Раді пропонують створити житлово-комунальну інспекцію для захисту споживачів

Раді пропонують створити житлово-комунальну інспекцію для захисту споживачів

Верховній Раді пропонують створити житлово-комунальну інспекцію для захисту споживачів. Відповідні законопроєкти № 4403-4404 вже зареєстрували в парламенті.

Законопроєктом № 4403 пропонується встановити на законодавчому рівні механізм щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства та відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" пропонують доповнити переліком органів, що здійснюють заходи з державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства.

Ще деякі закони пропонують доповнити, визначивши організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Зазначається, що житлово-комунальна інспекція має виступити арбітром у відносинах споживача з виконавцями послуг.

До компетенції інспекції увійде:

  • перевірка надання житлово-комунальних послуг, зокрема, з тепло-, водопостачання та водовідведення, поводження з відходами, управління багатоквартирними будинками;

  • перевірка економічного обґрунтування тарифів на послуги ЖКГ.

Для перевірки якості послуг та стану інфраструктури будинків інспектори здійснюватимуть планові та, на підставі звернень споживачів, позапланові перевірки. Також вони здійснюватимуть контроль за відповідальним користуванням послугами споживачами.

Документ № 4404 передбачає введення відповідальності за порушення законодавства у сфері ЖКГ, зокрема централізованого питного водопостачання, водовідведення та теплопостачання.

Забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища, порушення режиму охорони, господарської чи іншої діяльності в зонах санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання пропонують карати штрафом у розмірі від 850 до 3 400 грн.

Введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без споруд і пристроїв, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливому діянню - штрафом 1 700-3 400 грн.

Забір води з порушенням планів водокористування, самовільне проведення гідротехнічних робіт, безгосподарне використання води (добутої або відведеної з водних об'єктів), порушення правил ведення первинного обліку кількості вод, що забираються з водних об'єктів і скидаються до них, та визначення якості вод, що скидаються, - штрафом 1 700-3 400 грн.

Пошкодження водогосподарських (гідротехнічних) споруд і пристроїв, об’єктів і систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, карається штрафом від 850 до 1 700 грн на громадян та 1 700-3 400 на посадовців.

Порушення встановлених режимів роботи штучних водних об'єктів і водогосподарських (гідротехнічних) споруд, а також правил експлуатації об'єктів і систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, - штрафом від 850 до 1 700 грн на громадян та 1 700-3 400 на посадовців.

Ухилення від укладення договору про надання послуги з поводження з побутовими відходами - 510-850 грн штрафу для громадян та від 850 до 1 700 грн для посадовців.

Порушення строків встановлення або заміни засобів вимірювальної техніки вузлів комерційного обліку – 3 400-4 250 грн.

Порушення законодавства щодо користування та утримання житлових будинків, гуртожитків, їх приміщень, обладнання та прибудинкових територій; санітарного утримання допоміжних приміщень та місць загального користування; незаконне переобладнання та/або перепланування житлових будинків, розташованих в них житлових та нежитлових приміщень, використання їх не за призначенням; псування житлових будинків, та розташованих в них житлових, нежитлових приміщень, їх внутрішньобудинкових систем, обладнання та об'єктів благоустрою – 510-850 грн штрафу на громадян та від 850 до 1 700 грн для посадовців.

Порушення порядків і правил підключення/відключення до/від об’єктів і систем (мережцентралізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, систем централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, – 17 000-34 000  штрафу для громадян та 34 000-51 000 грн для посадовців.

Порушення законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері централізованого питного водопостачання та водовідведення, теплопостачання виконавцями комунальних послуг, у тому числі суб’єктами природних монополій та суб’єктами відносин на суміжних ринках у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, теплопостачання, – від 850 до 1 700 грн штрафу.

Неповідомлення (приховування) або надання недостовірної інформації про аварійні ситуації на об'єктах централізованого питного водопостачання та водовідведення, сфери теплопостачання, про якість питної води в системах централізованого питного водопостачання, стан джерел та систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, систем теплопостачання, у тому числі суб’єктами природних монополій та суб’єктами відносин на суміжних ринках у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, теплопостачання, - від 850 до 1 700 грн штрафу. 

Пошкодження (руйнування чи псування) систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, теплопостачання, порушення правил їх експлуатації та встановлених режимів роботи, діях, що становлять загрозу санітарному та епідемічному благополуччю населення, – 340-850 грн для громадян та 850-1 700 грн для посадовців.

Порушення законодавства, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг та умов договорів про надання житлово-комунальних послуг, - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 850 до 1 700 грн штрафу. 

Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства (Державна житлово-комунальна інспекція) та його територіальних органів – 1 700-3 400 грн штрафу.

Недопущення посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства (Державна житлово-комунальна інспекція) та його територіальних органів до об’єктів житлово-комунального господарства – 3 400-5 100 грн штрафу.

Невиконання законних вимог (приписів) інспекторів Державної житлово-комунальної інспекції тягне за собою штраф від 2 550 до 5 100 грн.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Верховну Раду можуть скоротити до 300 депутатів. Це зекономить мільйони гривень
Політика
Верховну Раду можуть скоротити до 300 депутатів. Це зекономить мільйони гривень
Ще в грудні 2019 року КСУ визнав конституційним законопроєкт про зменшення складу Верховної Ради. Норма про 450 нардепів вводилася, коли населення було 52 млн...
В’ятрович звернувся до СБУ через «російських агентів» Деркача і Дубінського
Політика
В’ятрович звернувся до СБУ через «російських агентів» Деркача і Дубінського
Нардеп повідомив, що надіслав офіційне звернення до СБУ, в якому просить голову відомства Івана Баканова пояснити, чи буде спецслужба вживати якихось заходів після санкцій США до двох парламентарів...
«Слуги народу» висловилися про вилучення Дубінського з фракції
Політика
«Слуги народу» висловилися про вилучення Дубінського з фракції
У партії «Слуга народу» розділилися думки щодо можливого вилучення нардепа Дубінського з фракції через внесення його у санкційний список США...
В 14 областях України відбулися повторні місцеві вибори
Політика
В 14 областях України відбулися повторні місцеві вибори
Жителі Конотопа Сумської області обирали мера міста, так як Олександр Луговий, який переміг на виборах, помер через коронавірус...
Сьогодні президенту України Володимиру Зеленському - 43 роки
Політика
Сьогодні президенту України Володимиру Зеленському - 43 роки
Шостий президент України народився 25 січня 1978 року у Кривому Розі, найбільшому з міст України, що не є обласними центрами і другим за площею містом після столиці...