Рада схвалила у першому читанні підняття безмитного ліміту міжнародних посилок

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №4278, який пропонує збільшити неоподатковану вартість міжнародної посилки з 100 до 150 євро (приблизно від 3 400 до 5100 грн). За документ, що вносить зміни до Податкового кодексу, проголосували 346 нардепів.
Так, законопроєкт підвищить неоподатковувану ціну товарів, які ввозяться в Україну міжнародними поштовими та експрес-відправленнями. Документ пропонує встановити, що база оподаткування ПДВ - це частина митної вартості товарів або частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує неоподатковуваний мінімум.
Відповідно до законопроєкту, громадяни можуть відстрочити сплату ПДВ протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру.
Крім того ВРУ проголосувала за законопроєкт №4279, який вносить зміни до Митного кодексу, згідно з яким повинна спроститися процедура декларування товарів, вартість яких перевищує 150 євро, але не перевищує 10 000 євро. Зокрема, для них не потрібно буде заповнювати декларацію Н-16 і подавати додатковий реєстр.
Законопроєкт передбачає, що товари, що пересилаються одній людині в одному вантажі від одного відправника міжнародними поштовими та експрес-відправленнями, буде декларувати поштовий оператор через подання реєстрів міжнародних експрес-відправлень. Або ж товар декларуватимуть громадяни або їх уповноважені особи в порядку, встановленому для громадян.
Також законопроєкт пропонує заборонити пересилку ще деяких груп товарів. Одними з таких можуть стати тютюнові вироби та алкогольні напої.
Раніше Український Дощ писав, що Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4241 про захист боржників під час врегулювання простроченої заборгованості, що посилює вимоги до роботи колекторних компаній. "За" проголосували 355 депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.
"Закон забороняє приниження людини під час стягнення боргу. Забороняє нічні дзвінки, дзвінки роботодавцю, сусідам, родичам, поширення персональних даних. Дає Нацбанку ефективні повноваження щодо захисту прав людей", - зазначив голова профільного фінансового комітету Данило Гетманцев.
Повідомляється, що законопроєкт встановлює правила роботи колекторів та їх регулювання, зокрема, порядок реєстрації колекторної компанії, норми етичної поведінки з боржниками, вимоги до нагляду за колекторною діяльністю, а також санкції за порушення.