«Російська армія заходила туди, де був Московський патріархат» - капелан АТО

Російська армія заходила туди, де був Московський патріархат. Залишатися в ньому - значить приймати участь у вбивстві українських громадян.
Так вважає капелан Сергій Дмитрієв, пише журнал "Країна".
Раніше він був священником Української православної церкви Московського патріархату. Влітку 2014-го перейшов разом з парафією і церквою під юрисдикцію УПЦ Київського патріархату.
"2014 року добровільно пішов капеланом у 30-ту окрему механізовану бригаду. Вже були перші втрати. Чекав, що архієрархи моєї церкви зроблять заяву на підтримку України. Але вони мовчали. Тоді Московський патріархат перестав для мене існувати, як церква. Залишатися там означало брати участь у вбивстві українських громадян.
На проповіді оголосив, що Росія на нас напала, наша церква мовчить, не приймає ніяких рішень. Сказав вірянам, що ми більше не молитимемося за російського патріарха, переходимо в Київський патріархат. Уся парафія підтримала.
Мене намагалися шантажувати. Приїхав благочинний, як і більшість священників Московського патріархату, родом із західної України. Погрожував, що заберуть храм. Відповів: "Можете починати. Тоді ми поїдемо у ваше рідне село Вишнівець і на воротях напишемо: "Тут живе зрадник". Він заспокоївся", - сказав Дмитрієв.
Дмитрієв - один з найвідоміших капеланів ПЦУ, який свого часу вийшов з УПЦ МП розповів вражаючу історію свого служіння в зоні ООС (АТО).
фото: "Ця фотографія облетіла весь світ!" - каже капелан, отець Сергій Дмитрієв
"Нікого зі священників не агітував слідувати моєму прикладу. Якщо вони хочуть так само вчинити, то зроблять це. Розповіді про канонічність - це казки. Священники присягають церкві. А церква - це люди. Тому логічно, що маємо служити українському народу", - додав Сергій Дмитрієв.
"Мені запам'ятався один лікар з Житомира, який їхав зі мною з Дебальцево. Він півтора роки не мав Причастя. Він завжди ходив в УПЦ МП, але припинив відвідувати храми своєї конфесії після початку війни з РФ, бо упевнився, що представники його церкви зрадили.
Лікар до часу соромився підійти до представників інших конфесій. Коли ми з ним їхали в автівці розговорилися, я розповів йому свою історію. Він почав плакати, ми зупинили машину просто в полі біля Бахмута, там я відслужив йому Літургію. Це одна з найпам'ятніших для мене людина, яка була вдячна, що з'єдналася з Христом через Причастя і повернулася до Бога!" - розповів отець Сергій Дмитрієв.
Нагадаємо,
15 грудня 2018 року на об'єднавчому соборі православних церков у Києві офіційно затвердили Православну церкву України. Настоятелем обрали митрополита Епіфанія. Автокефалію ПЦУ визнали Олександрійська, Константинопольська, Кіпрська та Грецька православні церкви. Російська, Білоруська й Сербська не підтримали.
...