[]

П'ять корисних властивостей лайма, про які варто знати

П'ять корисних властивостей лайма, про які варто знати

Лайм додають в коктейлі, салати і навіть супи (пам'ятаєте смачний тайський том-ям?). Але нам він подобається не тільки через освіжаючий смак і приємний цитрусовий аромат. Лайм бореться з раннім старінням і допомагає уникнути застуд і інфекцій.

Лайм - найближчий родич лимона, який відомий з давніх часів. Про його дивовижні властивості першими задумалися американці. Під час війни за незалежність від Британської імперії вони називали англійців «поїдачами лаймsв». А потім американці зрозуміли, що завдяки дієті з високим вмістом цитрусів британці не хворіють на цингу. А чим ще корисні фрукти з ароматною зеленою шкіркою?

Антиоксидантний захист

Захист організму людини від раннього старіння - перше, про що варто сказати, коли мова заходить про корисні властивості будь-якого цитруса. В одному лаймі середнього розміру міститься 19,5 мг вітаміну С. Це 22% від добової норми найвідомішого і ефективного антиоксиданту.

Антиоксидантами називають молекули, які здатні протистояти вільним радикалам. Забруднене довкілля, неправильне харчування і стреси - основні чинники, що стимулюють утворення вільних радикалів. Вони пошкоджують здорові клітини і змушують ваші внутрішні органи і шкіру старіти раніше встановленого часу. І тільки антиоксиданти можуть перешкоджати цьому.

Профілактика цукрового діабету

Цукровий діабет другого типу багатьом здається далекою загрозою, з якою навряд чи доведеться зіткнутися. Але ризик його виникнення підвищується завдяки фаст-фуду, простих вуглеводів і нападів голоду перед сном. Цукор, мучне та шкідливі жири викликають скачки інсуліну в крові. Якщо вони стануть занадто частими, то це підвищує ризик розвитку діабету в десятки разів!

Американська діабетична асоціація називає лайм Суперфуд. У ньому багато розчинної клітковини, яка зменшує абсорбцію цукру в кровотік. У лайма низький глікемічний індекс, тому він не провокує скачки глюкози.

Зміцнення серцево-судинної системи

Завдяки все тій же розчинній клітковини і вітаміну С лайм буде корисний для здоров'я серця і судин. Рослинні волокна пов'язують «поганий» холестерин і шкідливі жири, а потім виводять їх з організму. Лайм захищає судини від освіти холестеринових бляшок і перешкоджає виникненню гіпертонії. Вітамін С знижує рівень запалення кровоносних судин. Це найкраща профілактика інсультів та проблем з серцебиттям!

Боротьба з вірусами і простудними захворюваннями

Кращим природним антибіотиком вважають масло чайного дерева, але у нього є гідний конкурент. З лайма отримують ефірне масло, багате на флавоноїди. У шкірці лайма багато кемпферола - флавоноїда, який пригнічує ріст числа хвороботворних бактерій. Цитрусовий фрукт допоможе зменшити прояви застуди та грипу: запах лайма знімає закладеність носа і полегшує дихання.

Поліпшення травлення

Кислий сік лайма стимулює утворення шлункового соку і ферментів, необхідних для нормального травлення. Він буде корисний людям, які страждають від зниженої кислотності. Лайм прискорює відтік жовчі, підвищує апетит і допомагає уникнути болю і спазмів.

[]
Теги
Схожi
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще  п'ять унікальних властивостей
Здоров'я
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще п'ять унікальних властивостей
Колись корицю прирівнювали по цінності до золота: за 1 унцію прянощі давали стільки ж дорогоцінного металу. Часи змінилися, але дивовижні властивості кориці як і раніше актуальні...
Що таке кавовий сон і як він допоможе вам підбадьоритися
Здоров'я
Що таке кавовий сон і як він допоможе вам підбадьоритися
Здається, що кава і сон - речі несумісні. Але вчені з'ясували зворотне...
Центр громадського здоров'я розвіяв популярний міф про вітамін С
Здоров'я
Центр громадського здоров'я розвіяв популярний міф про вітамін С
Зловживання вітаміном С може призвести до дуже неприємних наслідків і навіть до необхідності звернутися до сімейного лікаря...
Какао захищає серце і судини від стресу, - учені
Здоров'я
Какао захищає серце і судини від стресу, - учені
За твердженням англійських дослідників, вживання какао, багатого флаванолами, може захистити людей від серцево-судинних захворювань, викликаних стресом...
Міжнародний день шпинату. Чому його треба відзначати?
Здоров'я
Міжнародний день шпинату. Чому його треба відзначати?
26 березня велнес-світ відзначає День шпинату, поживного супергероя і маст-хева практично в кожній дієті...