Раді пропонують дозволити відселяти підозрілих іноземців на час бойових дій

Раді пропонують дозволити відселяти підозрілих іноземців на час бойових дій

Верховній Раді пропонують дозволити відселяти іноземних осіб на час бойових дій. Відповідні проект закону № 4327 зареєстрував у парламенті Кабінет Міністрів України.

Службу безпеки України пропонують зобов'язати під час особливого періоду здійснювати заходи з виявлення на території України громадян держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України, які становлять загрозу національній безпеці України у зв’язку з таким нападом чи агресією, повідомляти про таких осіб Генеральному штабу Збройних Сил України з метою вирішення ним питання щодо інтернування таких осіб з урахуванням реальних та потенційних воєнних загроз національній безпеці України.

Документ також визначає повноваження та завдання державних органів щодо поводження з військовополоненими та інтернованими особами в особливий період відповідно до вимог Женевських конвенцій та додаткових протоколів до них.

"Місцева державна адміністрація за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, у порядку, встановленому законодавством, визначає місця для примусового оселення інтернованих осіб, організовує та здійснює заходи щодо їх утримання в особливий період відповідно до норм міжнародного гуманітарного права", - йдеться в тексті законопроекту.

Брати участь у визначенні місця для примусового оселення інтернованих осіб, організації та здійснення заходів щодо їх утримання в особливий період відповідно до норм міжнародного гуманітарного права можуть виконавчі органи сільських, селищних та міських рад.
 

Цей проект покладає завдання із забезпечення збору, супроводження, охорони та утримання військовополонених на Генеральний штаб Збройних сил України.

Аналогічні повноваження щодо інтернованих осіб при цьому покладається на центральні органи виконавчої влади, окремі правоохоронні органи, місцеві державні адміністрації.

Крім цього, в законопроекті зазначається, що "Укрзалізниця" в особливий період перевозить залізничним транспортом військовополонених і інтернованих осіб.

Оскаржити рішення інтернована особа може в порядку, передбаченому законодавством. Рішення про скасування інтернування приймають негайно після закінчення бойових дій і прийняття указу президента про скасування воєнного стану або ж при відсутності причин, які послужили підставою для інтернування.

Іноземці та особи без громадянства, які були інтерновані, не несуть адмінвідповідальністі за порушення встановленого терміну перебування у нашій країні на час їх інтернування.

Примітка

Під інтернованими особами слід розуміти осіб, яких піддано інтернуванню (примусовому оселенню у визначених місцях громадян держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України, що перебувають на території України, якщо це є абсолютно необхідним для забезпечення національної безпеки України).

Під військовополоненими слід розуміти осіб, які підпадають під категорії, визначені у статті 4 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Бориса Філатова переобрали мером Дніпра
Політика
Бориса Філатова переобрали мером Дніпра
Згідно з результатами обробки 100% протоколів Філатова обрано на другий термін: 80,61% або 150 782 голосів виборців...
Білорус 7 годин простояв на колінах перед посольством у Києві і просив Зеленського про допомогу
Політика
Білорус 7 годин простояв на колінах перед посольством у Києві і просив Зеленського про допомогу
Антон Лукашук зробив це на знак солідарності з репресованими співвітчизниками. Він був змушений виїхати з Білорусі через можливе кримінальне переслідування...
Хто очолить 11 міст України: відомі попередні результати 2 туру
Політика
Хто очолить 11 міст України: відомі попередні результати 2 туру
У неділю, 22 листопада, о 20.00 в Україні завершився другий тур місцевих виборів-2020 на декількох містах...
Байден допоможе Зеленському, якщо він повернеться на шлях реформ, - Метью Брайза
Політика
Байден допоможе Зеленському, якщо він повернеться на шлях реформ, - Метью Брайза
Джо Байден, як новообраний президент Сполучених Штатів Америки, може допомогти главі української держави Володимиру Зеленському. Але за однієї умови...
Тимофій Милованов став позаштатним радником Єрмака
Політика
Тимофій Милованов став позаштатним радником Єрмака
Ексміністр розвитку економіки Тимофій Милованов був офіційно призначений позаштатним радником глави Офісу президента Андрія Єрмака...