Путін відмовився від ідеї ядерного удару по Україні після проведення симуляції - Financial Times

Російські військові за дорученням президента країни-агресора владіміра путіна провели симуляцію ядерного удару, щоб оцінити наслідки та ефект такого кроку, повідомляє Financial Times з посиланням на два близькі до Кремля джерела.
Після симуляції путін нібито дійшов висновку, що навіть обмежений ядерний удар не дасть йому жодних військових переваг.
"У нього немає причин натискати на кнопку", - сказав виданню колишній російський чиновник.
«Навіщо бомбити Україну? Ви підриваєте боєзаряд у Запоріжжі. Все повністю заражене радіацією, ви не можете зайти туди. А це ще й вважається російською територією. У чому сенс?" - пояснює логіку путіна джерело FT.
Небажання застосовувати ядерну зброю аналітики також побачили у словах путіна у посланні до федеральних зборів. Диктатор заявив, що росія призупинить свою участь у договорі СНО-ІІІ, а також доручив підготуватися до ядерних випробувань. Вони звернули увагу, що він не став загрожувати реальним застосуванням ядерної зброї.
Вони вважають, що це може бути ознакою того, що путін почав усвідомлювати межі можливого застосування ядерної зброї.
27 лютого 2022 року путін наказав міноборони рф перевести російські сили стримування в особливий режим бойового чергування. У вересні він говорив про право росії застосувати ядерну зброю за загрози її територіальної цілісності. 26 жовтня путін проконтролював проведені міноборони навчання з завдання ядерного удару у відповідь.
У жовтні про те, що риторика путіна про ядерну зброю дуже небезпечна, заявив президент США Джозеф Байден.
«Якщо він не має намірів, то чому він продовжує говорити про це? Чому він говорить про застосування тактичної ядерної зброї? Має дуже небезпечний підхід до ситуації. Він може покінчити з усім цим, піти з України», - сказав він.
У грудні Путін заявив, що у світі наростає загроза ядерної війни.
Український Дощ писав раніше, що у Кельні завершився карнавал, головним антигероєм якого був путін (фото).