Центр Разумкова: Разумкову довіряють, Порошенку - ні?

Лише 37,5% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку. Ще у вересні такої думки дотримувалися 57% респондентів.
Про це свідчать соціологічні дані, опубліковані Центром Разумкова.
Оцінюючи, як змінилася ситуація у країні порівняно з початком 2019 року, 48% респондентів заявили, що вона не змінилася. 26% вважають, що загальна ситуація в Україні погіршилася, а 15% — що покращилася.
Порівняно з попередніми місяцями зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. У вересні таких було 41%, у жовтні — 34%, а за даними останнього опитування — тільки 29%.
Серед державних та суспільних інститутів найчастіше довіра висловлюється до Збройних Сил України (їм довіряють 70% опитаних), волонтерських організацій (70%), президента України (68%), церкви (65%). Пресі довіряють 54%, громадським організаціям —51%.
Недовіра найчастіше висловлюється ЗМІ Росії (не довіряють 80% опитаних) та українській судовій системі (73%).
Хоча найчастіше громадяни вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня, проте частка згодних із цим порівняно з жовтнем знизилася з 48% до 43%.
Оцінюючи рівень довіри до політиків та громадських діячів, лише до трьох з-поміж тих, чиє прізвище було представлене в опитувальнику, довіра висловлюється частіше, ніж недовіра: В. Зеленський (йому довіряють 68% опитаних, не довіряють — 24%), Д. Разумков (52% і 31%) та О. Сенцов (36% і 29%).
Недовіра найчастіше висловлюється П. Порошенку (79%), В. Медведчуку (75%), Ю. Тимошенко (70%), А. Авакову (69%), Ю. Бойку (68%).
Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 1 по 7 листопада 2019 року.