в митній та податковій сфері. Ми домовилися про створення єдиної методології для гармонізації всіх непрямих податків та створення органу, який контролюватиме ці процеси. Це дозволило домовитися про перехід до єдиної промислової політики та доступ до держзакупівель та держзамовлення», — уточнив тоді путін.
Також країна-агресор та білорусь домовилися про формування єдиного оборонного простору Союзної держави та забезпечення безпеки, зокрема у боротьбі з тероризмом. Країни мають намір «зблизитися ще більше у військовому та політичному плані».
Крім того, країни домовилися про єдину макроекономічну політику та інтеграцію платіжних систем. Єдину валюту росія та білорусь вводити тоді не стали, питання відклали за рекомендаціями Центробанку та НББ. Але заявили, що до цього питання «будь-якої миті можуть повернутися».
«Якщо треба буде, ми швидко об'єднаємося», — заявив лукашенко, говорячи про санкції та «негативні тенденції» щодо росії та білорусі.
6 лютого, незадовго до початку російського вторгнення в Україну, лукашенко заявив, що білорусь і росія дадуть спільну військову відповідь на гіпотетичний наступ Києва на Донбас. Білоруська армія поведеться «так само, як російська», сказав Лукашенко.
Вже 8 квітня лукашенко заявив, що «білоруський народ жодної війни та жодного протистояння не приймає».
На початку травня білоруська армія провела раптову перевірку сил реагування.