Репресії у Білорусі: диктатор пообіцяв розібратися з усіма «зрадниками»

Репресії у Білорусі: диктатор пообіцяв розібратися з усіма «зрадниками»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що нових президентських виборів під міжнародним наглядом не буде. За словами диктатора, він нещодавно думав про нові вибори, «але потім передумав». 16 грудня правитель зібрав своїх чиновників на нараду щодо протидії санкційним заходам Заходу. Добру половину наради він присвятив міркуванням про підступи внутрішніх ворогів, хоча днем раніше у Вітебській області він розповів про можливість нових виборів, передає RFI.

«Я вас завжди попереджав і чесно казав: ми не знаємо, який новий важіль вони використовуватимуть для тиску на нас. Але те, що вони розгорнули проти нас гібридну війну, це факт. Засоби масової інформації, дипломатичний тиск, політичний тиск із вимогою негайно провести нові вибори, випустивши так званих політв'язнів... Але не ми вибори маємо проводити, вони приїдуть, проведуть під егідою ОБСЄ. Ви такі дива десь бачили? Щоб у якусь країну приїхали чужинці та провели вибори! Вони до нашої громадянської країни приїдуть проводити вибори. Ось їхня вимога. Звичайно, я на це піти не можу», — сказав Лукашенко.

За його словами, він нещодавно думав щодо нових виборів, «але потім передумав» через можливі нові заворушення у суспільстві.

Замість виборів білоруському суспільству пропонується референдум щодо зміни чинної Конституції — він, як обіцяє Лукашенко, має відбутися не пізніше лютого наступного року. При цьому зміст запропонованих змін суспільству не відомий. Проте, за даними опитування, проведеного провладним аналітичним центром ЕсооМ та державним Інститутом соціології НАН Білорусі, у референдумі за Конституцією планують брати участь понад 63% білорусів.

«Поки що майбутній референдум виглядає головною політичною подією наступного року для Білорусі, — зазначив у коментарі RFI політолог, керівник Центру європейської трансформації Андрій Єгоров. — Зрозуміло, хоч ми нічого точно і не знаємо про його зміст, через референдум нині правлячі кола хочуть легітимізувати свою владу. Не виключено, що через зміни конфігурації політичних інститутів буде зроблено крок до транзиту влади в Білорусі, не виключено, що з Конституції зникне низка положень, які заважали поглибленню так званої інтеграції з Росією».

«Зрадникам прощати не можна»

На антисанкційній нараді Лукашенко визнав, що у держапараті та установах чимало противників його правління.

«Розберіться особливо з керівниками: надто багато у нас керівників, які займають антидержавну позицію. І що мене дивує - це найбільше у Мінську - керівники закладів охорони здоров'я. Аж надто багато „розумних“ там з'явилося, які готові за прем'єр-міністра працювати, за главу Адміністрації, керівників парламенту — за всіх готові працювати».

Тим, хто хоче «бути абсолютно незалежним і закликати до санкцій, воювати проти влади та інше», Лукашенко порадив «поїжджати» до Литви та Польщі.

Зазначимо, що днями у Білорусі запроваджено кримінальну відповідальність за заклики до санкцій. За численними повідомленнями працівників держустанов, зараз у системі охорони здоров'я, освіти, Білоруської залізниці та інших відбуваються "зачищення" нелояльних до влади працівників. У кращому разі це відбувається у вигляді непродовження контракту, у гіршому — з обшуками та арештами, наприклад, за участь у маршах протесту більш ніж річної давнини.

При цьому Лукашенко пообіцяв не скочуватися у репресії 30-х років минулого століття, говорячи про людей, які підписувалися за альтернативних кандидатів на президентських виборах.

«Тому всіх цих підписантів ми маємо бачити, особливо якщо вони працюють десь „нагорі“, у вертикалі влади. Але сьогодні їх там ловити та допитувати, питати з них – навіщо? Невже нема чим займатися? Тим більше багато хто вже втретє перевзувся. Але тих, хто порушував закон, штовхав людей на порушення закону, у нас їх теж чимало, ось із цими ми маємо розібратися. Але робити це треба акуратно, обережно, не має бути кампанейщини, бо ми знову перетворимося на якихось варварів. І полетять безневинні голови. Тому не можна допустити спотворення, не можна кидатися». Але «спуску нікому не має бути, хто винний, хто зрадник, хто просто не наша людина», - наголосив диктатор.

Щодо організацій третього сектору (з літа 2021 року в Білорусі ліквідовано понад 400 НУО), то Лукашенко вважає їх зрадниками, які "за західні гроші розгойдували країну замість заявленої у їх статутах роботи".

«Ще раз повторюю: зрадникам прощати не можна, тим, хто намагався перевернути країну та здати її „туди“, жодного прощення не буде. Ми їх бачимо та виявляємо десятками, а то й сотнями. Ті організації, які фінансувалися з-за кордону та організовували переворот та заколот, ми всі ліквідували. Як би не було важко, адже ми знали, які будуть наслідки. І вони сьогодні зойкнули: "Відновіть назад!". Вони ніколи не будуть відновлені».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Путін не зможе здобути перемогу у цій війні» - мільярдер Річард Бренсон
Світ
«Путін не зможе здобути перемогу у цій війні» - мільярдер Річард Бренсон
Засновник Virgin Group закликав світовий бізнес відстояти суверенітет України...
Нуланд пригрозила РФ зупинити «Північний потік - 2» в разі ескалації в Україні
Світ
Нуланд пригрозила РФ зупинити «Північний потік - 2» в разі ескалації в Україні
Заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд: «Північний потік — 2» буде зупинено при вторгненні РФ в Україну...
«Дружній» Азербайджан має найсильніші ЗС на Південному Кавказі - Global Firepower Index
Світ
«Дружній» Азербайджан має найсильніші ЗС на Південному Кавказі - Global Firepower Index
Згідно з міжнародним рейтингом, за своєю військовою потужністю Азербайджан утримав за собою позицію 2021 року. При цьому країна зберегла лідерство у регіоні...
У Каталонії помилували близько тисячі жінок, страчених сотні років тому за чаклунство
Світ
У Каталонії помилували близько тисячі жінок, страчених сотні років тому за чаклунство
Владі каталонських міст запропонували перейменувати вулиці на згадку про страчених представниць прекрасної статі...
Все було за взаємною згодою: принц Ендрю подав скаргу у справі про згвалтування неповнолітньої
Світ
Все було за взаємною згодою: принц Ендрю подав скаргу у справі про згвалтування неповнолітньої
Раніше суд відхилив попереднє прохання адвокатів принца про припинення справи, а отже, синові королеви Єлизавети II таки доведеться постати перед судом...