[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Резніков назвав умову відновлення водопостачання до Криму

 Резніков назвав умову відновлення водопостачання до Криму

Віцепрем'єр запевнив, що Україна не постачатиме воду до анексованого Криму, поки він перебуватиме під контролем Росії.

Про це заявив віцепрем'єр України, перший заступник глави української делегації в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

"Ніхто нічого не збирається відновлювати. Є проста відповідь: після деокупації до нашого Крим ми постачаємо нашу воду", - наголосив він.

На думку Резнікова, після окупації півострова за постачання води на півострів відповідає винятково Росія.

"Тим більше, що згідно з Женевською конвенцією вони зобов'язані забезпечити всі гуманітарні запити цивільного населення", - зауважив віцепрем’єр.

Нагадаємо, раніше очільник парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що погодився б пустити воду в окупований Крим в обмін на виведення російських військ з Донбасу. Згодом таку ідею відкинули як в Офісі президента України, так і в Кремлі.

Історична довідка

Свого часу для  водопостачання в Криму, Україна понесла величезні втрати – багаторічне будівництво каналу, людські та майнові втрати,  втрачені сотні площ ораних земель, переселені десятки населених пунктів.

Величезні втрати - це ще м'яко кажучи. Близько 400 тисяч гектарів. Було загублено через воду для Криму. З ними під воду пішли сотні сіл, тисячі людських хат. "Совіти" втопили територію розміром як дві держави Люксембург. Усе це - аби зволожити в Криму напівпустельні землі, що своєю площею майже вп'ятеро менші за затоплені родючі поля на Херсонщині.

Тоді  там, де зараз  окупований Красноперекопськ, вперше на півострів хлинула дніпровська вода по Північно-Кримському каналу. За першою водою в каналі - одразу тягнулися й люди, приїхали поселенці підніми господарство Криму.

"Крим приймав по Північно-Кримському каналу в рік 1 мільярд 300/1 мільярд 500 кубів води. З яких 750 мільйонів йшли саме на рис. Наявність 30 тисяч гектарів рисових чеків на півночі Криму обумовлює ще й екологічний стан Криму. Бо вода, яка витрачалася на рис, вона фільтрувалася в землю і в землі поповнювала підземні річки та артезіани", - розповів експредставник президента України в Криму Борис Бабін

І це була лише перша черга. Коли росіяни захопили Крим, Україна ще мала звершити третю і шукати гроші на четверту чергу. Але навіть без них станом на 2014 рік кримський канал мав статус найбільшої іригаційної системи Європи.

Зараз окупанти наче у фільмі-катастрофі спостерігають, як пустеля повертає собі все відібране колись людиною. Це означає, що зараз пустелею знову стає все те, заради чого півстоліття тому назавжди поховали під водою грандіозні масштаби родючих земель Херсонщини. І такі наслідки - тільки початок...

"Зникнуло товарне тваринництво. Є певні проблеми для заводів пана Ф., які існують в Північному Криму. У 2020 році Крим ввійшов в п’ятирічку сухих часів. Тобто перші п’ять років анексії були відносно водними. Тому було відносно багато води у водосховищах в горах. І вони звідти перекидали воду на рівнини. Якраз через Північно-Кримський канал. Сьогодні води нема і в Криму, і в горах. У цьому році водосховища пусті. Їм нема чого перекидати. Тому вони так шаленіють. Пішло засолення ґрунтів. Знизилися водні ґрунти. Починають сохнути посадки. Починає знищуватися ораний шар", - пояснює Борис Бабін.

Шостий рік без дніпровської води. Ще кілька років і Крим справді стане таким, як був за радянської Росії. Величезною солоною пустелею з життям довкола військових баз.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Ахметов, Пінчук і Порошенко: Forbes Україна вперше після перезапуску склав рейтинг найбагатших українців
Україна
Ахметов, Пінчук і Порошенко: Forbes Україна вперше після перезапуску склав рейтинг найбагатших українців
Журнал Forbes Україна вперше після перезапуску склав рейтинг 100 найбагатших бізнесменів країни...
МАУ звільнили 900 співробітників
Україна
МАУ звільнили 900 співробітників
Авіакомпанія МАУ звільнила 900 своїх співробітників, про це рішення повідомив президент МАУ Євген Дихне....
Uber Shuttle знову працює в Києві
Україна
Uber Shuttle знову працює в Києві
Під час карантину Uber Shuttle безкоштовно перевозили всіх співробітників критичної інфраструктури міста за програмою Shuttle Heroes....
Аеропорт «Київ» відновлює роботу — перелік рейсів
Україна
Аеропорт «Київ» відновлює роботу — перелік рейсів
З 16 червня аеропорт «Київ» відновлює міжнародне і внутрішнє сполучення...
Зеленський просить не втягувати Україну у вибори в США
Україна
Зеленський просить не втягувати Україну у вибори в США
Президент України Володимир Зеленський просить не втягувати Україну у вибори американського президента, які відбудуться цієї осені...