Саме Україна об’єднала Європейський Союз. Виявилося, що це можливо! - Зеленський

Саме Україна об’єднала Європейський Союз. Виявилося, що це можливо! - Зеленський

Президент Володимир Зеленський виступив зі щорічним Посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. З трибуни парламенту глава держави наголосив, що цьогоріч завдяки Україні світ повірив, що цінності дають силу, та переконався, що тиранія програє, а свобода обов’язково стане переможцем. 

«Саме Україна об’єднала Європейський Союз. Виявилося, що це можливо! І тепер Європа захищає себе. Європа долає кризи. І це – попри колосальні ресурси, кинуті Росією на те, щоб зламати наш континент», – зазначив він.

«Україна зцементовує Євросоюз і весь вільний світ боротьбою за свободу й мир. Це – наш головний здобуток у зовнішній політиці за рік, що минає», – заявив глава держави. 

Зеленський акцентував, що більшість громадян у країнах Євросоюзу підтримали ідею приєднання України до ЄС, тож настає час для початку переговорів щодо членства нашої держави у Євросоюзі.

Він закликав подякувати українським воїнам, які здобувають для України мир і які є надією мільйонів людей на життя, надією Європи на спокій, а світу – на те, що час імперій минув. 

Зеленський зазначив, що українській армії вдалося звільнити від російської окупації понад 1800 міст і сіл. Глава держави зауважив, що світ допомагає Україні, зокрема надаючи передову зброю. 

«Ще рік тому здавалося неможливим, що в нашої держави будуть системи ППО Patriot. Але тепер маємо й таку домовленість. Дякую нашим стратегічним партнерам! Це особливий знак довіри до України. Це справжнє союзництво зі Сполученими Штатами Америки. Ми досягли цього», – наголосив Зеленський. 

Водночас президент висловив переконання, що настане час, коли бренди української зброї так само цікавитимуть світ. 

«Ми здатні виробляти свої ракети, свої морські дрони, бронетехніку, авіатехніку та інші види озброєння. Ми вже це робимо», – сказав він. 

Щоб досягти всіх поставлених цілей і реалізувати всі можливості України, президент закликав зберігати єдність суспільства попри будь-які особисті емоції та інтереси. 

Ще один важливий безпековий елемент, за словами Зеленського – це бізнес і податки. Він подякував кожному, хто підтримує функціонування свого бізнесу, дає робочі місця та сплачує податки. Він наголосив, що фінансування Збройних Сил України – це передусім внутрішній ресурс від податків українців, мит, облігацій та інших подібних джерел.

«Звичайно, наявна податкова система не влаштовує ані тих, хто сплачує податки, ані тих, хто збирає податки. Не влаштовує вона й тих наших людей, які отримують зарплати та пенсії з цих податків. Але надзвичайно важливо, щоб ми з вами досягли національної згоди в цьому питанні», – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що відбудова України після бойових дій – це складова справедливості. 

«Ми маємо підняти з руїн територію, на яку зайшли російські окупанти після 24 лютого. Так само відновлюватимемо нормальність життя на території Донбасу й Криму, які були незаконно окуповані у 2014 році й за час, що минув, доведені окупантами до катастрофи», – розповів він. 

У цьому контексті Зеленський закликав народних депутатів разом з урядом і Офісом президента розробити законодавчу рамку щодо надання пріоритетної участі в проєктах відбудови тим компаніям і бізнесам, які були в Україні або прийшли в нашу країну під час війни, або вийшли з російського ринку після початку повномасштабного вторгнення. 

У контексті забезпечення справедливості Глава держави назвав створення трибуналу щодо злочину агресії, а також розробку та реалізацію міжнародного компенсаційного механізму. 

«Жоден злочин окупантів в Україні не повинен залишитися без законного вироку», – наголосив він. 

Зеленський також акцентував: мета щодо відновлення територіальної цілісності України йде поруч із метою звільнити всіх українців, яких утримують у російському полоні чи в тюрмах, а також усіх, хто був силою депортований з України. Президент нагадав, що за час після 24 лютого Україні вдалося звільнити з російського полону 1456 осіб, але попереду ще дуже багато роботи.

Крім того, за словами глави держави, Україна має збрити так, щоб мільйони наших громадян, які знайшли прихисток від війни за кордоном, не стали біженцями, а захотіли повернутися додому. 

«Ми маємо зробити так, що коли у світі бачитимуть наш синьо-жовтий український прапор, то знатимуть, що це і про свободу, і про людей, у яких є міцний дім і яким завжди допоможуть, хоч би що з ними сталося. Бо ми всі – українці», – резюмував президент.

Глава держави також вручив присутньому в сесійній залі Верховної Ради командиру батареї HIMARS капітану Павлу Чернявському, який передав свою відзнаку «Хрест бойових заслуг» Президенту США Джозефу Байдену, спеціальний символ – Command Coin, який лідер Сполучених Штатів передав українському військовому у відповідь.  

«Пане капітане! Павле! Маю віддати зараз Command Coin вам. Ще раз хочу подякувати Президенту Байдену, обом партіям Конгресу й кожній американській родині за історичну підтримку України, підтримку наших громадян», – сказав Володимир Зеленський. 

Після виступу з Посланням Президент України вручив державні нагороди українським захисникам, які були запрошені до парламенту.   

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Президент Зеленський викликав шквал оплесків у парламенті Британії (відео)
Політика
Президент Зеленський викликав шквал оплесків у парламенті Британії (відео)
Президент України Володимир Зеленський виступив перед парламентом Великої Британії після зустрічі з прем'єр-міністром Ріші Сунаком...
Компанії дружини Медведчука фінансували росгвардію у Криму: СБУ викрила масштабну схему
Політика
Компанії дружини Медведчука фінансували росгвардію у Криму: СБУ викрила масштабну схему
СБУ ліквідувала масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку Оксани Марченко...
Міноборони очолить Буданов, а Резнікова переведуть в Мінстратегпром - Арахамія
Політика
Міноборони очолить Буданов, а Резнікова переведуть в Мінстратегпром - Арахамія
Кирило Буданов стане новим очільником Міноборони України, а Олексій Рєзніков очолить Міністерство з питань стратегічних галузей промисловостей України...
При Міноборони з'явиться громадська антикорупційна рада
Політика
При Міноборони з'явиться громадська антикорупційна рада
Протидіяти хабарництву всередині Міністерства оборони України допоможе антикорупційна рада, до складу якої увійдуть представники громадськості...
Резнікова на посаді міністра оборони може замінити Буданов - ЗМІ
Політика
Резнікова на посаді міністра оборони може замінити Буданов - ЗМІ
Олексія Резнікова на посаді міністра оборони може замінити керівник Головного управляння розвідки Кирило Буданов...