Рамадан 2021: коли починається, заборони та звичаї священного місяця

Рамадан 2021: коли починається, заборони та звичаї священного місяця

Рамадан - це дев'ятий з дванадцяти місяців ісламського місячного календаря, в який встановлюється суворий піст для всіх мусульман. Це найголовніше свято в ісламі, адже саме з ним пов'язують історію написання Корану. Рамадан вважається одним з п'яти стовпів ісламу. В цей час віруючі не просто відмовляються від їжі і води вдень, але також займаються духовним вихованням і добрими справами.

Рамадан 2021 року розпочнеться 13 квітня і триватиме до 13 травня. Завершується Рамадан святом розговіння Ід аль-Фітр, або Ураза-Байрам. Про те, як правильно дотримуватися посту і що заборонено в цей час.

Точна дата Рамадану 2021 року

Рамадан тісно пов’язаний з місячним мусульманським календарем, тому щороку випадає на різні дати. 2021 року першим днем посту є 13 квітня.

Останній день Рамадану – 12 травня, а 13 травня мусульмани відзначатимуть свято розговіння Ураза-байрам. Всього піст триватиме 30 днів.

Мета Рамадану

Рамадан є одним з п’яти стовпів ісламу. Його мета – зміцнення віри, приборкання пристрастей та інстинктів, духовний розвиток, переосмислення способу життя й пріоритетів.

Для мусульман піст – це можливість показати Аллаху силу своєї віри. Вважається, що Рамадан допомагає очистити душу і стати ближчим до Бога. Важливо при цьому щиро прийняти всі обмеження – інакше піст втрачає будь-який сенс.

Що не можна робити в Рамадан

У Рамадан мусульмани повністю відмовляються від вживання їжі та пиття в денний час – від сходу сонця (після ранкової молитви) і до заходу.

Також забороняються розваги, куріння, заняття любов’ю і навіть думки про порушення заборон. Після заходу сонця життя тих, хто поститься, повертається до звичного русла.

Що потрібно робити в Рамадан

Удень мусульмани читають Коран і ревно моляться, причому до молитви слід проявити Ніят – щире бажання звершити пост, не порушивши його діями або думками. Ніят бажано промовити вголос.

Крім того, в Рамадан належить робити добрі справи, подавати милостиню.

Хто повинен дотримуватися Рамадану

Поститися в Рамадан можна тільки тим, хто відповідає трьом вимогам:

  • повноліття (критерієм є статеве дозрівання),
  • здоровий глузд, відсутність душевних розладів,
  • фізичне здоров’я.

Хто може не поститися в Рамадан

Заборони Рамадану не поширюються на вагітних жінок і матерів, що годують, неповнолітніх, літніх, а також людей з різними захворюваннями, включаючи душевні розлади.

Ті, хто перебуває в довгій подорожі, також можуть пити і їсти в Рамадан. Однак пізніше їм слід компенсувати всі пропущені дні посту.

Завершення посту та підготовка до Ураза-байраму

Свято розговіння (араб. Ід аль-Фітр, тюрк. Ураза-байрам), яке завершує Рамадан, – друге за значимістю (після Курбан-байраму) торжество в ісламі. Воно символізує подолання найважчого випробування в ім’я Бога.

Підготовка до закінчення посту починається заздалегідь: люди роблять генеральне прибирання, готують святкові страви і святковий одяг.

Роздача милостині, грошей або їжі, – обов’язковий ритуал напередодні Ураза-байраму, який, як вважається, допомагає виправити помилки, допущені під час посту.

Раніше Український Дощ писав, що на місці мусульманського кладовища в окупованій Росією Євпаторії (Крим) побудують каток, незважаючи на обурення кримських татар.

Теги
Схожi
Папа Римський Франциск призначив нового посла Святого Престолу в Україні
Релігія
Папа Римський Франциск призначив нового посла Святого Престолу в Україні
Нунцієм став литовець Вісвалдас Кулбокас...
Нацрада звинувачує Петра Симоненка у розпалюванні в ефірі релігійної і національної ворожнечі
Релігія
Нацрада звинувачує Петра Симоненка у розпалюванні в ефірі релігійної і національної ворожнечі
Нацрада призначила позапланову безвиїзну перевірку телеканалу «Максі-ТВ» через висловлювання в ефірі Петра Симоненка, що можуть розпалювати релігійну і національну ненависть та ворожнечу...
Предстоятель РПЦ Кирил Гундяєв розповів, коли люди зможуть телепортуватися
Релігія
Предстоятель РПЦ Кирил Гундяєв розповів, коли люди зможуть телепортуватися
Патріарх Кирил в свято Вознесіння Господнього в ході проповіді висловився про зміну людських тіл після другого пришестя Ісуса Христа...
В окупованому Криму окупанти знищили мусульманське кладовище XIII століття
Релігія
В окупованому Криму окупанти знищили мусульманське кладовище XIII століття
У місті Старий Крим Кіровського району під час будівельних робіт біля міського стадіону ківш екскаватора вирив мусульманські могильні плити. За попередніми оцінками, їх датують XIII століттям......
Християни східної традиції сьогодні святкують Вознесіння Господнє
Релігія
Християни східної традиції сьогодні святкують Вознесіння Господнє
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане зі святом Воскресіння Ісуса Христа...