Російська делегація у ТКГ блокує роботу, вимагаючи виборів в ОРДЛО

Російська делегація у ТКГ блокує роботу, вимагаючи виборів в ОРДЛО

Представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що російська делегація другий день поспіль блокує роботу групи.

Про це він сказав в ефірі програми "Підсумки" з Анною Валевською.

"Мова йшла про те, що російська сторона фактично заблокувала роботу вчора і сьогодні, вимагаючи від нас відміни пункту постанови Верховної Ради про скасування проведення виборів 25 жовтня на підконтрольній території Донбасу. Там є четвертий пункт, який обумовлює умови проведення виборів на окупованій території (в ОРДЛО). І одним із цих пунктів є контроль України над кордоном", - сказав Гармаш.

На його думку, це є порушенням тексту мінських угод, тому що там є пункт, що контроль на кордоні передається після виборів. 

"Формально в них дійсно був привід звинувачувати Україну у відмові від мінських угод, хоча вибори на тій території обумовлюються спеціальним законом і постанова Верховної Ради не має відношення до цього закону, а, по-друге, закон вище за статусом, ніж постанова. Але їм це дало привід заблокувати процес перемовин", - зауважив Гармаш.

Нагадаємо, що 19 серпня журналісти опублікували нібито документ з тезами, які росіяни нав'язують Україні в рамках Тристоронньої контактної групи. Відповідний документ оприлюднили журналісти "Главком".

В оприлюдненому документі росіяни вимагають від української сторони проведення виборів в ОРДЛО у жовтні 2020 року. Так, у пункті 1.2 йдеться:

"Україна вживе всіх заходів до скасування до наступного засідання ТКГ всіх положень і Постанови Верховної Ради від 15 липня № 3809, що суперечать Мінським домовленостям".

Постанова ВР від 15 липня  № 3809 передбачає проведення місцевих виборів в України, окрім окупованих територій ОРДЛО та Криму.

Також у документі від РФ йдеться про погодження Україною законодавства з ОРДЛО, амністію бойовикам, легалізацію "міліції ОРДЛО", тощо.

Україна має забезпечити до найближчого засідання ТКГ представлення проєкту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації з урахуванням особливостей ОРДЛО. 

В документі зазначається, що Росія, "використовуючи свій вплив" буде сприяти досягненню домовленостей між Україною та ОРДЛО. 

За цим документом Україна зобов’язується узгодити сім ділянок для розмінування, що запропоновані  представниками ОРДЛО, без додаткових умов та гарантувавши безпеку на період виконання робіт.  

Також, за думкою РФ, мають бути узгоджені нові чотири ділянки розведення військ, що раніше не викликали заперечень в української сторони, а також текст доповнення до рамочного рішення про розведення сил. План поетапного розведення Україна зобов’язується узгоджувати з ОРДЛО під наглядом Кремля. 

Раніше Український Дощ повідомляв, що новий член української делегації в Тристоронній контактній групі, експрем'єр-міністр України Вітольд Фокін в інтерв'ю Гордону по суті виправдав окупацію Криму.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Олег Ляшко, ледь попадаючи в ноти, заспівав «Не відступай». Поплавський відпочиває
Політика
Олег Ляшко, ледь попадаючи в ноти, заспівав «Не відступай». Поплавський відпочиває
Лідер Радикальної партії свого імені Олег Ляшко, який, незважаючи на численні звинувачення у нетрадиційній орієнтації, нещодавно став батьком, вирішив спробувати свої сили у шоу-бізнесі...
У Слузі народу заговорили про розпуск парламенту
Політика
У Слузі народу заговорили про розпуск парламенту
Якщо в парламенті не сформують коаліцію, то президенту доведеться розпустити Раду...
У «Слузі народу» хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва
Політика
У «Слузі народу» хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва
Депутатами від «Слуги народу» у ВР зареєстрована постанова, що скасовує повторне голосування на місцевих виборах ...
Нардепи зібралися звільнити одного з міністрів
Політика
Нардепи зібралися звільнити одного з міністрів
У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звільнення міністра економіки Ігоря Петрашка....
₴ 22 млн - кандидатка Верещук витратила на агітацію втричі більше, ніж партія
Політика
₴ 22 млн - кандидатка Верещук витратила на агітацію втричі більше, ніж партія
Київська територіальна виборча комісія опублікувала частину проміжних фінансових звітів кандидатів...