Саміт G7 розпочався у Великобританії: усе по-королівськи

Саміт G7 розпочався у Великобританії: усе по-королівськи

Відновлення світової економіки після пандемії, проблема доступу бідних країн до вакцин від ковіда, боротьба з потеплінням клімату, світові виклики, пов'язані з політикою Китаю та Росії. Ці та інші проблеми почали обговорювати у п'ятницю, 11 червня на триденному саміті лідери країн «великої сімки». Увечері президенти і прем'єри найбільших промислово розвинених демократій побували на прийомі у британської королеви Єлизавети II.

У британському графстві Корнуолл, в курортному містечку Карбіс-Бей відкрився саміт «Великої сімки», семи найбільших індустріально розвинених демократичних країн світу. За майже два роки це перша особиста зустріч лідерів G7 після початку пандемії коронавірусу і перший саміт після вступу Джозефа Байдена на посаду президента США.

Свій перший закордонний візит Байден почав у Великобританії словами «Америка повернулася», що визначають курс нової адміністрації США на відновлення тісної взаємодії з традиційними союзниками і партнерами після чотирьох років односторонньої політики Дональда Трампа.

Лідери США, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Канади та Японії провели першу робочу сесію. Вона була присвячена питанням перезапуску світової економіки.

У фінансово-економічному порядку денному саміту головним питанням є перебудова світової податкової системи для боротьби з фіскальним демпінгом, податковими притулками і оптимізацією податків з боку найбільших компаній, в першу чергу «цифрових гігантів». Нещодавно міністри фінансів G7 досягли угоди про введення глобального мінімального податку на прибуток у 15%. Світова податкова реформа буде обговорюватися також у липні на саміті «Великої двадцятки» у Венеції.

Лідери G7 обговорюють проблему доступу бідних країн світу до вакцин проти ковіда. Зі 2,3 млрд вже зроблених у світі щеплень чверть доз припала на країни «сімки», чиє населення становить всього 10% від світового. Найбіднішим країнам поки дісталося лише 0,3% доз, відзначає AFP.

Великобританія, яка головує у G7, повідомила, що підсумком зустрічі в Корнуоллі має стати угода про виділення нужденним країнам «як мінімум одного мільярда доз» вакцин проти коронавірусу з тим, щоб «покласти край пандемії у 2022 році».

Перед самітом G7 президент Байден пообіцяв, що США нададуть 500 мільйонів доз вакцин нужденним країнам. Обіцянка Великобританії - 100 млн доз. Основна частина доз може бути розподілена через глобальний механізм COVAX, який під егідою ВООЗ повинен забезпечити рівноправний доступ країн до вакцин.

У графстві Корнуолл обговорюється і вельми складне і спірне питання скасування патентів на вакцини проти COVID-19.

Питання міжнародної політики, пов'язані в тому числі з викликами з боку Китаю і Росії, обговорюються на саміті G7 в суботу, 12 червня.

У неділю в програмі дискусій - боротьба з глобальним потеплінням клімату і скорочення викидів парникових газів після повернення США до Паризької хартії щодо клімату.

Теги
Схожi
Син Джо Байдена Хантер нарешті позбувся наркозалежності
Світ
Син Джо Байдена Хантер нарешті позбувся наркозалежності
Президент США Джо Байден з гордістю заявив, що його син Хантер Байден переміг наркозалежність...
Байден втрачає довіру американців на тлі зростання заражень COVID-19
Світ
Байден втрачає довіру американців на тлі зростання заражень COVID-19
За твердженням експертів, показники Байдена в 53% у другому кварталі були краще, ніж у Білла Клінтона (44%) і Дональда Трампа (38,8%)...
В МЗС РФ радіють фейковим графіті з портретом Лаврова в Лондоні (фото)
Світ
В МЗС РФ радіють фейковим графіті з портретом Лаврова в Лондоні (фото)
Речниця МЗС РФ Марія Захарова з гордістю повідомила про портрет її шефа Лаврова на міській стіні Лондона. Це був інтернет-жарт...
В Андалусії щур зірвав засідання парламенту (відео)
Світ
В Андалусії щур зірвав засідання парламенту (відео)
Як біг щур, побачила спікер парламенту і злякалася, деякі депутати схопилися зі своїх місць...
Незважаючи на заборону ЄСПЛ, РФ екстрадувала до Білорусі учасника мінських протестів
Світ
Незважаючи на заборону ЄСПЛ, РФ екстрадувала до Білорусі учасника мінських протестів
21 липня Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, що спортсмена не можна екстрадувати на батьківщину в Білорусь через загрозу переслідування і тортур...