Рідкісний скарб римських монет виявили археологи у Туреччині

Рідкісний скарб римських монет виявили археологи у Туреччині

Археологи знайшли скарб срібних монет римської епохи, схований у глиняному глечику і закопаний біля струмка. Про це повідомляє Live Science.

"Вік 651 монети становить близько 2100 років, але, незважаючи на це, текст і зображення, вигравірувані на них, все ще можна прочитати. Ця знахідка є унікальною колекцію. Цілком імовірно, що високопоставлений солдат прибув в Айзаной і закопав ці монети з невідомих причин", - сказала Еліф Озер, археолог з Університету Памуккале в Туреччин, що брала участь в розкопках.

Археологи знайшли глечик, похований на березі річки в Айзаної у вересні 2019 року.

Після вивчення скарбу, вони ідентифікували 439 денаріїв - стародавні римські монети, викарбувані на сріблі, і 212 кістофорових срібних монет з Пергама, давньогрецького міста, розташованого в сучасній північно-західній Туреччині.

"Багато з монет карбувалися в південній Італії і датуються вони 75 і 4 роками до н.е. На них зображені портрети римських імператорів, серед яких Цезар, Брут, Марк Антоній, а зворотна сторона розповідає іншу історію", - зазначила Елі Озер.

Наприклад, на одній з монет зображена сцена з Енеєм. Згідно греко-римській міфології, він був троянським героєм, сином богині Афродіти і Анхиза, двоюрідного брата троянського царя. Також він відомий як предок Рема і Ромула, братів-близнюків, які вважалися засновниками Риму.

На монеті, Еней несе Анхиза на спині, ілюструючи знамениту сцену в "Енеїді" Вергілія, в якій Еней виносить свою сім'ю з палаючої Трої (ця знаменита сцена, також була увічнена і в скульптурі "Еней, Анхиз і Асканий" італійського скульптора Лоренцо Берніні) .

Велика колекція денаріїв і кістофорів відома як "монетний альбом", тому що в них представлені правителі часів пізньої Римської республіки.

Після того як команда закінчила інвентаризацію рідкісної знахідки, вони відправили скарб в Музей анатолійських цивілізацій в Анкарі, де монети будуть виставлені на загальний огляд.

Раніше Український Дощ писав, що у Мексиці в штаті Юкатан археологи виявили гігантську маску мая. Маска, на якій зображено обличчя невідомого божества, або високопоставленої особи, була виліплена з будівельного матеріалу і сходить до періоду в історії мая, що відомий як пізній докласичний (близько 300 років до н.е. - 250 р н.е.).

А група вчених з Університету Гранади, Університету Севіл'ї і Вищо] дослідницької ради Іспанії під час розкопок на південному заході Іспанії виявила кинджал, віком 5000 років. Його знайшли разом з 10 наконечниками, чотирма лезами і сердечником для створення зброї. Всі ці предмети виготовлені з гірського кришталю.

У Мексиці виявили 500-річна статую таємничої жінки у великому головному уборі, що нагадує аксесуар з "Зоряних воєн". Статуя заввишки 2 м зображує молоду жінку, одягнену у вишуканий одяг і прикраси - сережки у вигляді пензликів, намисто з кулоном і головний убір. Останній аксесуар нагадує головний убір падван-джедая Асока Тано із "Зоряних воєн".

Теги
Схожi
3000-річне «золоте місто» виявили археологи у Єгипті
Наука і технології
3000-річне «золоте місто» виявили археологи у Єгипті
Виявлене загублене «золоте місто» називають найважливішою знахідкою з часів виявлення гробниці Тутанхамона...
В Україні почали вирощувати павловнію - надзвичайно прибуткове дерево
Наука і технології
В Україні почали вирощувати павловнію - надзвичайно прибуткове дерево
Особливість цієї культури в тому, що за п’ять років можна отримати «урожай» (або деревини або біомаси), що рівноцінний 50-річному вирощуванню дуба. Ціна сировини павловнії прирівнюється до ціни матеріалу з дуба...
Вчені знайшли найстарішу тривимірну карту Європи - артефакту 4 тисячі років
Наука і технології
Вчені знайшли найстарішу тривимірну карту Європи - артефакту 4 тисячі років
У Франції вчені знайшли камінь доби бронзи, який може бути найстарішою тривимірною картою в Європі....
З'ясовано «вік» кисню в атмосфері Землі - дослідження
Наука і технології
З'ясовано «вік» кисню в атмосфері Землі - дослідження
Результати нового дослідження міжнародної групи вчених говорять, що кисень з'явився в атмосфері Землі 2,22 мільярда років тому...
Краплі дощу допоможуть у пошуку потенційно населених планет
Наука і технології
Краплі дощу допоможуть у пошуку потенційно населених планет
Нове дослідження Гарвардського університету показує, що на будь-який придатній для життя планеті обов'язково буде дощ...