Рада планує ввести декретну відпустку для чоловіків

Рада планує ввести декретну відпустку для чоловіків

Законопроект в першому читанні підтримав 301 депутат. Документ покликаний забезпечити рівні можливості матері і батька на догляд за дитиною.

Верховна Рада підтримала за основу законопроект про забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною. За проект закону проголосував 301 народний депутат на засіданні у вівторок, 1 грудня.

Документ покликаний забезпечити рівні можливості матері і батька на догляд за дитиною, а також поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками.

Автори пропонують надати можливість матері або батькові дитини скористатися правом на отримання відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (як рівне право кожного з батьків дитини). Сьогодні такою відпусткою батько може скористатися тільки в разі, коли мати дитини вийшла на роботу або перебуває тривалий час в лікарні.

Також роботодавець за власні кошти може надавати одному з батьків частково оплачувану відпустку з догляду за дитиною більшої тривалості.

Згідно із законопроектом, працівник повинен повідомити роботодавця не пізніше, ніж за 10 календарних днів до дня дострокового припинення відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Вводиться також новий вид відпустки - "одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів". Нею може скористатися:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини в разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але які проживають разом, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабуся чи дідусь, або інші повнолітні родичі дитини, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).

Батькові дитини поряд з матір'ю пропонують надати можливість скористатися додатковою оплачуваною відпусткою працівникам, які мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

Нарешті, законопроектом передбачено для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів, які виховують і утримують дитину або більше дітей і батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), за рахунок коштів роботодавця може встановлюватися скорочена тривалість робочого часу.

Нагадаємо, що різниця в оплаті праці жінок і чоловіків скоротилася за час карантину. При цьому українки все ще заробляють на 20% менше, ніж їхні співгромадяни-чоловіки, показує статистика.

При цьому згідно з даними статистичного відомства, жінки стали заробляти більше відносно чоловіків.
Дані попередніх кварталів:
  • в I кварталі 2020 року зарплата жінок була 9 785 грн або 78,7% від зарплати чоловіків (12 438 грн),
  • в IV кварталі 2019 року - 9 935 грн або 78,1% від зарплати чоловіків (12 718 грн).
  • в III кварталі 2019 року - 9 348,42 грн або 75,7% від зарплати чоловіків (12 350 грн),
  • в II кварталі 2019 року - 9 210 грн або 77,8% від зарплати чоловіків (11 838 грн),
  • в I кварталі 2019 року - 8 473 грн або 77,2% від зарплати чоловіків (10 968 грн).
Раніше соцопитування показало, що українці вважають, нібито "місце жінки на кухні". Переважна більшість жителів України дотримуються думки, що найважливішим завданням для жінки є сім'я, а для чоловіка - заробітки.

Також повідомлялося, що в Україні бракує робочих місць для жінок. Більше половини всіх безробітних в Україні - це жінки, оскільки через кризу постраждали саме ті сфери, в яких вони в основному задіяні.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Жінка Миколи Тищенка розповіла, як у 18 побачила війну і чому важливо вчити українську
Україна
Жінка Миколи Тищенка розповіла, як у 18 побачила війну і чому важливо вчити українську
Власниця 2 салонів краси, уродженка Донецька і випускниця журфаку, поділилася в Сторіз у Instagram своїми думками щодо виконання «Закону про мову» у сфері послуг...
У Запоріжжі прокуратура перекрила канал збуту наркотиків у консервних банках
Україна
У Запоріжжі прокуратура перекрила канал збуту наркотиків у консервних банках
У жителя міста було вилучено психотропні речовини на суму понад 11 млн грн, які він отримував у консервних банках...
19 січня на водних об'єктах України чергуватимуть майже 2 тис рятувальників
Україна
19 січня на водних об'єктах України чергуватимуть майже 2 тис рятувальників
В Україні в день Водохреща, 19 січня, на водних об'єктах у всій країні чергуватимуть майже 2 тис рятувальників і 375 одиниць техніки...
Харкову загрожує банкрутство через борги Кернеса?
Україна
Харкову загрожує банкрутство через борги Кернеса?
Кернеса вважають харьковським брендом і планують назвати проспект на його честь...
Як російський Слідком облаштовується в українському відомчому санаторії Криму
Україна
Як російський Слідком облаштовується в українському відомчому санаторії Криму
Оздоровницю «Батьківщина» зробили відомчою та перепідпорядкували слідчим країни-агресора. Однак, цей санаторій називається «Україна» і має українських власників...