Рф та Білорусь розпочали спільні льотно-тактичні навчання: є загроза вторгнення

Країна-агресор та республіка Білорусь 16 січня розпочали спільні льотно-тактичні навчання за участю збройних сил двох країн. Про це повідомляє Міноборони республіки.
"У ході навчань планується відпрацювати широкий спектр питань, у тому числі ведення повітряної розвідки, спільне патрулювання повітряного простору вздовж державного кордону, авіаційна підтримка угруповань військ, висадка тактичного повітряного десанту, доставка вантажів та евакуація поранених", - йдеться у заяві відомства.
Раніше було оголошено, що навчання пройдуть з 16 січня по 1 лютого, до них будуть задіяні всі аеродроми та полігони ВПС та військ ППО збройних сил Білорусі.
Як зазначає ВВС, маневри перебувають у фокусі уваги через побоювання, що Білорусь може брати безпосередню участь у новому російському наступі на Україну. Проте опитані редакцією експерти називали більш вірогідним поясненням військової активності Мінська прагнення відволікти Збройні сили України та змусити їх тримати на своїх північних кордонах значне угруповання, яке таким чином не зможе брати участь у боях на півдні та сході країни.
12 січня посол у Великій Британії Вадим Пристайко повідомив, що ЗСУ довелося перемістити частину військ від лінії фронту до кордону з Білоруссю через загрозу повторної атаки російської армії звідти.
«Білорусь пускає все більше російських солдатів на свою територію. Вони дозволяють росіянам бомбити наші землі зі своєї країни, переходити через наш кордон. Це нас непокоїть, ми були змушені перемістити частину військ з лінії фронту на північ», - заявив він.
У грудні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив виданню The Economist, що на початку 2023 року путін розпочне контрнаступ. За його словами, зс рф готують для цього 200 тисяч солдатів.
Атака російських військ може бути як на Донбасі, так і у південній частині України чи знову через Білорусь для нового походу на Київ.
«Я не сумніваюся, що вони зроблять ще одну спробу дійти до Києва. У кращому разі це станеться у березні, у найгіршому — наприкінці січня», — заявив він.
Нагадаємо, російські загарбники вторглися в Україну з території Білорусі в лютому 2022 року і зайняли низку населених пунктів. Навесні українській армії вдалося примусити супротивника відступити.
Український Дощ писав раніше, що глава Офісу президента України в інтерв'ю газеті Le Monde заявив, що «ситуація важка, але у нас на цій війні колишня мета».