[]

Родина діячки діаспори Надії Сеничак підтримала київський дитячий онкоцентр

Родина діячки діаспори Надії Сеничак підтримала київський дитячий онкоцентр

В Центрі для онкохворих дітей «Дача» подякували родині та друзям української мисткині Надії Сеничак з Бельгії, які допомагають центру в пам’ять про художницю.

Дописом центру «Дача» поділилася у Facebook голова Об’єднання українок Бельгії Наталія Осташ, повідомляє Укрінформ.

«У пам’ять про Надію Сеничак близькі художниці підтримали «Дачу», знаючи, як сильно вона хотіла на власні очі побачити проєкт. Ми дякуємо родині та друзям мисткині, що пройнялися ініціативою і допомагаєте нам будувати простір, що зцілює», – зазначили в центрі для онкохворих дітей.

Надія Сеничак, про яку Український дощ неодноразов писав, - українська художниця, яка народилася в Антверпені.

«У Бельгії вона прожила все життя і намалювала безліч картин в українському стилі. Жінка ніколи не забувала своє коріння і була тим магнітом, який притягував бельгійських українців. Щовихідних вони гостювали в затишній майстерні пані Надії, де художниця створювала свої шедеври».

Зазначається, що з мисткинею в центрі познайомилися кілька місяців тому: художниця вирішила допомогти збудувати «Дачу».

«У листопаді вона провела благодійну виставку на підтримку нашої мрії, куди з’їхалися українці з найближчих міст. На виставці пані Надія вперше зняла перуку. Так всі дізналися, що останні пів року мисткиня вела боротьбу з раком. Пані Надія дуже раділа, коли результати терапії вплинули позитивно і вона знову могла повернутися до улюбленої справи. Вона ділилася з нами радістю бути корисною і лікувати своєю творчістю інших. «Я ще до вас приїду. Я впевнена. Готуюся до весни», – писала нам Надія на Різдво», – розповіли в центрі.

Але 29 січня Надія померла. Вона боролася проти раку і перемогла його, але у боротьбі за життя підступним виявився розрив аорти.

Український дощ розповідав про мисткиню та її творчість. Надія народилася в Бельгії, але виховувалася у національно свідомій родині і вважала себе українським митцем. 

Ідеї для своїх картин та інших витворів мистецтва мисткиня черпала з української народної творчості.

В культурно-мистецьких колах Бельгії Надія Сеничак була добре відома як художник, що працює в стилі народного мистецтва. Окрім картин, мисткиня писала ікони в сучасному стилі, вишивала подушки з орнаментами з різних куточків України, створювала скульптури.

Надія Сеничак за життя щиро ділилася своєю мастейрністю та поширювала українську культуру й мистецтво у Бельгії. Вона регулярно проводила майстер-класи з народної творчості, писанкарства, косівського розпису, організовувала жіночі вікенди на Франкополі тощо, об’єднуючи навколо себе українську громаду.

Частину своїх робіт Надія Сеничак традиційно продавала на користь благодійних проєктів в Україні. Зокрема, у листопаді минулого року в Антверпені відбулася виставка робіт мисткині, частину яких художниця продала, аби допомогти онкохворим дітям в Україні.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...