Російський проєкт «Бабиного Яру» почав будувати синагогу на цвинтарі

Російський проєкт «Бабиного Яру» почав будувати синагогу на цвинтарі

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" розпочав роботи зі зведення синагоги на території Кирилівського православного цвинтаря яке входить в десятку старовинних кладовищ Києва.

Про це повідомив Еспресо.TV. історик Віталій Нахманович.

Дозвіл на проведення робіт надав міністр культури України Олександр Ткаченко.

"В Офісі президента України відбулася нарада, на якій було вирішено попередньо отримати згоду на це будівництво в очільників християнських конфесій. Але оскільки перспективи отримання такої згоди були вкрай примарними, керівники центру Голокосту пішли іншим шляхом і перейменували синагогу на меморіальний об'єкт "Місце для роздумів", - заявив історик.

Він додав, що 25 січня, було презентовано нову творчу концепцію Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

"Цією концепцією не передбачено створення жодного "Місця для роздумів", натомість докладно описано проєкт "Синагоги у Бабиному Яру". - додав Нахманович.

За його словами, Ткаченко розпорядився, щоб співробітникам Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" було передано усі креслення будівлі контори колишнього єврейського цвинтаря, де передбачалося створення державного Меморіального музею пам'яті жертв Бабиного Яру. 

"Напевно, тепер тут планується розмістити один з численних музеїв, передбачених згаданою творчою концепцією. Очевидно, що міністр діяв не на власний розсуд, а в руслі загальної політики сьогоднішніх очільників нашої держави", - підсумував історик.

null

Нагадаємо, українська єврейська громада в черговий раз заявила, що виступає проти реалізації російського проєкту меморіалу на території заповіднику "Бабин Яр". У заяві наголошується на аморальності у єврейській традиції побудови будь-яких будівель "на кістках".

Теги
Схожi
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Культура
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Останній альбом The Beatles під назвою «Let It Be» вийшов вже після розпаду гурту, але The Beatles не виступав з січня 1969 року, після імпровізованого концерту на даху лондонської звукозаписуючої студії...
140 тис грн:  суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
Культура
140 тис грн: суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
7 квітня Апеляційний суд ухвалив стягнути з колишнього адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука 139,5 тис. грн на користь видавництва Vivat...
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Культура
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Концепція є фундаментом для роботи на 10 років з розвитку кримськотатарської мови, яка наразі у критичному стані...
В Національному музеї Катару впровадять україномовний аудіогід
Культура
В Національному музеї Катару впровадять україномовний аудіогід
Перша леді Олена Зеленська відвідала Національний музей Катару, де з її ініціативи був підписаний Меморандум про впровадження першого на території цієї країни україномовного аудіогіда...
Концерт пам’яті Василя Сліпака відбудеться в Японії
Культура
Концерт пам’яті Василя Сліпака відбудеться в Японії
Японський симфонічний оркестр Beethoven Sinfonietta проведе 27 червня в Японії концерт пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака...