Російську мову і літературу з 1 вересня пропонують замінити в школах на інші предмети

Російську мову і літературу з 1 вересня пропонують замінити в школах на інші предмети

Як відомо, однією з цілей російського вторгнення в Україну був "захист російськомовних" громадян від "бандерівців". Від початку війни соціологи фіксують небувале згуртування українців навколо захисту рідної української мови. За навчальною програмою у деяких освітніх закладах все ще залишилася дисципліна "рускій язик". Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що з нового навчального року предмет "російська мова" у школах необхідно замінити на інші дисципліни. 

Кремінь зазначає, що з нового навчального року в тих школах, де досі викладається “російська мова”, потрібно розглянути можливість заміни цього предмету іншими, або збільшити обсяг вивчення наявних дисциплін. Про це він заявив в етері телеканалу “Прямий”. 

“Щодо вивчення такої дисципліни у школах, як “російська мова”, то потрібно розглянути можливість заміни цього предмета іншими. Я поділяю застереження міністра освіти й науки, а також освітнього омбудсмена, що до кінця цього навчального року вчителів російської мови, якщо вони не викладали нічого іншого, можливо відправити на простій. А вже з 1 вересня цю дисципліну замінити іншими, збільшивши частку вивчення інших важливих предметів, а саме: “Історія України”, “Українська мова”, “Українська література”, “Математика” та “Англійська мова”, - зазначив Тарас Кремінь. 

Уповноважений також наголосив на важливості перегляду навчальної програми з зарубіжної літератури, адже в ній досі велика увага приділяється вивченню саме російських письменників. 

“Все це, звісно, в компетенції Міністерства освіти і науки, яке формує державну політику у своїй сфері. Але і вчителі, і батьки можуть виступати з подібними ініціативами. В нинішній трагічній реальності вилучення з ужитку всіх російських наративів - важлива справа. Саме зараз необхідно створити найкращі можливості для нашого майбутнього ренесансу. Ми - велика європейська нація, яка демонструє всьому світові, як треба боротись та перемагати”, - зазначив Тарас Кремінь.

Український Дощ писав раніше, що в окупованих областях України рашисти переводять вчителів на російські стандарти освіти.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ставлення українців до сталого миру, передача Донбасу під контроль росії — опитування КМІС
Україна
Ставлення українців до сталого миру, передача Донбасу під контроль росії — опитування КМІС
25% респондентів сподіваються, що війна припиниться...
Скандал у Дніпрі: курсант університету МВС сфотографувався на фоні тіла  загиблої
Україна
Скандал у Дніпрі: курсант університету МВС сфотографувався на фоні тіла загиблої
Університет розпочав розслідування після поширення фото з пошукових заходів...
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Україна
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Проти Мар’яни Безуглої відкрили кримінальну справу за статтею про державну зраду...
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна та Велика Британія підписали угоду щодо зміцнення співпраці в цивільному космосі...
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Україна
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Як згодом з’ясувалося, під час прогулянки біля водойми дівчинка вибігла на лід...