Скільки громадян України на Донбасі отримали російські паспорти? Інфографіка

Скільки громадян України на Донбасі отримали російські паспорти? Інфографіка

15 лютого депутати Держдуми Росії проголосували за проєкт постанови про визнання самопроголошених Донецької та Луганської псевдонародних "республік" як "самостійних, суверенних та незалежних держав». Відповідне звернення парламентарі направили Путіну. У відповідь Путін заявив, що ініціатива депутатів відображає громадську думку, оскільки в Росії «переважна більшість людей співчуває жителям Донбасу, підтримує їх і сподівається, що ситуація там докорінно зміниться на кращий для них бік».

"Ми будемо - і я - виходити з того, що ми повинні все зробити для вирішення проблем Донбасу, але зробити це перш за все виходячи з не до кінця реалізованих можливостей щодо виконання Мінських угод", - сказав Путін.

Путін, який постійно наполягає на виконні Україною в односторонньому порядку Мінських угод, висловив сподівання, що Німеччина та Франція «здійснять відповідний вплив на сьогоднішню київську владу».

У Кремлі заявляють, що видача російських паспортів самопроголошеним республікам не порушує, на їх погляд, Мінських домовленостей. Вона продиктована "гуманітарними міркуваннями", оскільки "мешканці Донбасу відкинуті Україною та стикаються із соціальними, фінансовими та іншими проблемами".

«Чому людина бере цей російський „аусвайс“? Щоб була можливість отримати якісь додаткові виплати, полікуватися, бо якщо у неї немає такого паспорта, то не надають медичного лікування… Тому люди, щоби вижити, беруть ці паспорти», — сказала уповноважена з прав людини у Верховній раді України Людмила Денисова.

Дані російських ЗМІ

 

За останніми даними, які озвучили у комітеті Держдуми у справах СНД, понад 23% громадян народних республік вже отримали російські паспорти. Лише за січень 2021 року російські паспорти отримали понад 6,5 тисячі осіб. А в ДНР сьогодні російське громадянство отримали близько 400 тис осіб.

Нагадаємо, 24 квітня 2019 року Путін підписав указ «Про визначення з гуманітарною метою категорії осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства РФ у спрощеному порядку», який спростив процес отримання російських паспортів жителями ДНР і ЛНР. Видача документів провадиться у Ростовській області.

Вторгнення гібридних російських військ на територію Донецької та Луганської областей України у 2014 році у Кремлі називають протистоянням мешканців Донбасу "київській хунті", а роздачу російських паспортів громадянам України - актом гуманітарної допомоги.

Український Дощ писав раніше, що днями Постпред США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що РФ вторгалася до Східної Європи. Краще пізно, ніж ніколи.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Рашисти влучили у турецьке судно, що перебувало у водах України
Україна
Рашисти влучили у турецьке судно, що перебувало у водах України
У Херсонському порту росіяни обстріляли судно «Тузла» під прапором Туреччини. Про це повідомляє телеканал NTV...
24 з 24: цієї ночі Сили оборони України збили усі дрони-камікадзе «Шахед»
Україна
24 з 24: цієї ночі Сили оборони України збили усі дрони-камікадзе «Шахед»
Повідляється, що значну кількість дронів-камікадзе було знищено в центрі країни – у зоні відповідальності повітряного командування «Центр»...
Корупція як «внутрішній ворог»:  навіщо Зеленський проводить масові чищення у владі
Україна
Корупція як «внутрішній ворог»: навіщо Зеленський проводить масові чищення у владі
У вівторок, 24 січня, в Україні стався день відставок та звільнень за власним бажанням. Кадрові чистки торкнулися обласних адміністрацій, ГПУ, кількох міністерств та ОПУ...
Генерал Залужний отримав у спадок $1 млн та пожертвував його ЗСУ
Україна
Генерал Залужний отримав у спадок $1 млн та пожертвував його ЗСУ
Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний отримав у спадок $1 млн і пожертвував його ЗСУ. Про це повідомило The New York Times...
ЗСУ проводить успішну операцію в Луганській області – Politico з посиланням на Пентагон
Україна
ЗСУ проводить успішну операцію в Луганській області – Politico з посиланням на Пентагон
За словами американських аналітиків, захоплення Кремінної відкриє шлях українській армії до наступу на Сєвєродонецьк та Лисичанськ...