Росія намагається політично і економічно поглинути ОРДЛО

Росія намагається політично і економічно поглинути ОРДЛО

Головна мета Росії «видавити» Україну з окупованих територій політично та економічно. Викликає скепсис думка, що Росія спокійно піде з контрольованих нею територій Донбасу. Вона щорічно вкладає у промисловість до 2 мільярдів доларів, зазначив у розмові з кореспондентом "Українського Дощу" політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Політолог зазначає, що РФ побудувала в ОРДЛО 5 водовідливних комплексів, залучивши спеціалістів з Ростовської області.

"Сподіватися, що вони віддадуть нам усе це просто тому, що зміниться російська влада – дурість. Політика РФ не зміниться від того, чи є при владі Володимир Путін, чи його немає. Той самий Олексій Навальний досить неоднозначно висловлюється щодо окупації Криму. Це свідчить про те, що так звана російська опозиція не має наміру віддавати Україні території. Не треба жити в ілюзіях, що з відходом Путіна від справ наші території будуть повернуті", - наголошує експерт.

Снєгирьов підкреслив, що окуповані території потрібні Путіну ще й для того, щоб запобігати Україні вступити до ЄС та НАТО.

"Поки що ми бачимо, що останні кроки президента РФ інтегрують ОРДЛО в економічне поле Росії. Варто згадати і масову паспортизацію мешканців оккупованих районів Луганської та Донецької областей, яка остаточно закріпила там політичний вплив РФ. Також упевнений, що цією паспортною кампанією, Кремль намагається вирішити ще два стратегічні завдання. По-перше – позбутися дефіциту кваліфікованих кадрів за рахунок мешканців окупованого Донбасу. Здобувши громадянство РФ за упрощеною процедурою, 1,6 мільйона жителів ОРДЛО навряд чи повернуться на територію України, але готові вирішити проблему демографічної кризи та дефіциту кваліфікованих кадрів у Росії", - сказав Снєгирьов.

Нагадаємо, рівень кваліфікації робітників урбанізованих Донецької та Луганської областей з високим промисловим потенціалом, істотно вищий порівняно з більшістю мешканців РФ і робітниками з Середньої Азії, які сьогодні є головними донорами дешевої робочої сили на території Росії. Крім того, роздачею паспортів, Кремль розраховує прискорити формування в Україні автономних утворень.

"Масовою роздачею паспортів РФ, Кремль фактично легалізує бойовиків та свою військову присутність в ОРДЛО. Крім того, нинішня паспортна кампанія дозволить Володимиру Путіну стверджувати, що в Україні порушуються права вже не просто російськомовних громадян, як про це говорили на початку російсько-української війни, а безпосередньо громадян РФ.

На мою думку, масовою роздачею паспортів, Росія під кальку копіює абхазько-осетинський сценарій. Нагадаю, що у 2008 році фактичним підставою для військового вторгнення Росії на територію Грузії був якраз захист росіян, що проживають на території Абхазії та Південної Осетії. Не виключаю повторення подібного сценарію Кремля в ОРДЛО", - наголосив Снєгирьов.

Таким чином, масова роздача паспортів може стати спусковим гачком для того, щоб Кремль розпочав військове вторгнення в Україну, якщо буде ухвалено рішення про силовий сценарій повернення окупованих територій. 

"Варто зауважити, що у ситуації, що склалася, війна на Донбасі швидко не закінчиться. РФ розглядає можливе закінчення війни виключно в момент реалізації саме кремлівських планів. Це, власне, формула Штайнмайєра у баченні РФ: проведення виборів до виведення окупаційних військ, створення фактично паралельних, незалежних від центральної влади структур, інтеграція до економічного плану та її політична залежність від РФ. ", - говорить експерт.

Тобто, навіть якщо Україна досягне формального повернення цих територій на "політичних" умовах, присутність держави там буде умовною, лише на рівні державних символів: прапор, гімн.

Нагадаємо, в інтерв’ю телеканалу «Дім», президент Володимир Зеленський заявив, що успіх у питанні повернення окупованих територій Донбасу і встановлення миру в Україні на 90% залежить від президента Росії Володимира Путіна.

В оприлюдненому інтерв’ю Зеленський заявив, що окуповані території на Донбасі ніколи не будуть російськими, і закликав тих жителів цих територій, які вважають себе росіянами, а регіон – російським, їхати і «шукати собі місце в Росії».

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ворог накопичив запас ракет: у штабі пояснили, чому почастішали російські атаки
Україна
Ворог накопичив запас ракет: у штабі пояснили, чому почастішали російські атаки
Останнім часом країна-терорист росія почала частіше влаштовувати масовані атаки на Україну...
В Україні змінять порядок військової служби у ЗСУ за стандартами НАТО: чого чекати
Україна
В Україні змінять порядок військової служби у ЗСУ за стандартами НАТО: чого чекати
Міністерство оборони розробляє зміни до Положення про проходження українцями військової служби у Збройних силах України...
Одну з випущених уночі по Києву ракет збив 20-річний нацгвардієць із ПЗРК
Україна
Одну з випущених уночі по Києву ракет збив 20-річний нацгвардієць із ПЗРК
У Нацгвардії розповіли, що одну з ракет, випущених по Києву вночі 29 травня, збив 20-річний військовий з ПЗРК «Ігла-1»...
Поки житель Луцька бився з комунальниками, його дружина провалилася у відкритий люк (відео)
Україна
Поки житель Луцька бився з комунальниками, його дружина провалилася у відкритий люк (відео)
Відсутність гарячої води спровокувала в Луцьку епічний конфлікт між обуреною цим фактом подружньою парою та працівниками комунальної служби...
В Україні можуть запровадити одностатеві шлюби: Зеленський відреагував на петицію
Україна
В Україні можуть запровадити одностатеві шлюби: Зеленський відреагував на петицію
Президент відреагував на петицію, яка набрала необхідні 25 тисяч підписів. Він запропонував Міністерству юстиції опрацювати це питання...