Розбите серце: археологи у Софії Київській знайшли дивовижний фрагмент фрески

Софія Київська, збудована у 1011–1018 київським князем Ярославом Мудрим, є визначною пам’яткою історії та архітектури України. На сьогоднішній день національний заповідник "Софія Київська" це не просто відомий храм, а цілий музейний комплекс, що об’єднує 77 різних пам’яток архітектури.
Про унікальну знахідку у заповіднику на своїй сторінці у Facebook повідомив археолог Тимур Бобровський.
"Зараз на стінах Софії Київської можна бачити близько 3 тисяч квадратних метрів живопису ХІ та ХІІ століть. Це половина від того багатства, що прикрашало собор в давнину. Але зусиллями археологів віднаходяться чималі частини втраченого, - за 3 останні роки досліджень зібрано фрагментів, здається, кількох десятків квадратних метрів фресок. Багато з них збираються у частки композицій. Сподіваюся, і це "розбите серце" колись отримає втрачену половинку", - написав археолог.
Раніше Бобровський поділився зі своїми дописувачами ще одною знахідкою.
"Он який сьогодні у Софії Київській нам трапився "лютий звір". Цікаво, що майже аналогічного чи-то лева, чи-то леопарда віднайшов Сергій Олександрович Висоцький на фасаді Михайлівської церкви Видубицького монастиря. Дослідник вважав, що "звіра" було замальовано з натури у князівському звіринці, який розташовувався поруч. Звідти і назва місцевості - Звіринець", - написав археолог, додавши фотографії фресок.

